• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@rybca Toto je perfektny cokoladovy kolac. Mam ho z MMB,ale je dost nizky,takze ked chces ako tortu,tak asi dvojitu davku. Je naozaj sama cokolada, vobec nie suchy,no mnam. :slight_smile:
Gateau au chocolat
4 vajcia.....100g cukru....100g masla (palmarin)......250g cokolady.....2lyzice polohrubej muky.....trosku prasku do peciva
Rozpustit cokoladu, nechat trochu vychladnut, zamiesat maslo, spolu dobre vymiesat. Zltka vymiesat s cukrom, pridat muku, sneh z bielok, pridat cokoladu vymiesanu s maslom, premiesat a dat piect na vymasteny a vysypany okruhly plech. Piect cca 40 min pri 200stupnoch:slight_smile:
Mozme ju pofrkat cok. polevou
Moj tip:
Odporcam sneh zamiesat az na koniec a az tak vlozit do rury
2. mar 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
ako prvé chcem poďakovať všetkým, ktorí pochválili moje torty... veru som to ani nečakala, potešili ste ma :dizzy_face:

... a teraz mám veľkú PROSBU.... zajtra mám plniť tortu mandľovou plnkou, ale nemám žiaden osvedčený recept... ak nejaký máte, prosím napíšte mi :sunglasses: Ďakujeeeem :wink:
2. mar 2011 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita a jak se s nima dělá? fakt to jen rozetřeš štětečkem nasucho a je to? nebo je to lepší na navlčený povrch?
@mrka2 @beruska2x super recepty
2. mar 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 já bych udělala pudinkový krém z mandlových pudinků
2. mar 2011 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna oni chcú mať v tom kréme aj mandle ... tak myslíš že by som urobila pudingovo-maslový krém a do toho zamiešala nastrúhané mandle? :confused:
2. mar 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 no šlo by to, aspoň myslím, ale třeba dá někdo lepší tip
2. mar 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 no ja by som to urobila presne tak isto,ako napisala @reruna :slight_smile:
2. mar 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska2x jeeeej super, dakujem :slight_smile: uz som videla nejake videa na you tube ako sa robi maslicka, ale tak aj toto mi pomoze :slight_smile:
2. mar 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska2x a este jedna vec :wink: cim sa lepia ozdoby na tortu? staci obyc voda? ci nieco specialne? :sweat_smile: ospravedlnujem sa vopred za primitivne otazky, ale fakt cim viac citam tym menej viem... a to som si myslela, ze upeciem tortu a potiahnem a mam hotovo, ale to je cela veda!! :grinning:
2. mar 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna
@mrka2 a ešte rozmýšľam ako nastrúham tie mandle na lupienky? oj tiež si teda vymysleli novotu pre mňa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. mar 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77

2,5 dl mléka
1 mandlový pudink
cukr dle chuti
125g másla
100g strouhaných mandlí

Uvařit pudink z mléka a pudinkového prášku, vyšlehat máslo s cukrem, zašlehat nastrihané oloupané mandle a vmíchat sutdený pudink.. :slight_smile:
2. mar 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 mandle se dají koupit i ty lupínky i jemně mleté hotové. Já kupuju v Kauflandu a je to krásně najemno.
2. mar 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. mar 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 v tom tvojom coko recepte, ozaj len 2 lyzice muky? :fearful:
2. mar 2011 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 mandle mají i v Lidlu
2. mar 2011 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, objednala som si taketo vykrajovacky, sa mi zdala super cena, ale pozeram, ze taketo maju v inych eshopoch skoro za raz taku cenu, mam teraz chrobka v hlave, ako je to mozne...mate ich niektora? su menej kvalitne, alebo co, ze su lacnejsie :confused:

http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/985/Margaretky-4set/

a v tomto druhej ich maju o dost drahsie

http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty-eshop/cat-3/
3. mar 2011 o 06:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blackrose urcite staci jen vodou, ja jsme zatim nic jineho nepotrebovala :wink: a to jsem lepila i tu velikou masli.. dneska ji budu davat na dort tak snad vydrzi :grinning:
3. mar 2011 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj chtěla bych si pořídit prachové barvy... nevíte některá jaký je rozdíl mezi kralovskou, pastelovou a antickou zlatou ?? pak je tam ještě zlatá třpytivá, zlatá zářivá a podzimní zlatá žlutá... jsem z toho jelen,,, která je teda ta nej..?????? proč není prostě jenom zlatá a hotovo... teď babo raď.. :grinning:
3. mar 2011 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna :grinning: ja nevim ja to jeste nezkousela :grinning: mne je to lito kdyz je toho tak malo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2011 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 viem že majú v Lidli, som ich kupovala na kilá keĎ som bola tehotná :grinning:

@mizulienka rozdiel je v tom, že je to to isté ale jedno je výrobca Čína a druhé Wilton
3. mar 2011 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 myslis, ze to od cinana je nejaka fuserina? ma klepne, ked som sa ulakomila na horsie :angry:
3. mar 2011 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka - otázka je, jestli Wilton taky nevyrábí v Číně :grinning: :grinning:
3. mar 2011 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka myslis ze wilton to nevyrabi v cine? divila bych se kdyby ne :grinning: je to naprosto stejny jen ten napis je jiny.. koukni na tom tam se o tom holky taky dohadovaly :wink:
3. mar 2011 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. mar 2011 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. mar 2011 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bury
@beruska2x tiez ma to napadlo, ze vsetko cina :grinning:
3. mar 2011 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 lupienkove mandle som videla aj u nas, uz neviem,ci v Bale, ci v Coop,ci kde,ale pri najhorsom by som pomlela lupane mandle na mlynceku na orechy :slight_smile:
@bambusko ano. tam je hlavna ingrediencia cokolada. :slight_smile: som si vcera narobila chutky,tak dnes ho idem robit znova :slight_smile:
3. mar 2011 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 aj mne :grinning: dik :wink:
3. mar 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja ich mam su rovnako ako aj ta uz spominana sada floral od ineho vyrobcu z ciny nie original teda len napodobenina. Ale podla mna postacia aj tie aj ked si myslim ze by mal na to ujo upozornit
3. mar 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka všetko je čína, len každý si tam dá svoju značku ... na to sme prišli pri floral sade a podobných vecičkách ... naposledy som objednávala z tortomanie.sk a oni tam majú veľa výrobkov rovnakých, ale cenovo odlišných .... majú však pekne pri každom poznámku čo je wilton a čo nejaké čínske zinuo ...
3. mar 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok