Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
11. mar 2011

dobre rano dievcence 🙂 pozem vas poprosit o recept na mliecny marcipan, zo suseneho mlieka ak niektora mate nejaky osvedceny by som vyskusala 🙂 dakujem

mizulienka
11. mar 2011

este mam dilemu, chcemsi objednat zlatu, ale neviem sa rozhodnut ktoru skor... jedno je lesk a druhy je metalicky lesk...ktore je podla vas lepsie? chcem pouzit zlatu napr na kabelku, na ruze a pod.

tuto
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
alebo
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

yamahafazer
11. mar 2011

@mizulienka ja mam tu prvu farbu zlatu je to prasok a toho sa viac minie podla mna to len ked chces niekde jemne poprasit ,ale teraz som si kupila zlatu v speji tu som este neskusala tak neviem aka bude

yamahafazer
11. mar 2011

@dm1 tak tu cokoladovu by som hned zahryzla 😀 krasna

dm1
11. mar 2011

@mizulienka ja mam len zlaty sprej takze s praskovou neporadim

ada9557
11. mar 2011

@dm1 krásne.a černoškovia nemajú chybu.paráda 😵

anibas
11. mar 2011

@mizulienka prepočítaj si podľa hmotnosti - ja mám tie rainbow dust a sú perfektné, ale spray je najlepší

reruna
11. mar 2011

@pristel to je zajímavý drak, určitě měl úspěch 🙂
@mrka2 podobá se to na Bleska, ale to určitě bude jen plus, je to pěkný dortík a autíčko jen jen z hmoty?
@dm1 krásné dorty, ta čoko je fakt mňam, musím někdy tu čokohmotu vyzkoušet a ti černoušci jsou nádherní 🙂
@mizulienka já jsem si objednala práškovou zlatou od Wilton, je taky lesklá, ale ještě mi to nepřišlo, tak nevím. ale podle mě to jen udělá takový leský nádech, myslela jsem, že tím popráším třeba květy nabo mašle atd. viděla jsem, jak to paní nanáší štětečkem - na kabelku a na větší plochy bych radši asi uvažovala o tom spreji

anibas
11. mar 2011

@dm1 krásne postavičky 😵 prepáč, že som ti vtrhla na FB, ale som pozerala na tvoje železničné torty, a ostala som pri nádherných kvetoch 🙂 🙂

anibas
11. mar 2011

@mrka2 @pristela krásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

daniz
11. mar 2011

@dm1 pekunký černoškovia, a tá čokoládová fíííha... 🙂 🙂 🙂

zuziq
11. mar 2011

pripravila som si postavicku na narodeninovu tortu pre drobca... bola to cista katastrofa 😒 ta hmota MMF do ktorej sa pridava viac cery mi nejak nedrzala, bud to bolo moc makka, a ked to stuhlo, tak sa to lamalo.. aj tie postavicky tak vyzeraju 😢 aj sa to zle farbilo... ostanem ja pekne pri starom recepte.. 😠

lussy23
11. mar 2011

@pristela - krásne
@yamahafazer - krásne bábätká
@dm1 - krásni černoškovia
@mrka2 - krásnučké

lussy23
11. mar 2011

@zuziq - náhodou sú podarené

karinnka
11. mar 2011

Dievcata trochu sa vam tu vtrepem,potrebujem radu cukrariek, 😉 Chcem dnes robir prvy krat traseny krem,ale zistila som,ze nemam nadobu s uzatvaratelnym vekom taku velku,mozem to vyslahat mixerom? 😕 Alebo neporadite mi nejaky lahky slahackovy krem? 😵
Dakujem vopred 😵 😵 😵 😔

hejdita
11. mar 2011

@ada9557 mliecny marcipan skladuj v ladnicke ak by stvrdo tak postruhat a prepracovat zasa s mokrymi rukami ....

