• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
Ahoj, tak tady je můj pokus - malé srdíčko pro mm k zítřejšímu svátku, bohužel mi to na té pravé straně trochu ujelo. Dělala jsem jako korpus ten čokoládový koláč od @mrka2 na str. 801, vešel se akorát do toho srdce z Lidlu, ale když jsem to rozkrojila, tak se mi to celé nalámalo, asi jak je to takové hodně čokoládové, tak se to špatně krájí.... slepila jsem to borůvkovou marmeládou a krémem, ale stejně mi to při potahování trochu sedlo na stranu.... Pomůcky mi ještě nedorazily, tak je jen takové jednoduché, potah ze šmoukíků a ozdoby z amerických, tak jsem ani nemusela barvit :slight_smile:
Jsem zvědavá, jak to bude chutnat, už se na to těším
6. mar 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna vypadá suprově a krásná mašle. :wink: Jak jsi dělala ty mřížky??? Máš na to nějaké kolečko se zoubkama???
6. mar 2011 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krááásne torty ste popridávali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tento týždeň som našej malej kamarátke robila krtka, jej maminka si upiekla a naplnila a ja potiahla a dorobila podľa jej priania :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. mar 2011 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna juuuj moc pekne :wink:
6. mar 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna nadhera, no chutnat to bude perfektne,uvidis :wink: no ono je to take velmi cokoladove,malo muky, tak asi preto sa ti to lamalo. ono to sa papa take suche,bez plnky,lebo samo o sebe je to mnam mnam. :slight_smile: :wink: a tebe ani pomocky netreba, krasne to mas aj bez nich :dizzy_face:
ostatne dievcata, nadherne torticky vsetky mate!!! musim specialne vyzdvihnut @yamahafazer - no ty by si mala byt nejaka socharka!!! isto by si sa uplatnila aj v takom odbore :grinning: :slight_smile:
6. mar 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 ta je krasna!!! ja by som to vzdy tak brala,ze si kazdy upecie a ja len potiahnem :grinning: :grinning: :wink:
6. mar 2011 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 kamarátka bola na operácii a má zakázanú akúkoľvek námahu a tiež to ešte nerobila, aspoň nám bolo veselšie a náramne sa mi to páčilo :dizzy_face:
6. mar 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina díky. Dělala jsem to jen vidličkou podle pravítka :grinning:
@beruska2x @mrka2 díky, ale ony ty fotky, jak jsou tady takové změnšené, tak jsou takové milosrdné, že skryjí všechny ty nedokonalosti, co bohužel naživo jsou vidět, ale však nejsem profesionál a mm má i tak radost :slight_smile:
6. mar 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 krásné, ty máš černou gelovku na toho krtka, že?
6. mar 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna áno čiernu od Wilton ale aj tak som musela pridať kakao akosi moc jej tam išlo aby to ostalo čierne, ostatné farby nebolo až toľko treba.
6. mar 2011 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 krtek moc hezký. :grinning:
@reruna vidlička podle pravítka mě pobavila :wink:
6. mar 2011 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute, teda vy ste totho popísali :confused: nezvládam to všetko prečátať.
Tortičky sko obyčajne, všetky sú nádherné, ste šikuľky veliké. :wink:

Pripájam moje výtvory za tento víkend. Mcqueen je pre mužovej tety vnuka a šesťhran je pre nášho Tomáška k meninám. To bola bleskovka, nestíhala som ju moc vyzdobiť, ale malému sa páčila. Horšie je, že ma dva týždne otravovali, aby som spravila ananásovú tortu a keď ju už mali, tak Tomi z nej dokopy nič nezjedol :confounded:
6. mar 2011 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska2x tak pára nepomohla, tak jsem se naštvala rozpustila to uplně a dala stuhnout do mrazaku, pak to šlo vyšlehat, nebylo to ono, ale aspoň už to nebylo sražené... dort je pro budoucí tchyni tak jsem si chtěla šplhnou :sweat_smile: no uvidíme jestli s ním budu mít úspěch... pak sem hodím foto...
6. mar 2011 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci :wink: tak aspon ze to slo nejak... nj kdyz na tom zalezi tak se schvalne nedari :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: to je zakon...
