Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sylvia75
11. mar 2011

ešte som zabudla napísať,že plnená bude falošným parížskym a prekladaná ovocím,poťah MMf

bzucinka2
11. mar 2011

tak moje dva vytvory hotove, foto hodim neskor 🙂

fukylove
11. mar 2011

@sylvia75 zavisi od plnky... podla mna... som robila teraz poschodovu - 27x27 a 17x17, 3x prerezana, 2x naplnena, dole traseny krem s mandarinkami, hore visnovy krem a vazila 7kg! ma skoro porazilo... som netusila, ze bude taka tazka... ale mala hore este aj lienku - no ta bola z puncoviny... myslim, ze ovocne kremy su tazsie ako maslove.. asi... neviem...

fukylove
11. mar 2011

moje posledne torticky, o tej s lienkou som pisala...

ada9557
11. mar 2011

@fukylove náááááádherné... 🙂 🙂 🙂

fukylove
11. mar 2011

@ada9557 dakujem 🙂

alicc
11. mar 2011

@jakelina @ada9557 @lussy23 dakujem 🙂 😉 , dufam, ze torticky budu stale krajsie a krajsie.
uz je pomaly zjedena 😉

alicc
11. mar 2011

@fukylove torticky su nadherne 😵

medakote
11. mar 2011

Dlouho jsem tu nebyla, tak jsem zase nakoukla a nestačím se diivit, co tu přibylo krásných výtvorů....
Můj první 3D, dal pořádně zabrat. Když jsem dělala hlavu, myslela jsem, že mě trefí šlak, pořád vypadal jako pavián....

fukylove
11. mar 2011

@alicc dakujem aj tebe 🙂 vzdy ma moc potesi Vasa pochvala 🙂 a samozrejme, dakujem za vsetky cenne rady, ktore som dostala alebo precitala tu 🙂

aaaaa - ked uz je o rada... myslite, ze mozem dat do mraznicky orechovu plnku? lebo mi celkom dost ostalo, som akosi neodhadla 🙂

fukylove
11. mar 2011

@medakote tak ten tigrik sa ti podaril 🙂 je krasny... a ta s bocianom je super... sa mi velmi pacia taketo 🙂

nikanika28
11. mar 2011

Caute baby, tak hlasim, ze som tento tyzden prezila...sice som mala uz na male, ale prezila 😅 😀 ... Bol to pre mna masaker, nic som nestihala, k tomu este dve deti a domacnost...dnes som dorobila poslednu tortu a uzivam si s vylozenymi nohami 😀
Hodim foto a idem si vas trosku precitat ..

ferinka
11. mar 2011

@nikanika28 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 tak to je naprostá paráda!!!!!!!!!!! 😵

alionuska
11. mar 2011

@lucinka4 ano ta zlta citronka...vo flaske umelej... ja kupujem bud v lidli,alebo v kauf...

alionuska
11. mar 2011

@nikanika28 naadherne torticky!!!!! 🙂 fakt,jedna krajsia ako druha..🙂Super!

alionuska
11. mar 2011

@medakote aj tvoj tiger je uzasny!!! 🙂

kitchima
11. mar 2011

@nikanika28 nadherne torticky, aj vas vsetkych ostatnych 🙂 ja som tento tyzden mala 2 vytvory, foto hodim neskor. Jednu som teraz akurat dokoncila, ta je pre sestrinu dcerku, zajtra ju budeme jest, tak uz sa tesim. Po 4 mesiacoch konecne aj nejaku s tych svojich tôrt budem aj jest 😀 juj, ako sa mi uz slinky zbiehaju 😅 Inak som si povedala, ze j uurobim taku poriadnu, nech sa nam dobre kazdemu ujde, som to trosku prepiskla a ma 9 kg 😀 (vazila som to len tak, lebo to ma byt darcek)

alionuska
11. mar 2011

@vlada111 ano farbim aj tym kakaom... aj hmotu a aj ked na povrchu natieram tie truhlice...farby si kup,ale zelenu nemusis..tu si namiesas zo zltej a modrej. 😀

nikanika28
11. mar 2011

@ferinka
@alionuska
@kitchima .... dakujem 🙂

dm1
11. mar 2011

pridavam svoje posledne 2 tohto tyzdnove 😝. Kitty č.7 😀 a krstinovu

vlada111
11. mar 2011

@alionuska ďakujem za radu. Už sa neviem dočkať, čo si na mňa synovec vymyslí. Je to veľký expert, tak už teraz sa bojím, akú tortu budem musieť vykúzliť 😀 .

