Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
11. mar 2011

@jakelina tá je krásna 🙂

mrka2
11. mar 2011

@jakelina krasna torticka! aj psikovia 🙂
@lucula73 perfektna torta! kde tam vidno nejake nedostatky? ja nic nevidim! 😕 🙂

dm1
11. mar 2011

dakujem Vam baby 😵. Este ma dve cakaju ale uz su zachladene len potiahnut a dozdobit
@anibas jasne ze nevadi aj ja casto pozeram tvoje foto na FB tiez nadhera 😵

dm1
11. mar 2011

@jakelina krasna
@lucula73 no ved to je ten problem ze MMF na cerveno ked uz konecne zafarbis tak sa ti neda potahovat s tym a daju sa jedine tak ozdoby z toho robit. Raz som robila syto cervene ruze cisto z MMF bolo ich 26 a som myslela ze ma porazi pri tom 😝 . Ale auticko je aj tak super mas moj obdiv ze si to potiahla takto pekne s cervenou MMF 😉
@lili01 pekny psik

lucula73
11. mar 2011

@mrka2
@dm1 ďakujem vám,naozaj 🙂 ,ste zlaté.
Budem poťahovať už len WI,mám síce doma,ale bolo mi to ľúto minúť,je to len pre synovca,a trebalo by mi toho veľa,lebo som neodhadla veľkosť 😕 ,auto váži 5,5 kg 🙂

vladka1
11. mar 2011

@lucula73 ahojky...nemáš prosím, fotopostup na to auto, cos tvořila?Je skvělý?-))
díky v.
a ještě bych poprosila o radu: když chci sytě červenou barvu z MMF a mám gelovky a rozžedím je kapkou voky...za jak dlouho ten alkohol vyprchá?Díííky

lili01
11. mar 2011

@jakelina nádherné srdce!!!
@lucula73 krásný dortík....já jsem s MMF taky večer bojovala. když jsem nebarvila,tak byla super,ale jak jsem nabarvila,tak strašně rychle tuhla a když jsem ji dala na hafana,tak se na některých místech začla trhat...taky jsem to zamaskovala,ale nekončím s 3D,budu zkoušet dál,ale určitě koupím jiné barvy než práškové

lili01
11. mar 2011

@lucula73 nejdou vidět nedostatky,je moc pěkné auto.....5,5kg???? 😉 ty bláho,paráda
můj hafan má přes 2kg a stačilo mě 😅 😅 😅

norikk
11. mar 2011

ahojte, poradite mi nejaku tortu pre manzela na dvadsiatku? 😀 no co by ste upeikli manzelovi ku dvadsiatke, navyse ked ste len zaciatocnik v peceni ??

dm1
11. mar 2011

@lucula73 ja mam na taketo pripady doma RDI je ovela lacnejsia a na syte farby na potahovanie je super

jakelina
11. mar 2011

@lucula73 vypadá super. 😉

lucula73
11. mar 2011

http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mc...
@vladka1 tu je fotopostup.... 😉
@dm1 ano,počula som,že aj RDI je fajn na poťahovanie..a to by si ofarbila na červeno v pohode?aalebo radšej po povrchu? 😕
@lili01 ďakujem 😉 .
baby,to je dobrá fotka,auto také v skutočnosti nie je 😀

dadka212
11. mar 2011

@norikk ja som piekla zatial iba jednoduché, ale keď je to dvadsiatka, to by som urobila niečo ako prsíčka alebo tak...ja som robila mužoženu pre kamarátov s kinderkom s alkoholom to bola moja úplne prvá poťahovaná, a pre kamošku takého naháča...to bola velmi jednoduché ale všetkým sa páčilo 🙂

ada9557
11. mar 2011

@jakelina krásne srdiečko 😉 šikulka

ada9557
11. mar 2011

@lucula73 super auto.už ho len naštartovať...alebo naštartovat metabolizmus a pustit sa do jedenia 😀

lucinka4
11. mar 2011

@alionuska ahojky,chcela by som sa spytat na ten recept potahovky,co je na prvej strane..ta citronka,to je klasicka co sa dava napr aj do caju? chcela by som to skusit 😎 ,synovec miluje vlaciky a mal piate narodky

vlada111
11. mar 2011

@fukylove aha, tak to musím najbližšie vyskúšať, budem robiť koncom marca synovcovi. Mňa na MMF hnevá, že sa začne drobiť keď ju farbím na sýto ☹

jakelina
11. mar 2011

@lucinka4 ano je to ta tekutá co se dává do čaje 😉

vlada111
11. mar 2011

@alionuska a ty tým kakaom aj farbíš? Idem si konečne kúpiť Wilton farby, v rodine sa ujali moje torty 🙂 . Vedela by si mi poradiť aké si mám kúpiť? Ja som uvažovala zelenú, modrú, červenú a žltú. To sa mi zdá ok, z nich namiešam potom aj iné farby. Ďakujem za radu. Na začiatku týždňa máme aj s manželom okienko - tvoje nové výtvory 😀

beruska2x
11. mar 2011

@zuziq to s tim mame stejnou zkusenost.. i kdyz vickrat podmazu jen podlozku a rece cerou ta pak hmota sice rychleji ztuhne ale lame se....a blbe se mi lepila k sobe.. ☹ prijde mi to horsi nez bez toho...

alicc
11. mar 2011

ahojte,
takze u nas okrem starsej dcery je chora uz aj mala adka, vcera vracala(crevna viroza), bola som s nou u lekarky, dala jej injekciu a ta zabrala. odvtedy nastastie nezvracala, ale je mrzuta, stale je nalepena na mne . chudatko moje malicke. este len pred chvilou zaspala a to nespala poriadne ani v noci
pomedzitym ako prezliekam povracane periny a umyvam povracane dlazky ... som stihla urobit toto,
je to moja prva marcipanova torta, takze to ma k dokonalosti este daleko, ale alicka mi uz vytvorila rad zlatej varechy za cukrarstvo tak to ma potesilo
baby ja som z tych chorob uz na nervy, furt a stale sa to opakuje, vsetci ma uz posielaju len oddychovat, asi musim vyzerat priserne,

😠

lili01
11. mar 2011

@alicc nádherný dortík takový "jemný" romantický 😉
brzy se uzdravte, já to znám u nás jsme taky furt nemocní dokola, je to na nervy. už aby bylo hezky teplo 😝

alicc
11. mar 2011

@lili01 dakujem 🙂

mrka2
11. mar 2011

@alicc ta je ale krasna! ja zboznujem take jemnunke, velmi sa mi paci! 😉 no a uz ked si dostala aj rad zlatej varesky,tak to hovori za vsetko. 🙂 inak aj my sme mali nedavno crevnu virozu - aj mala a aj my rodicia 😝 nech ste cim skor fit 😉

alicc
11. mar 2011

@mrka2 dakujem, si zlata 😉

jakelina
11. mar 2011

@alicc překrásná a vypadá dokonale 😉

ada9557
11. mar 2011

@alicc krásna tortička 🙂

lussy23
11. mar 2011

@lili01 krasny havino
@jakelina - nádherné srdiečko
@lucula73 - nádhera

lussy23
11. mar 2011

@dadka212 😀
@alicc - krásne srdiečko ,také zlaté 🙂

sylvia75
11. mar 2011

ahojte,potrebujem radu.mám objednávku na chalúpku 3D torta,má byť o rozmere 25cmx25cm.Ešte som takú tortu nerobila,tak neviem koľko môže vážiť.môj odhad je cca 5kg.čo si myslíte vy?ďakujem za každú odpoveď...