Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
5. mar 2011
@paja.o krásná dorta, balon ja doopravdický
@alex21
@sofi07 vy jste dokonalé. Moc krásné. 😉
sofi07
5. mar 2011
diky baby
@bzucinka2 najskor potiahnem len vrch kabelky, potom prednu stranu, zvlast zadnu, pripadne este bocne, zavisi od typu kabelky.. a potom este zvlast urobim tu hornu tretinu kabelky spredu aj zozadu...
beruska2x
5. mar 2011
@ellise ja ho uz videla ted i myslim v Albertu nebo ve Sparu... 😉
beruska2x
5. mar 2011
@mizulienka ja ted na tu posledni jsme si dala ruze na paratko - aby mi vydrzely cestu a nespadaly z boku...
beruska2x
5. mar 2011
holky dorty vsechny prekrasny.. nechci na nikoho zapomenout :-N 😉
bzucinka2
5. mar 2011
moje vcerajsie vytvory 🙂
bzucinka2
5. mar 2011
reruna
5. mar 2011
@weirdo ty obrysy na tom krtkovi bych já dělala asi čokoládovou polevou tmavou nebo jak radila jakelina koupenou čokoládovu konturkou z Kauflandu, já mám hotové koupené jednlé konturky od Dr. Oetker, to se dá sehnat celkem všude,, mají tam zelenou, červenou, žlutou a bílou. nebo dobrá rada byla od berusky2X - rozředěnou potahovku dát do toho aplikátoru třeba od nurofenu (sirup) a tím to obtáhnout, je to taková jako injekční stříkačka....
Přidaly jste zase nádherné dorty!
jakelina
5. mar 2011
@bzucinka2 no ty zase jsou 😃 😃 Nádhera. Můžu se zeptat jak se dělají takové ty zapichovátka??? To je na drátku co je na drátkování???
weirdo
5. mar 2011
@reruna - diky moc!
weirdo
5. mar 2011
@bzucinka2 - krasa x-) . Ako to pri malom stihas? Ja som dnes piekla a mm ju musel mat cely cas, lebo sa uz liepa kade tade 🙂
adul67
5. mar 2011
sofi0,7,bzucinka2,krasne diela aj ostatne su pekne ešte kuknem tu je moja vlačik tomas skušala som prvy krat syn je tomaško tak k meninam nedala sa mi vobec vyhladit a je hrbolata ešte to neviem..... 😞
adul67
5. mar 2011
@alex21 super tortičky :-o
adka_praha
5. mar 2011
ahojte... chcem sa vam podakovat... x-) citavam vas a obdivujem totalne vase vytvory... a vdaka tomu, co tu pisete, som si vselico vyskusala a dnes som odovzdala svoju prvu tortu (na vrch chcu dat este 20 sviecok, takze je trocha jednoducha 🙂 )... boli spokojni... x-)
jakelina
5. mar 2011
@adka_praha krásný dortík, medvídek je vypracovaný. 😉
jakelina
5. mar 2011
@adul67 vláček se ti moc povedl.
adka_praha
5. mar 2011
@jakelina dakujem... x-) skusala som smartflex na neho... a zvysok je samozrejme mmf... 🙂 vecer budem dorabat neterke kittynu, tak dufam, ze aj ta sa vydari, ako si predstavujem... :-N
adul67
5. mar 2011
@jakelina dakujem
anibas
5. mar 2011
@jakelina @paja.o @alex21 @sofi07 všetky torty krásne x-)

@sofi07 dnes mi moja teta poradila ako na krivú polevu čokoládovú - zapla v rúre horný ohrev - strčila koláč dnu a rýchlo vytiahla - trochu potriasla a vraj sa čokoláda spamätala 😉
anibas
5. mar 2011
@bzucinka2 @adul67 @adka_praha taktiež veľmi pekné 🙂 🙂
anibas
5. mar 2011
a ešte pre bratranca na krstiny synátora
adul67
5. mar 2011
@anibas dik ale ta tvoja je prekrasna😃 🙂
sofi07
5. mar 2011
@anibas hmmmm, super napad! nabuduce vyskusam 🙂 , dakujem. urobila som tu chybu, ze som mala velmi vychladenu tortu, nabuduce budem mudrejsia. ale nerobievam cokoladove casto, tak mi chyba prax...
@anibas nadherna torticka, ten bocian je uzasny!aj s tym babatkom 🙂
sofi07
5. mar 2011
@anibas hmmmm, super napad! nabuduce vyskusam 🙂 , dakujem. urobila som tu chybu, ze som mala velmi vychladenu tortu, nabuduce budem mudrejsia. ale nerobievam cokoladove casto, tak mi chyba prax...
@anibas nadherna torticka, ten bocian je uzasny!aj s tym babatkom 🙂
bzucinka2
5. mar 2011
@jakelina nie to su v tomto pripade obicajne spajdle a sparatka 😃
@weirdo dakujem, stiham hlavne kym spi doobeda tie 3 hodinky tak jeden den urobim korpusy, druhy den naplnim a vecer ked uz obaja spia tak potiahnem, ale niekedy ked maju dobry den, tak sa mi da aj popri nich 🙂
@adul67 pekne syncek sa urcite potesi 🙂 a dakujem 🙂
@anibas dakujem 🙂
@anibas ta je milena 🙂
jakelina
5. mar 2011
@anibas úžasný dort, mě jenom mrzí, že ty fotky tady jsou tak malé a pořádně to nevidím 😢 😞 Trochu se zvětší, ale detaily nejsou dobře vidět.
bzucinka2
5. mar 2011
@jakelina http://www.tortyodmamy.sk/na-krstiny/krstinova-476 teda dufam, ze som to sem mohla dat 🙂
jakelina
5. mar 2011
@bzucinka2 děkuju, tady je to vidět krásně.

@anibas ty malinkaté růžičky kolem jsou nádherné, jsi moc velká šikulka
blackrose
5. mar 2011
@kovik krasna vesela torticka 🙂
@ikula2 krasna torta 🙂 tie baloniky su super napad

baby ja som si dnes pozrela relaciu Kluci v akci a robili tortu, velmi sa mi pacila, tak vam dam aj linku 😉
to cesto aj plnka vyzera vyborne 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-...
no a nieco slane, tiez vyzera chutne 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-...
blackrose
5. mar 2011
@adka_praha jeeeej, super 🙂 me to you mooozem 😃
adka_praha
5. mar 2011
@blackrose dakujem... x-)