Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
17. sep 2009

cessy, to je vycerpanim, na konci tyzdna uz vzdy meliem z posledneho a tak mam aj blaznive myslienky 😀 😀 😀
ale tesim sa na vikend a na moje skusacky 😀

cessy
17. sep 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50625

napr toto.....je to dokonaledielko, ale ci je to gustiozne....neviem 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
17. sep 2009

jejda co som to tam dala,moment, este raz 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
17. sep 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/586/images&pa...

myslim druhy rad, teri obrazok 😀 😀

henikav1
17. sep 2009

fuj, ak myslis ten ud, tak to by sa mne nepacilo
ale druhym to neberiem, mozno som len ja zaostala
ja mam radsej jemne, kvetinkove, babikove a tak
ale moji uchylny kolegovia uz chcu prsia 😀

cessy
17. sep 2009

heni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jaaaaj dobre som sa pobavila, ano presne ten myslim.....ale sleduj aka to je dokonala praca 😕

ze uchylni kolegovia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , bodujes 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
17. sep 2009

cessy, povedala by som, ze ta praca je priliz dokonala, vyzera to byt zive 😀 😀 😀

no a vacsich uchylov ako moji kolegovia, to ani neexistuje. Robim v kolektive chlapov, nevies si predstavit ake reci si obcas vypocujem;

cessy
17. sep 2009

heni, ze zive 😀 😀 😀 😀 😀 😀 este ze si tu aspom sa zasmejem... 😉

ale kolektiv chlapov je vzdy lepsi ako zien...teda podla mna....z vlastnych skusenosti, chlapy tak neohovaraju a nie su konfliktny, ako kolegine

henikav1
17. sep 2009

ano, ale skus uhadnut ake temy sa u nas pretriasaju??
su dve, myslim tie temy

v kazdom pripade, dalsiu tortu chcu v tvare prs

cessy
17. sep 2009

jasne, presne viem o com hovoris/pises.... 😉

nooo, takze sa mozem tesit na tvoj dalsi vytvor???
tvoja prva eroticka torta???

henikav1
17. sep 2009

no na taku sa iste nedam, to by som nezvladla

chcem nieco jednoduche a mile, ale neviem sa rozhodnut co
asi bude puncova, ale tvar a dekor vobec neviem

cessy
17. sep 2009

ved jasne....ale potesila by si ich urcite..
idem si lahnut,lebo tu uz zaspavam 🙂
tak dobru noc, pa 😉

henikav1
17. sep 2009

dobru noc, aj ja uz idem do hajan

sofi07
17. sep 2009

teda, baby, ste sa rozpisali. ja som plnila toru, zajtra vecer potahujem a zdobim, tesim sa aj bojim zaroven, dufam, ze to nepotentujem...
cessy, videla som ten p=erlovac, to bude prve, co si objednam 😀
ja uz si tiez chystam zoznam na vianocny darcek, priatel uz je s tym uzrozumeny 🙂

cessy
18. sep 2009

dobre ranko

alionuska budu tento tyzden aj neake torticky??? 😕 😅

alionuska
18. sep 2009

Ahojte babenky...
Cessy tento tyzden oddychujem ..mala som na dnes piect torticku na 60-ku,ale v pondelok mi volala kocka,ze maminku jej vzali do nemocnice,tak oslava sa odklada.... 😔 a na buduci mam zatial len jednu svadobnu poschodovu...uz sa na nu tesim. 🙂 😀

alionuska
18. sep 2009

Cessy inak nic mi na ten mail neprislo...neviem kde je chyba...ja si ten tvoj katalog asi ani nepozriem!!! 😠 😀 😀 😀

sse
18. sep 2009

ahoj ali, tuším ty zvykneš robiť karamelovú tortu. Mohla by si mi napísať recept ak budeš mať čas? ďakujem

evitkamalicka
18. sep 2009

mna by tiez zaujimala nejaka dobra karamelova plnka

alami
18. sep 2009

ahojte, ja robím práve marcipánovú tortu synovi - pečiem bežne, ale marcipán robím prvýkrát. včera som sa nabehala za potravinovými farbami, obehala som všetky potraviny a ništ...poradili mi že v drogérke. Divné, ale mali ich tam, takže ak má niekto podobný problém, tak šup do drogerky 😉

a tortičku sa chystám presne karamelovú robiť, recept na plnku mám od kamošky, mala ju fantastickú, takže si spravím takú aj ja:

plnka:
300g cukru upáliť na karamel, zaliať 1/2l mlieka, povariť - kým sa rozpustí

