Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
3. mar 2011

@jakelina jj viem ze niesu vsade ale u segri su 3 obrovsky cinaci tak snad tam nieco vykutrem

jakelina
3. mar 2011

@dm1 tak hledej, mě by to ani nenapadlo to tam hledat, ale psaly jste tu o tom, tak jsem to tam hledala a nenašla. ☹ 😀

mrka2
3. mar 2011

🙂 @beruska2x diky 🙂
@lukika ja nepeciem pre cudzich... len pre rodinu. no sice jednu som robila kamoske,ale inak len pre nas peciem. 🙂 aj kittynu som robila prvykrat v zivote dnes 😅
@mizulienka no veru, kitty je vdacna tema na tortu pre dievcatko 🙂

jakelina
3. mar 2011

@blackrose lákavě vypadá dotík 😀

@mrka2 srdíčko nádherné, dařilo se ti, někdy když člověk spěchá tak mu to jde od ruky a jindy chce mít dort krásný a nakonec se něco nepovede.

lukika
3. mar 2011

@beruska2x myslíš že ten rámik na tortu je iba vytvrdnutá hmota a v nej fotka otáznik Myslíš že by to držalo netreba s tou hmotou obaliť nejakú oplátku otáznik

dm1
3. mar 2011

@jakelina neboj keby tam cosi mali tak kludne to potom segra moze kupit keby ste chceli a poslat. No ja ked som videla na dortomanii ze baby tam kupuju tie sety vypichovacov na pruzine - gerbery 3ks za 85 Kc tak som nechapala....

anibas
3. mar 2011

@beruska2x
@yamahafazer krásne torty 😉 😉

anibas
3. mar 2011

@blackrose mňamka čokoládová - vyzerá veľmi dobre 😵 😵
@mrka2 no ty si rýchla 😅 😅 peknučká

anibas
3. mar 2011

no a ešte moja najväčšie torta - 8 kg mercedes cls - rozmery 50 x 25 x 16 cm

anibas
3. mar 2011

dobrú noc 😔 😔

sofi07
3. mar 2011

@anibas perfektny medak!

sofi07
3. mar 2011

@blackrose mnam, ta vyzera uuzasne.
@mrka2 krasna! perfektne si to zmakla!
ja som dokoncila toho sialenaho alosaurusa, hlava a chvost je zatial podopreny, desim sa momentu, ked podpery pojde prec...ak mi to svihne, tak neviem co urobim....

dm1
3. mar 2011

@sofi07 a ako to mas vystuzene? no som na to strasne zvedava

ja mam este len 2 torty potiahnute - jednduchu okruhlu kde mi ale chyba krokodila vymodleovat hore a potom kufrik s naradim. Naradie uz mam ale teda nedarilo sa mi to dobre potiahnut akosi som mala nafigu hmotu. snad to zakryju tie veci na kufri a naradie

dm1
3. mar 2011

@anibas super auto! a zmestilo sa ti do chladnicky? mne by sa isto nie

karaa
3. mar 2011

@dm1 mam upeceny kochlik podla predlohy od zakaznika - tvojej torty.... ale kvietky stale nic.... skusalal som, ale lepilo sa mi to neskutocne

karaa
3. mar 2011

a co citam, tiez si robila podla HH formy ...ja mam Singapore Orchid... a veru nedari sa ☹

dm1
3. mar 2011

@karaa mam ale iny druh kde je kazdy lupienok zvlast pozeram na tu tvoju a tam su niektore aj spolu. Chces to davat len na jeden dratit ci ako? z akej hmoty robis? Ak sa ti lepi prejdi povrch hmoty solamylom a bude to lepsie neboj. mne sa tiez niekedy pekne nevykrojili este som radielkom malym koleckom docistovala

dm1
3. mar 2011

@karaa ja som si urobila valcek hmoty pichla dratik do toho a iba zehlickou na marcos som tu hmotu roztlacala potom viac po stranach nie stred kde je dratik. Poprasila solamylom a vykrojila. Potom stensit na podlozke kosticou kraje - z druehj strany nie ako je zilkovanie a nechat preschnut. Fakt to treba nechat preschnut inak sa ti to bude neskutocne tocit na dratiku

karaa
3. mar 2011

@dm1 tiez mam jeden hlavny list a potom len vedlajsie....no do nedele mam co robit, teda obdiv neskutocny, co si ty urobila.... cim dalej sa snazim, tym viac nechapem...... asi nebude ziadna orchidea

karaa
3. mar 2011

@dm1 robim z WI teda trufam si na vselijake kvety - vid kosik z minuleho tyzdna, ale orchidea je asi mimo mojich schopnosti 🙂

karaa
3. mar 2011
dm1
3. mar 2011

@karaa ved robis nadherne kvietky nejaka orchidea ta predsa nezlozi 😉 . A z WI-cka to musi ist skus ten solamyl a bude to isto dobre

lukika
4. mar 2011

@anibas no nenormálne sa ti podaril no vidíš a ako si sa bála si šikovná to musela byť asi riadna fuška potiahnuť tak veľké auto
@karaa ty že nezvládneš orchideu otáznik ved ten košík a kvety sú prenádherné

yamahafazer
4. mar 2011

@mrka2 vidis ako si rychlo spravila taku peknucku tortu 🙂 ja som mala raz K2,ale mne sa zdala strasne mekka ani sa tak nedala dobre natahovat umna zatial najlepsia je WI

mizulienka
4. mar 2011

@yamahafazer a kde nakupujes WI? mala bude mat rok, chcem urobit lienku, ale MMF si netrufam zafarbit na cerveno...preto chcem vyskusat nejaku kupovanu hmotu, len 7kg vedierko nechcem 😝

yamahafazer
4. mar 2011

@blackrose taketo cokoladove to je pre mna mnam 😀
@anibas super auto
@karaa ja som robila orchideu bez formicky len podla normalnej orchidee som sa pozrela ako vyzara a vyrezala len som ju nerobila na drotiku to je akesi zlozite ja som skusala laliu a mne sa to lamalo dole,ale ten kosik co mas to je nadhera a krasnych vela kvetov ja vzdy obdivujem ako to viete take krasne kvety na drotiku

mizulienka
4. mar 2011

@karaa drzim palce pri orchideii, urcite zvladnes 🙂 ten kosik je prenadheny.

dievcata, kde nakupujete drotiky na kvietky? ja si zatial este netrufam na drotikovanie, ale pridu mi teraz vypichovace margaretky, tak by som to mohla nejako upevnit na ten drotik a dat do kytice? ci si to predstavujem ako hurvinek valku? 😀

yamahafazer
4. mar 2011

@mizulienka ja vzdy v inom obchode 😀 popozeram vsetky na torty od mamy kde maju najlacnejsi a tam berem ja zasa po 7kg,ale predavaju aj po 1kg a mozes malovat aj po vrchu nemusis zarabat farbu do hmoty a budes mat este peknejsiu cervenu

yamahafazer
4. mar 2011

@mizulienka drotiky tiez maju vtych obchodoch kde aj ine pomocky a inak ich aj v kvetinarstve predavaju unas sa daju kupit aj paska len si musim povedat dopredu aby mi ich objednali
pozri so na dortomanii http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=164&... tam je vela kevtov na drotikoch ako sa robia

mizulienka
4. mar 2011

@yamahafazer dik 🙂 a to malovanie po vrchu je lepsie cim robit, praskovymi alebo gelovymi?
niekde som citala, ze praskove lepsie chytaju, ja neviem, este som neskusala.