Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
21. mar 2011

@daducha wow, ta s tymi balerinkami je prekrasna!!!
samozrejme aj ostatne,co ste tu popridavali torticky su vsetky nadherne!!!

raci
21. mar 2011

ženy, zdravím vás 😀 zase se to tu rozrostlo o překrásné výtvory.. 🙂 dovolím si přidat svoji včerejší rychlovku pro babi... mě platí že když se spěchá tak se nedaří a taky že jo, na vrchu se mi ta mmf ůplně promočila tak že prosvítal růžový krém a dělalo to po vrchu takový bubliny... no byla sem nasratá, ale naštěstí mooc chutnal 😉 nemáte některá zkušenost jestli je lepší potahovka smartflex nebo formix ???

daducha
21. mar 2011

Dakujem vsetkym za pochvaly 😵 , ta balerinkova vraj urobila veeelku radost, tak ja mam z toho radost este väcsiu 😉 .Len uz by som brala nieco pre chlapceka, z tej ruzovej mam dost 😵 .

jankali
21. mar 2011

Ahojte,
šokovné cukráročky!
Chcem sa spýtať, či ten poťah na tortu - z cukríkov - sa nedá robiť aj bez mikrovlnky.
Zohriať na šporáku v hrnci/ nad parou?
My máme s Janíkom pred očkovaním - myslela som, že budem piecť u babky, kde máme mikrovlnku - ale takto.. to budeme doma a strážiť, či dobre zvládne vakcínu..
Prosím, dajte mi vedieť, ďakujem dopredu, a všetky výtvory chválim!
jana

jankali
21. mar 2011

..našla som toto, takže asi mám odpoveď .. 😅

reruna
21. mar 2011

@raci dort je krásný, super volánky, ale co jsi měla pod tím za krém, že se ti to tak topilo? nesmí tam být nic šlehačkového ani tvarohového, joogurtového... a potah nesmí být moc natenko, tak 3-4 mm

reruna
21. mar 2011

@andriss23 krásné, jak se ten čokotransfer dělá? to se jen přilepí na ten bok potřený čokoládovou polevou a pak sloupne?

reruna
21. mar 2011

@daducha krásné!!!!!!!!!!

evena
21. mar 2011

ahoj

jen sem proletěla obrázky dortíků, holky krása co dokážete vytvořit 😵
do toho čokoládovýho srdce bych se hned zakousla 😵 marcipán mi totiž nechutná, ale čokoládu tu já můžu 🙂

holky mám na vás prosbu
mám dělat auto - jeep, má mít přibližně 4-5 kg ...
mám v plánu udělat korpus dvojitou dávku (z 12cti vajec) do formy 35x35 cm a vůbec nemám představu jak korpus řezat, prostě jak velký by to auto mělo asi tak být, abych nějak rozumně využila upečený korpus a abych přibližně dodržela váhu, když bude těžší nevadí, ale abych to auto neměla moc malé, z toho mám strach 😝 takže kdo ste děala autíčka poraďte prosím

evena
21. mar 2011

auto by mělo takový tvar ...
fotka není moje, je stažená z TOM

fukylove
21. mar 2011

@evena - ja som sice auto nerobila, ale nebolo by to praktickejsie z velkeho plechu, kedze je auto "obdlznik"? z polovice by si urobila telo a z toho zvysneho orezala vrch auta... lebo ked to budes rezat z toho stvorcoveho, tak neviem, ci sa ti to podari tak aby to bolo pekne... z velkeho plechu, 3x korpus + plnka, ozdoby som robila tortu jednotku, mala okolo 4,5 kg, tj podla vahy by ti to malo vyjst OK 😉

fukylove
21. mar 2011

@evena - inak - ten obrazok je super a ani to nevyzera velmi narocne... som si hlavu lamala, co urobit pre svokra (pivo mi zamietol manzel, lebo by jeho mama chytila nervy 😀 ) 😀 tak urobim asi taketo nieco 🙂 ak budem stihat... ak nie, tak iba stvorec s maslou 🙂