7PL polohr. múky +1zlatý klas+1/2l mlieka - spolu uvariť, , vliať do karamelu, premiešať, nechať chladnúť, neskôr vmiešať 200g masla
ja sa do plnky chystám pridať nasekané na sucho opražené oriešky

cesto na tortu k tomu urobím rodinné obľúbené:
7žĺtkov
35dkg ml.cukru
25dkg hrubej múky
1/2prášku do pečiva 1vanilkový cukor
15dkg ml. orechov
10lyžíc studenej vody
sneh zo 7 bielkov

postup ako bežne - vyšľahať žltky s cukrom, neskôr popridávať ostatné, nakoniec sneh

alebo ku karamelovej si urobte iné cesto podľa chuti

prípadne, naša rodinná obľúbená - k tomuto cestu čo som napísala, nasledujúca plnka:
3dl mlieka,3žĺtky 6dkg hl. múky 3dkg kakaa - nad parou uvariť na hustú kašu

30dkg masla+15dkg ml. cukru - vymiešať do penista a postupne do toho pridávať po trošičke vychladnutú kašičku. po troške, lebo inak sa to sekne, teda kvapnúť trochu, pomiešať, zas kvapnúť, pomiešať....

Tak túto tortičku si vyskúšajte, určite neoľutujete 😉

alionuska
18. sep 2009

No vidite babenky...Alami vam to tu krasne rozpisala..ja robim zakladny krem-maizeny,cukor,mlieko,vanilka a maslo+margarin a donho si uz len pridavam,bud orechy,alebo kakao,alebo karamel..a ten karamel si robim tak,ze upalim cukor a pridam trosku vody...povarim,aby sa voda odparila a nebolo to moc riedke a po vychladnuti pridavam do toho kremu...

A robievam aj zo slahackou sladkou...alebo niekedy aj zo salka...to sa musi varit 2-3 hodiny vo vode.a je to fakt mnaaaaaaaaamka...
Aj by som vam popisala podrobne,ale prave odchadzame do Ciech...na vikedn...tak sa majte krasne babulky..ja si vas precitam,ked sa vratime. Pa pa a pekny vikednik zelam vsetkym sikulkam!!! 😀 😀

sse
18. sep 2009

alami super, určite vyskúšam
Ďakujem

a ešte otázočka ml.cukor znamená práškový?

alami
18. sep 2009

mletý je práškový 😉

ali - tak potom napíš tú svoju podrobne, vyskúšame na ďalšiu tortu

cessy
18. sep 2009

jeej recept na karamelovu plnku, super, uz si ju aj opisujem 😉

alionuska uzi si pekny vikend 😉

cessy
18. sep 2009

heni kde si???
sofi, ty si tu uz tiez dlhsie nebola 😕
lenkapav......halo 😨

a ostatne co som nespomenula kde ste??peciete?? 😵

henikav1
18. sep 2009

ahoj cessy, aj ostatne babulky

ja som dnes uplne KO, z prace som sa domov len doplazila, som rada, ze uz je vikend. V praci som si ani nestihala zapnut net ☹

marfic
18. sep 2009

ahojte 😉
cessy, čítam, ale nestíham písať 🙂

ja sa cez víkend chystám na jednu tortičku do práce, budem mať 30, tak sa im aspoň pripomeniem z MD, len sa neviem rozhodnúť, akú spraviť a ako ozdobiť, chcem korpus orechový a plnky asi tri druhy, minule som robila a tie plnky super chutili, ozdoby asi margarétky alebo gerbery, také niečo jemné
nemáte nejaké návrhy?
ako robíte tie stredy na gerberách, myslím tie dierky či ako ich nazvať špáratkom, aby to bolo pravidelné?
budúci víkend treba ďalšiu na oslavu, tak musím popozerať na tortyodmamy niečo..aj vám tú stránku a tie fotky tak pomaly načítava

cessy
18. sep 2009

ahojte, takze predsa ste tu 😅

heni neboj cez vikend sa hadam stihnes zregenerovat 😉

maftic ja som este tie striedky nerbila, ale lenkapav pisala ze to robi sparatkom 😕 😅

marfic
18. sep 2009

cessy, ahoj
minule som sa pokúšala šparatkom, ale zdalo sa mi že to nevyzerá dobre, tak som nakoniec dala také mini perličky, ale viac sa mi to páči, keď sú stredy len popichané

skúsim pohľadať

henikav1
18. sep 2009

cessy, uz sa regenerujem 😀 😀 😀 na zajtra, lebo zajtra sa idem vecer flakat a pridem domov az nadranom 😵
no a v nedelu sa budem regenerovat zo sobotnajsieho flamu 😀
takze ak budem vladat, tak v nedelu peciem tortu, asi tu puncovu
len nejako nestiham ani objednat nejake formicky, skusim ale tu orchideu, to je jedine, co mam doma