• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. januára 2017 
@vinka a este coko by sa mala dat normalne farbit aj gelovkami aj ked su na coko specialne farby ale vraj ide aj gelovkami ale neskusala som kedze s cokohmotou stale bojujem
12. mar 2011 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 mramorovy korpus recept mas napr. tu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652 :slight_smile:
@ceja no co tam po tom,ze presvitalo,hlavne ze chutilo a to je u torticiek prvorade :slight_smile:

zase ste popridavali krasne torticky, nevladzem uz menovat,bo mi oci klipkaju... tu je moja dnesna, prave som ju dokoncila a idem spat. zajtra vas docitam. :slight_smile:
13. mar 2011 o 01:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no mne sa zdá,že prvý krát ked si ho robila si písala,že 3 hodiny si ho strihala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. mar 2011 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex dakujem skusim teda :slight_smile:
@mizulienka dakujem, tak tam to vyzera uplne jednoducho, vyskusam teda este raz :slight_smile: si zlata, ze si hladala kvoli mne :slight_smile:
@jakelina krasna torticka, urcite sa mu pacila :slight_smile:
@vinka obe krasne :slight_smile:
@vinka strihanie ide celkom rychlo a dobre az som sa cudovala :slight_smile:
@bury krasne sa ti podarila :slight_smile:
13. mar 2011 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 chutnucka :slight_smile:
13. mar 2011 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ženy :slight_smile: chcela by som malej upiecť tortičku, čokoládová piškota a jeden plát bude sušený z bielkov, tak som sa s vami chcela poradiť, aký krém by sa tam hodil. K tým sušeným plátom sa väčšinou robí čokoládový, ale nechcem celú tortu čokoládovú. A s obyčajnou piškotou by ten plát nevynikol. Tak receptík na nejaký fajný ovocný krém by mi veľmi pomohol...
A ešte som sa chcela spýtať, či máte skúsenosť s fondantovou hmotou K2, či mi bude stačiť na dvojposchodovú tortičku 1kg alebo radšej mám kúpiť dva. Čisto iba na poťah ju potrebujem. Dakujem za rady :wink:
13. mar 2011 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 nemas za co, lebo aj mna to uz potom zacalo zaujimat :wink:
13. mar 2011 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bury krásna.perfektné vyzerá nielen z vonku ale aj z vnútra. :wink:
13. mar 2011 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 krásna tortička. :wink:
13. mar 2011 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka hej,je to cokoplastelina...a biele je K2,lebo ked som to spravila s bielou coko-tak to bolo take do zlta-asi kvoli tomu psen.sirupu :angry:
13. mar 2011 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ďakujem za ten recept,uložím si :wink:
tortička peknučká :slight_smile:

@vinka prosím ťa a ty akú čokoladu používaš na tu čoko...?
13. mar 2011 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinex aha a neskúšala si čoko farbiť?ide to? :confused:
@lucula73 mala som figaro asi.Tá čo vyšla lacnejšie asi tak.Ale na varenie :wink:
13. mar 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka na detskú alkoholom môžeš, ten sa vyparí a je potom bez :slight_smile:
13. mar 2011 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka neskusala ale videla som farby na cokoladu tak predpokladam ze to ide...ale neviem ci klasickymi gelovkami
13. mar 2011 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annika11 ja som ku čoko korpusu robila tento - Višňový krém - Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnúť.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.
Neviem, či ho sem nedávala vinka. Ja som to robila z čučoriedkovej zaváraniny a bol naozaj super. Robila som ho ku Sacherovému korpusu, potrela krémom aj povrch torty a potiahla.
13. mar 2011 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka ved zas tam nejde liter rumu?? A ten alkohol sa odpari..to neni ani citit.... ale moze sa aj voda.len ta ti tak nevyschne pekne...
13. mar 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no ved uz sa akurat nadychujem na tento tyzden... idem to vsetko dohnat! :grinning:..aby ste mali na co pozerat!! :grinning:
13. mar 2011 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bury - krásna torta, synčekovi všetko najlepšie @mrka2 - krásna
@vinka - krásne
@jakelina - nádherné, Synčekovi prajem všetko najlepšie k prvému rôčiku, Zdá sa, že máte s Bury skoro rovnako starých synčekov :slight_smile: @martinex :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: úžas
13. mar 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som sa tiež bála toho alkoholu a nakoniec to vôbec nebolo cítiť.To som použila vodku :wink:
13. mar 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq - krásne
@meinkonka - užasné! ako keby tam bolo položená skutočná bárbina
13. mar 2011 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ředila jsem gelovku se slivovicí a ta nejde také cítit...jen jsem se chtěla zeptat:používá některá z vás barvu wiltonku christmas red?..u ní jako jediné, když MMF nabarvím, tak jde cítit taková pachuť barvy...jiná barva mi to nedělá, jen ta červená:frowning2:
13. mar 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 děkujeme, máme s Bury syny od sebe tři dny. :wink:
13. mar 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som neplanovane este predsa jednu torticku tento tyzden robila. vcera mi volala kamoska ze chce pre seba na narodky len s jednoduchymi kvietkami tak tu je vysledok
13. mar 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka to bola tusim sisa.b ale je pravda ze ten prvy trval dlhsie
13. mar 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 krasna jednoducha torticka :slight_smile: aku mas krasne hladky ten povrch torty.
13. mar 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dakujem ale praveze je hladky len vrch boky su vlnkovane ale to tak byva ked sa narychlo robi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. mar 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 na fotke vyzera uplne dokonaly :slight_smile:
ja som vcera robila tortu mamine s ruzami, ale maju tu tak vlhko, ze tie ruze a listky normalne maknu, dufam, ze vydrzia, pokym pride navsteva.
13. mar 2011 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fotka našeho oslavence s dortem :wink:
13. mar 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jeej super, krasna torta, este krajsi oslavenec, prajeme vsettko naj naj :wink: nas to caka v aprili :slight_smile:
13. mar 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krasna torticka aj drobcek!

@mizulienka no ono si to ludia ani nevsimnu ale ja viem ze to tam je a vadi mi to :stuck_out_tongue_closed_eyes: . To uz je profesionalna deformacia :grinning:
13. mar 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok