Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
2. mar 2011

@rybca Toto je perfektny cokoladovy kolac. Mam ho z MMB,ale je dost nizky,takze ked chces ako tortu,tak asi dvojitu davku. Je naozaj sama cokolada, vobec nie suchy,no mnam. 🙂
Gateau au chocolat
4 vajcia.....100g cukru....100g masla (palmarin)......250g cokolady.....2lyzice polohrubej muky.....trosku prasku do peciva
Rozpustit cokoladu, nechat trochu vychladnut, zamiesat maslo, spolu dobre vymiesat. Zltka vymiesat s cukrom, pridat muku, sneh z bielok, pridat cokoladu vymiesanu s maslom, premiesat a dat piect na vymasteny a vysypany okruhly plech. Piect cca 40 min pri 200stupnoch🙂
Mozme ju pofrkat cok. polevou
Moj tip:
Odporcam sneh zamiesat az na koniec a az tak vlozit do rury

maca77
2. mar 2011

ahojte
ako prvé chcem poďakovať všetkým, ktorí pochválili moje torty... veru som to ani nečakala, potešili ste ma 😵

... a teraz mám veľkú PROSBU.... zajtra mám plniť tortu mandľovou plnkou, ale nemám žiaden osvedčený recept... ak nejaký máte, prosím napíšte mi 😎 Ďakujeeeem 😉

reruna
2. mar 2011

@hejdita a jak se s nima dělá? fakt to jen rozetřeš štětečkem nasucho a je to? nebo je to lepší na navlčený povrch?
@mrka2 @beruska2x super recepty

reruna
2. mar 2011

@maca77 já bych udělala pudinkový krém z mandlových pudinků

maca77
2. mar 2011

@reruna oni chcú mať v tom kréme aj mandle ... tak myslíš že by som urobila pudingovo-maslový krém a do toho zamiešala nastrúhané mandle? 😕

reruna
2. mar 2011

@maca77 no šlo by to, aspoň myslím, ale třeba dá někdo lepší tip

mrka2
2. mar 2011

@maca77 no ja by som to urobila presne tak isto,ako napisala @reruna 🙂

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x jeeeej super, dakujem 🙂 uz som videla nejake videa na you tube ako sa robi maslicka, ale tak aj toto mi pomoze 🙂

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x a este jedna vec 😉 cim sa lepia ozdoby na tortu? staci obyc voda? ci nieco specialne? 😅 ospravedlnujem sa vopred za primitivne otazky, ale fakt cim viac citam tym menej viem... a to som si myslela, ze upeciem tortu a potiahnem a mam hotovo, ale to je cela veda!! 😀

maca77
2. mar 2011

@reruna
@mrka2 a ešte rozmýšľam ako nastrúham tie mandle na lupienky? oj tiež si teda vymysleli novotu pre mňa 😝 😀

zdenallicka
2. mar 2011

@maca77

2,5 dl mléka
1 mandlový pudink
cukr dle chuti
125g másla
100g strouhaných mandlí

Uvařit pudink z mléka a pudinkového prášku, vyšlehat máslo s cukrem, zašlehat nastrihané oloupané mandle a vmíchat sutdený pudink.. 🙂

jakelina
2. mar 2011

@maca77 mandle se dají koupit i ty lupínky i jemně mleté hotové. Já kupuju v Kauflandu a je to krásně najemno.

maca77
2. mar 2011

@zdenallicka @jakelina Ďakujem 😵

bambusko
2. mar 2011

@mrka2 v tom tvojom coko recepte, ozaj len 2 lyzice muky? 😨

broucek2
2. mar 2011

@maca77 mandle mají i v Lidlu

mizulienka
3. mar 2011

ahojte dievcata, objednala som si taketo vykrajovacky, sa mi zdala super cena, ale pozeram, ze taketo maju v inych eshopoch skoro za raz taku cenu, mam teraz chrobka v hlave, ako je to mozne...mate ich niektora? su menej kvalitne, alebo co, ze su lacnejsie 😕

http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/985/Marga...

a v tomto druhej ich maju o dost drahsie

http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty-eshop/c...

beruska2x
3. mar 2011

@blackrose urcite staci jen vodou, ja jsme zatim nic jineho nepotrebovala 😉 a to jsem lepila i tu velikou masli.. dneska ji budu davat na dort tak snad vydrzi 😀

raci
3. mar 2011

ahoj chtěla bych si pořídit prachové barvy... nevíte některá jaký je rozdíl mezi kralovskou, pastelovou a antickou zlatou ?? pak je tam ještě zlatá třpytivá, zlatá zářivá a podzimní zlatá žlutá... jsem z toho jelen,,, která je teda ta nej..?????? proč není prostě jenom zlatá a hotovo... teď babo raď.. 😀

hejdita
3. mar 2011

@reruna 😀 ja nevim ja to jeste nezkousela 😀 mne je to lito kdyz je toho tak malo 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

maca77
3. mar 2011

@broucek2 viem že majú v Lidli, som ich kupovala na kilá keĎ som bola tehotná 😀

@mizulienka rozdiel je v tom, že je to to isté ale jedno je výrobca Čína a druhé Wilton

mizulienka
3. mar 2011

@maca77 myslis, ze to od cinana je nejaka fuserina? ma klepne, ked som sa ulakomila na horsie 😠

bury
3. mar 2011

@mizulienka - otázka je, jestli Wilton taky nevyrábí v Číně 😀 😀

beruska2x
3. mar 2011

@mizulienka myslis ze wilton to nevyrabi v cine? divila bych se kdyby ne 😀 je to naprosto stejny jen ten napis je jiny.. koukni na tom tam se o tom holky taky dohadovaly 😉

beruska2x
3. mar 2011

@bury 😉 😀

bury
3. mar 2011

@beruska2x 😉

mizulienka
3. mar 2011

@bury
@beruska2x tiez ma to napadlo, ze vsetko cina 😀

mrka2
3. mar 2011

@maca77 lupienkove mandle som videla aj u nas, uz neviem,ci v Bale, ci v Coop,ci kde,ale pri najhorsom by som pomlela lupane mandle na mlynceku na orechy 🙂
@bambusko ano. tam je hlavna ingrediencia cokolada. 🙂 som si vcera narobila chutky,tak dnes ho idem robit znova 🙂

bambusko
3. mar 2011

@mrka2 aj mne 😀 dik 😉

dm1
3. mar 2011

@mizulienka ja ich mam su rovnako ako aj ta uz spominana sada floral od ineho vyrobcu z ciny nie original teda len napodobenina. Ale podla mna postacia aj tie aj ked si myslim ze by mal na to ujo upozornit

maca77
3. mar 2011

@mizulienka všetko je čína, len každý si tam dá svoju značku ... na to sme prišli pri floral sade a podobných vecičkách ... naposledy som objednávala z tortomanie.sk a oni tam majú veľa výrobkov rovnakých, ale cenovo odlišných .... majú však pekne pri každom poznámku čo je wilton a čo nejaké čínske zinuo ...