ada9557
11. mar 2011

@hejdita Dakujem,dakujem,dakujem...lebo už stvrdol a nevedela som čo sním. 😅 a je mi ľuto ho vyhodit.tak ešte raz dakujem. 😵 😵 😵

zdenallicka
11. mar 2011

@ada9557 Hoď ho do mikrovlnky na půl minutky, propracuj mokrýma rukama na solamylu a máš ukázkový marcipán..🙂

alionuska
11. mar 2011

@fukylove ja som tiez hladala to lidlove...a naposledy to nemalo ani farbu...aale ja mam osvedcene a ozaj naj najlepsie je z Kauflandu..to grande..taka tmavohneda krabica..taka lodka je na nom..a 200g stoji tusim 1,25eura... ale je vyborne,aj do korpusu,aj do kremov... 🙂 😉 ..

zdenallicka
11. mar 2011

@karinnka Můžeš..🙂 Nedělám to jinak..🙂 Mandarinky ale v tom případě dávám až po vyšlehání... ;)

ada9557
11. mar 2011

@zdenallicka Dakujem. 😵 😵 😵

lili01
11. mar 2011

teda holky,jsem vyřízená....šla jsem spát v 1.30hod ,ale dort mám hotový....můj druhý potahovaný a PRVNÍ 3D DORT !!!!!
ale ty nervy včera. měla jsem v plánu jen naplnit korpus a dneska potáhnout a dodělat.ale jak jsem se do toho dala,tak jsem nemohla přestat,dokud jsem to neudělala celé
jenže jak jsem potahovku barvila,tak se mě tam dostalo asi moc vody a pak se mě šíleně trhala. začla jsem být zoufalá a fakt mě bylo do breku.ale nakonec jsem si poradila a všechno "zamaskovala". jediné co mě mrzí,že dort není stejně barevný jako plyšový pes. kvůli té potahovce jsem to musela udělat jak se dalo.ale nevadí,hlavně,že to dopadlo jak dopadlo. jsem spokojená.
tak už jen počkat,co bude říkat oslavenec, snad se mu bude líbit

lili01
11. mar 2011

@pristela krásný dort,opravdu
@dm1 nádhera!!!
@mrka2 moc hezké,opravdu vypadá podobně jako Blesk

mrka2
11. mar 2011

@ada9557 mne vzdy stvrdne ako kamen v chladnicke,ale potom ho dam do mikrovlnky, prepracujem a v pohode. a hlavne bez prace 😉
@zuziq ake zlatunke postavicky 😀 vobec nevidno,ze by sa ti nedarilo 😵
@lili01 @lussy23 @anibas dakujem vam! 🙂
@reruna dakujem ,ano, je len z hmoty.najprv som rozmyslala,ze ho urobim normalne z piskotoveho cesta a naplnim,ale bol by potom prilis velky 🙂

mrka2
11. mar 2011

@lili01 super havo. urcite sa oslavencovi bude pacit,deti si take detaily nevsimaju 😀 😉

jakelina
11. mar 2011

@lili01 vždyť je krásný. Super 😉

mrka2
11. mar 2011

@karinnka kludne mozes aj mixerom a ked nemas misu s vekom,tak mas isto hrniec s pokrievkou. splni to ten isty ucel. 🙂

karinnka
11. mar 2011

@zdenallicka
@mrka2 ďakujem Vam krasne🙂

jakelina
11. mar 2011

Včerejší dort pro moji kamarádku a pro její dva pejsky. Ještě musím udělat pejskům nějakou deku a mašličky na hlavu a dám to do krabice k dortu. 😉

lucula73
11. mar 2011

ahojte šikulky,
ja som robila prvú 3d tortu,stála ma 10 rokov života,bolo to niečo otrasné,to poťahovanie,MMF sa mi najprv nedalo ofarbiť na červeno,keď som to už ako tak mala,tak sa to nedalo potiahnuť,na 100 miestach sa to roztrhalo,no hroza. 😝
Obdivujem vás všetky,čo tieto 3D viete potiahnuť,ja som asi skončila 😠 .
Ostáva to v rodine,takže mi to nevadí až tak 😒