raci
21. mar 2011

@reruna aha... tak víme která bije.. 😒 já tam měla třasený krém z jahod... takže poučení pro příště - omazat něčím bytelnějším... děkuju 😀

lussy23
21. mar 2011

@andriss23 - náááááááádhera
@broucek2 - krásny šaško
@jajuuus - kráááááááásne
@daducha - krásnučké
@silvijaa - krásna tortička, i manžel je skutočný
Hodím sem aj tie moje dve torty, jednu som robila v sobotu, ale najprv musím poprosiť brata, aby mi ich dal do PC

lussy23
21. mar 2011

@raci @evena - nádhera

fukylove
21. mar 2011

@raci - traseny krem nelubi potahovky 🙂 ja potieram potom maslom s cukrom 😉

paja.o
21. mar 2011

ahoj holky, prosím, nemáte nějaký nápad jak udělat florbalový balónek pouze z marcipánu? Je to dutej balónek s dírkama. Napadlo mě udělat jen dvě půlky a pak je spojit až vytvrdnou, ale pak by byl vidět spoj 😒

dm1
21. mar 2011

@paja.o tu je celkom pekny a tiez lepila 2 polovice k sebe podla mna tam nejako extra ten spoj vidiet nebude ked budu tie polovice rovnake http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=232&...

reruna
21. mar 2011

@evena já jsem si pekla korpus na obdélníkovém plechu, z té delší strany jsem odřezala kus a ten jsem dala nahoru, pak jsem to trochu ořezala do tvaru a neměla jsem skoro žádné zbytky.
@raci tak to jo, třesený krém je ze šlehačky, pod potah jen krém, kde je hodně másla, nebo nutelu, marmeládu...

raci
21. mar 2011

@fukylove @reruna díky, jsem poučena příště to pomažu raději tím máslem, bo nutelou.. 😀

ada9557
21. mar 2011

ahojte.potrebujem radu holky 😅 chcem robit ananásový trasený krém.dávate aj smetafix alebo stačí len crem ole.dakujem 🙂 🙂 🙂

sisa.b
21. mar 2011

ahojte dievcata,
viete mi poradit, ako na tortu v tvare 60ky? nemate aj nejake ulozene foto?
dakujem

reruna
21. mar 2011

@ada9557 dělala jsem sice jen s tím mandarinkovým kompotem, ale smetanafix jsem nedávala, zkus bez toho, odlej si tu šťávu z kompotu a postupně ji přidávej, až to budeš mít husté tak, jak chceš

ada9557
21. mar 2011

@reruna dakujem 😉

paja.o
21. mar 2011

@dm1 děkuju 😉
@ada9557 taky jsem dělala jen s mandarinkama a smetafix jsem raději dala, ale myslím, že to fakt není nutný 😉

anibas
21. mar 2011

@sisa.b blbá stránka tak len :
www.londoncake.com

nikanika28
21. mar 2011

Caute kocky, tak sa hlasim zase po tyzdni 😅 ..a zase vas musim pochvalit, velmi pekne torticky ste popridavali 😵 😵 ..a pridavam svoje tri

broucek2
21. mar 2011

@nikanika28 krása, zvláště klobouk

nikolkaaa
21. mar 2011

baby naozaj nadherne torty robite a určite su aj velmi chutne...ste šikovny ja by som sa na take nikdy nemohla dať ja by som to určite nevedela.moj drobček bude mať rok v juli ale už pozeram torticky on ma velmi rad rozpravku zvonilka možnože poznate..tak som rozmyslala že by som mu taku stymi postavickami z tejto rozpravky dala spraviť...ak niektora mamina robi aj pre inych nie len pre rodinu velmi rada by som jej dala spraviť torticku..ja som z okresu topolčany...dakujem pekne 🙂