Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
10. mar 2011

@mizulienka krásné růžičky, mě se nějak nedaří
@lussy23 @zlatat to je pejsek od anibas, já jsem ho jen dávala na ukázku
@broucek2 ta žirafka je suprová!
@zlatat pěkná tvářička

mrka2
10. mar 2011

@zlatat ahaaaaa, no to je super tip! ja som napokon urobila len take ryhy,akoze vlasy 😀 diky!!! 😉
@broucek2 no to je prekrasna zirafka!!! strasne milucka! 😵

zuziq
10. mar 2011

dnes som skusala robit MMF podla receptu od BohusaL kde sa pridava cera ale stale sa thmota lepi... predpokladam ze treba pridat cukor nie? alebo ceru? 😕 a zaroven som nasla super stranku na postupy, mozno ju uz poznate 😉
http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6582...

ada9557
10. mar 2011

POMOOOOOC. 😲 😲 😲 Pokušam sa urobiť mliečny marcipán podla receptu od vás a akosi sa mi to mrví.Nechce sa mi to spojit pekne do kopy.Treba viac vody alebo kde sa stala chyb??? 😨 😨 😨 Dakujem

fukylove
10. mar 2011

ahojte zienocky, nestiham akosi v poslednej dobe (nie som chobotnicka ako @alionuska 🙂 ) 🙂 🙂 🙂

minule sme sa bavili o zruseni kakaa v Lidli... bolo super a veru, co som kupila, tak vzdy stalo za prd... ale ostala som prekvapena, svokra mi doniesla toto kakao http://www.coopeuro.com/images/katalog/BIG/prem... - robi v Jednote a dnes som ho pouzila... je skutocne farbou velmi podobne tomu z Lidla aj chutovo super.. tak mozno niekomu pomoze 🙂

krasny den vsetkym 🙂

fukylove
10. mar 2011

@ada9557 - marcipan zo suseneho mlieka alebo z cukrikov?

fukylove
10. mar 2011

@ada9557 teda asi z cukrikov, ked spominas vodu... ak mas doma este cukriky, tak skus roztopit a pridat... ak nie, tak neviem poradit, ja uz MMF nerobim... ale bude asi vela cukru... ja som cukor vzdy primiesavala postupne, nikdy mi hmota tolko cukru nevzala ako bolo v recepte... - a skus si mozno aj tu hmotu este nahriat a tak prepracovat 🙂

hejdita
10. mar 2011

@ada9557 jiste chybi voda 😉 kdyz jde o mlecny marcipan ....

lussy23
10. mar 2011

@broucek2 KRáSNA žIRAFKA =)

ada9557
10. mar 2011

@fukylove so sušeného mlieka.
@hejdita Dakujem.Močila som si ruky a potom to už šlo.tak uvidíme čo s toho bude dalej. 😀 😀 😀

zuziq
10. mar 2011

@broucek2 jeeej krasna zirafka, dakujem za inspiraciu a super foto, dnes idem malemu robit zvieratka na safari tortu, tak sa mi to zide 😉

ada9557
10. mar 2011

@hejdita a ešte jedna prosba.čo s nepoužitým marcipánom.uskladniť ho?nestvrdne?alebo čo s ním.Dakujem

zlatat
10. mar 2011

@fukylove aj ja som ho používala, bolo fajn, no už som ho v našejjednote dlhšie nevidela a potom som prešla na Kauflanďácke Grande - a je super, presne ako Lidlácke

yamahafazer
10. mar 2011

nadherne torticky zasa pribudli 🙂
@mizulienka ta torticka je krasnucka na druhu tvoju tortu je uplne dokonala 😵

ada9557
10. mar 2011

Ahojte.Viete mi niekto poradit čo s marcipánom so sušeného mlieka ak som ho všetok nepoužila?Dá sa uskladniť alebo sa musí spracovat hned?Ked zatvrdne tak čo sním?Da sa ešte nejako použit a zmäkčiť ☹ ?Dakujem

pristela
10. mar 2011

Ahojte holky , som tu dlho nebola 😖 mala som a este mám toho hodne vela ☹ ale idem si vás poprezerat dozadu 😉
a tu je moja posledna pre najstarsieho synatora 😀 chcel draka, ale ked som od neho pytala nejaky obrazok-nula bodov 😠 pc mam v spalni takze robit podla neho nehrozilo, tlaciaren mam suchu, no prosto samá radosť , takze ospravedlnte jeho výzor, musel byt podla mojej fantazie 😀 a možností

pristela
10. mar 2011

asi je zas ta fotosa mala tak skusim vacsiu 😠

beruska2x
10. mar 2011

@pristela to je pekny to je ze srdce?

pristela
10. mar 2011

pozeram ze aj tak mi to hodilo v malom 😠

@beruska2x nie nieje to zo srdca ale z dvoch kruhových 😉 ale v pohode by mohlo byt aj srdce, len ja som nevedela ako bude vypadať 😀

ada9557
10. mar 2011

@pristela krásna tortička 🙂

mizulienka
10. mar 2011

@yamahafazer dakujem, ale od vas sa mam este vela co ucit 😉

pristela
10. mar 2011

Holky nenapadá vás ako alebo do čoho položiť babätko /z formicky/ na tortu? Inak ja robila prvy krat bábo so silikonovou formickou a úúúplne úžasná vec, jednoduchá, rýchla a krásna , som mala radosť akoby som ho porodila 😀

yamahafazer
10. mar 2011

@pristela posielam ti par inspiracii ako dat to babo na tortu

vlada111
10. mar 2011

@fukylove ja to kakao mám tiež doma a je naozaj čierne. Ty s tým farbíš MMF? Ak áno, aká farba z toho vyjde? Všimla som si, že tu kočky spomínali to z LIDLa, ale nechápala som o čo ide keďže som ho nikdy nemala.

pristela
10. mar 2011

@yamahafazer jeeej dakujem , sladke sú 😉

raci
10. mar 2011

ahoj prosím nevíte některá - je nějaký rapidní rozdíl mezi smartflexem a formixem?????

dm1
10. mar 2011

zdravim pridavam svoje prve tohtotyzdnove. Potahovana je podla prinesenych oblubenych plysacikov a tu coko som nepiekla ja ale moja birmovna ja som ju len zdobila

broucek2
10. mar 2011

@dm1 krásné obě. Ty postavičky jsou moc roztomilé

mrka2
10. mar 2011

@dm1 nadhera!!! a ta cokoladova vyzera neskutocne chutne!!! nadherne su obe!!!

tu je moja dnesna, mala som urobit okruhlu a na vrch cervene auticko,ale nejako mi pripomina toho Bleska z tej rozpravky,ale to nebol zamer.. 😅

fukylove
10. mar 2011

@vlada111 - ja s MMf uz nerobim, dnes som ale prifarbovala Pastu Dama Top - lebo som chcela ciernu 🙂 a mala som rozne farebne zvysky... tak som k tomu pridala kakao, bolo to pekne hnede a potom som dala ciernu a "dociernila"... samotnym kakaom som ale este nefarbila 🙂

@ada9557 - ja s tymto susenym som este nerobila - ale ak sa nemylim, ked si to das do sacku (aby sa tam nedostal vzduch) a do chladnicky, tak by to malo byt OK... si myslim... aspon nejaku dobu... ale nie som si ista... skor ti mozno poradia babulky, co s tymto marcipanom robia 🙂