marianeta
11. mar 2011

Chcem sa spýtať na tú hmotu z cukríkov,či nie je príliš sladká keď tam ide toľko cukru a či na torte neuschne,keď píšete ,že ju treba skladovať v mik.vrecku pretože rýchlo schne.Ďakujem

dm1
11. mar 2011

@marianeta no sladka je dost ako aj ine hmoty co su na baze cukru. ale ked sa tam da ta citronka tak sa to zjemni. Treba vyskusat ci bude chutit. Mne veru nechuti ziadna hmota ani pravy marcos. Na torte to nestrvrdne lebo je to na plnke tak to z toho tak zvlacnie neboj. inak same to tvrdne velmi rychlo

marianeta
11. mar 2011

A ako sa to robí nechce sa mi tu listovať a hladať.Kolko čoho treba aby mi vyšlo na celú tortu? A ked dám tie jojo cukríky oni sú také prepletené biela s ružovou aka farba z toho bude,lebo čisto biele som ešte nevidela.

mizulienka
12. mar 2011

dobre ranko dievcata 🙂
chcem sa spytat, aku formu na orchideu mate? ci cymbidium, ci singapursku alebo nejaku inu....a da sa s tymi formickami potom urobit aj pivonka? som to niekde videla...dakujem...

@dm1 krasne torty, take jemne, nadherne 🙂
@nikanika28 aj tvoje prenadherne, tie postavicky su ako zive 😵
@medakote tiez krasa, ten bocian je super 🙂 a tiger tiez.
@fukylove kraaaasa, ta lienka bomba, ja sa chystam pre malu robit lienku, aku hmotu si pouzila a ako sa ti prosim ta farbila na cerveno? ci uz potom iba po vrchu? a Sebkovi si krasne baloniky urobila 🙂

vladka1
12. mar 2011

ahoj..tak si dovolím přidat mojí první 3D...jen se zeptám...barvila jsem gelovkama s trochou slivovice...bude cítit?...je pro mrňouse, tak já jen jestli bude moct i ten potah...je z MMF

vladka1
12. mar 2011

@lucula73 a moc díky za postup

yamahafazer
12. mar 2011

ahojte
akurat som dorobila tortu kupelku svagrovi poobede knim ideme tak taku mensiu tortu k meninam tam je akoze pod umyvadlom panacik a opravuje 😀
potom musim popozerat torty co ste popridavali lebo nestiham

fukylove
12. mar 2011

@mizulienka - ja farbim iba hmoty,nefarbim po povrchu a cela torta je z PDT (pasta dama top), lienku som ale robila z puncoviny, sa mi nepacilo cesto, co som upiekla 🙂 a hlavicka je iba hmota sa mi zda... boooze - ja si normalne nepamatam, isla som spat o pol druhej, ked som ju robila 😀 a inak - bola pre esmemiu od nas z temy 🙂

@nikanika28 - krasne torticky... chcem sa opytat - to co mas na tych detskych tortickam po bokoch - slonik, zirafa a pod... to modelujes alebo mas na to nejaku pomocku? lebo je to krasne 🙂
@yamahafazer - ta kupelna je uuuuzasna.. 🙂

raci
12. mar 2011

ahojte já to tu nestíhám ani dočítat, dortíky jeden krásnější jak druhý, já jsem se ještě na 3D neodvážila ( zkoušela jsem asi 3, ale raději zůstanu u těch jednoduších) 😀 tak taky přidávám moji dnešní pro maminku mojí kamarádky k narozeninám, snad se bude líbit a hlavně chutnat.... (dala jsem tam jogurtový krém, tak snad se mi po cestě nerozteče....) 😒