6. mar 2011 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat oba moc hezké, máš to nádherně hladké. Obdivuju. :wink:
6. mar 2011 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 pááááni

holky, nemáte některá zkušenost s obchůdkem na netu s cukrářskými potřebami :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. mar 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tak ten čokoládový dort je super! něco jako borwnies, kdo má rád čokoládu, tak je to bomba, použila jsem na to čokoládu na vaření z Lidlu, má 52% kakaa, je to opravdu dobré, i s těma borůvkama a čokokrémem je to mňam
@zlatat tak ten McQueen je luxusní, fakt krásné, mašinka je taky moc pěkná a nic si z toho nedělej, mého syna taky dorty moc neberou, ale po MMF by se utloukl
@kovik objednávala jsem si tady, ale zatím mi nic nepřišlo, taka doufám, že bdu spokojená http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html/pomucky_na_marcipan-pomucky_na_modelovani-hladitko_na_modelovaci_hmoty_fmm
6. mar 2011 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78
@reruna
@zlatat krasne vytvory :slight_smile:
@kovik dakujem a co mas na mysli, myslim ze vela z nas objednava netom :slight_smile:
6. mar 2011 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vsetky zienky, chcem sa vas opytat, ako ste sa dostali ku peceniu??? koncim tento rok gympel a chcela by som tiez piect, ale newem ake moznosti mam.....kde mam dalej studovat, ci kurz, alebo nadstavba, poradte mi prosim.....a ak by som vystudovala, ci to treba zivnost a tak.....poradte mi vsetko okolo toho, navyse som na materskej.....vedeli by ste m poradit??
6. mar 2011 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este dodam, vsetky peciete nadherne torty, aj ja by som tak chcela vediet ...obcas si sem prezeram fotky, co pridate
toto su zatal moje vytvory :grinning: :
6. mar 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ano, ja viem,ze je super :wink: som ti vravela :grinning: aj ja sa to chystam urobit uz asi 4 dni a nemozem sa dokopat. a tiez som si kupila presne tu istu cokoladu z Lidla :slight_smile:
@norikk myslim,ze je tu povacsine kazda samouk,takze len co si nastudujeme z netu,tak to aplikujeme na tortickach. a aj na materskej je tu vacsina z nas :grinning:
6. mar 2011 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kovik já jsem si obednavala tady: http://www.ceske-formicky.cz/?1013,enLANGUAGE_SEPARATOR1243.-mot%FDlek-st%F8edn%ED-4-5-cm obednala jsem si ve stredu a v patek jsem to mela doma, komunikace dobrá zboží kvalitní a podle mě i dobré ceny, jsem spokojená a už jsem si obednala znova :grinning:
6. mar 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ale ja som myslela, ze ako studovat pori materskej, ci vedia mamicky o nejakom externom studiu.....viem ze v dedine sme mali cukrarku a ta musela mat zivnost...vobec sa do tychto veci nevyznam,tak sa len pytam
6. mar 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a taky přidávám po dlouhé době svoji dnešní pro budoucí tchyni - bála jsem se že to nebude ono protože se mi moc nezdařil krém ale tchýnička vypadala nadšeně :slight_smile: a všem chutnal (akorát mě tentokrát ta MMF přišla příšerně sladká, :stuck_out_tongue_closed_eyes: zkusím příšte jinou potahovku..)
6. mar 2011 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, chcem sa s vami poradit, potrebujem si objednat zlatu farbu, napr na pracky na kabelke a podobne, al neviem si vybrat aky tip...tolko ich je, ze mam v tom chaos :confused:
poradite mi prosim :slight_smile: dakujem
6. mar 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci :wink: no vidiiiis krasna
6. mar 2011 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 to je nadhera tie slane torty
@lussy23 dakujem za pochvalu ty vždy pochvališ :slight_smile:
@dm1 krasne.... :slight_smile: ten krokodíl je ako živý je z marcipanu celý?ako si ho spravila ????
6. mar 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tuhle jsem se tu taky ptala na zlatou nevěděla jsem kterou (královská, anticka, podzimní, atd. zlatá) nikdo mi bohužel neporadil tak jsem si obednala gold sparkle (zlatá třpytivá) - v ůterý to má přijít, tak jsem zvědavá jestli to bude ta ,,pravá" :wink:
@beruska2x děkujuuu :slight_smile:
6. mar 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci nádhera..
@norikk na začiatok super ......
@zlatat tiež peknučke ...
6. mar 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adul67 dakujem. a ano je cely z hmoty tak chceli. mala som jednu fotku takej torty tak som pri pocitaci modelovala rano o 3 ked som jednu tortu dorobila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Sama som boal prekvapena ako to slo rychlo do hodiny bol hotovy. Najskor som si pripravila tvar podla obrazka a prstami vytiahla z hmoty tie obluciky na chrbate. na hlave tie male som kliestikmi vytiahla a bolo. Potom uz len oci a nozdry kosticou a bolo. Este som to trochu hore tmavou gelovkou namalovala a bolo.
6. mar 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok