Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

andriss23
22. mar 2011

@reruna ten čokotransfer som robila,tak že som na celú fóliu natrela roztopenú čokoládu,po miernom vytuhnutí som narezala pásy široké ako bok torty a priložila,dala do chladničky,po úplnom vychladnutí som stiahla fóliu a bolo to. Až ma to prekvapilo,že to išlo tak dobre,len to bolo dosť tenké,použila som len 100 g čokinu,nabudúce dám viacej. 🙂

bzucinka2
23. mar 2011

@mrka2 krasna torticka, maminka sa urcite potesila 🙂

jajuuus
23. mar 2011

@jakelina ďakujeeem 😉

pristela
23. mar 2011

@dm1 Ejha, to vypada dobre 😉 😉 ale zas ta cena 😠 no uvidime kedy ma to chyti a neodolám 😀 akurat dnes idem na postu pre pomocky z Sk, parada, tak potom dam chvilku pokoj s objednavanim 😀 a pak.... 😀

lussy23
23. mar 2011

@mrka2 - krásna torta
@dajna11 - krásne. Vy máte temperovačku?

maca77
23. mar 2011

ahojte
nerobila ste niektorá Pata a Mata na 6uholnikovej torte? myslím že niekto to tu raz dával, dookola bol plot ... mám jednu robiť a chcela som poslať zákazníkom aby si to vedeli predstaviť a neviem to nájsť 😝 😅

dajna11
23. mar 2011

@lussy23 dakujem...nie,nemám 😉

viera6
23. mar 2011

ahojte šikulky! pribudli sem za dva mesiace,čo som tu nebola krasne tortičky 😉 🙂 mali sme pokazeni PS takže som sa sem nedostala...
dakujem @alionuske a @mrka2 za radi 🙂 😉
a tu je moja prvá 3D k meninám dcérke..

viera6
23. mar 2011
dm1
23. mar 2011

@maca77 ja som robila take plot dookola ale okruhle ale mam taku ulozenu ako hladas

artepf
23. mar 2011

Ahoj zkušené cukrářky, prosím o radu: jak docílit toho, aby byl korpus po upečení stejnoměrný, já mám pokaždé uprostřed horu jako Himaláje, kterou musím seříznout a korpus je pak vždy celkově o dost nižší, než bych si představovala. A přitom se snažím těsto před vložením do trouby rozhrnout spíš ke krajům 😖 . Moc dík 😵 .

jakelina
23. mar 2011

@artepf dost záleží i na teplotě. Já peču na 160 stupňů a nestává se mi, že by se udělal kopeček. 😉 😀

maca77
23. mar 2011

@dm1 super díííííííííííííííky 😵 😵 😵 ... vieš niekto si nevie dať dokopy dve veci 😅

dadka212
23. mar 2011

kočky môžem dať pod MMF takúto plnku? nebude sa topiť? 7 dl mlieka, 2 zlaté klasy uvarené a potom zmiešané s herou a práškovým cukrom?

adka_praha
23. mar 2011

ahojte...
@dadka212 nie som sice najpovolanejsia osoba na radenie, kedze ja som totalny amater, ale ked som robila "pudingovu" plnku, davala som ju aj pod potah a nic sa mi s tym nestalo... som to tiez dala pod MMF... 😉

uuuuzasneee prekraaasne torty ste porobili... 😵 ste mojimi velkymi vzormi, vsetky do jednej... 😵

dadka212
23. mar 2011

@adka_praha oki dík 🙂 nejde to na výstavu len sestra to chce pre kamaráta k narodeninám a vezú to do čiech cca 3 hodiny cesty...nebude to najkrajšie, bude to moja asi len 3 poťahovaná ale nech to nie je roztopené...

viera6
23. mar 2011

prosím vas mate niektorá skúsenosti s touto bielobou http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... je vhodná aj na MMF?

broucek2
23. mar 2011

holky, mám dotaz, čím řežete potahovku, aby se vám to nelepilo. Pořídila jsem si skalpel, ale ten mi vůbec nevyhovuje, během chvilky se to lepí a neřeže.

broucek2
23. mar 2011

@dm1 krása

lussy23
23. mar 2011

@dajna11 - aha, som nevedela, že sa dajú prlinky robiť aj bez temperovačky. A ako ste ich robili?
@viera6 - podarená, pekná lienočka
@dm1 - krásna

dm1
23. mar 2011

@broucek2
@lussy23
baby sice diky ale to som ja nerobila tu torticku 😀 . To len @maca77 chcela pre inspiraciu sak aj pisem ze to nie je ta co som robila ja 😉

dm1
23. mar 2011

ja som prave dokoncila tortu pre svagra sudok piva s chmelom akoze

lussy23
23. mar 2011

@dm1 - ale aj tka krásne pečiete, ten súdok je nádherný 😉

dajna11
23. mar 2011

@lussy23 no je pravda že treba robiť rychlo kým čoko netuhne,ale ked začne tuhnuť dám ju znovu nad paru aby a pustila...všetko si nachystám,vychladím formičky a potom lejem čokoládu do nich.zarovnám povrch a dám ztuhnuť.. 😉

jakelina
23. mar 2011

@broucek2 já řežu plastovou kosticí, to se mi nelepí.

jakelina
23. mar 2011

@dm1 krásný soudek 😉

broucek2
23. mar 2011

@jakelina tak to si nějakou budu muset sehnat, mám totiž ty modré a tam žádná na řezání moc vhodná není.

broucek2
23. mar 2011

@dm1 moc pěkný

mizulienka
23. mar 2011

ahojte dievcata, nestiham vas ani precitat, tak iba tak narychlo vas prosim o radu...moze ist takato plnka pod potah?

Karamelová plnka
300g kryst.cukru upalit na karamel pridat 250 ml slahackovej smotany a vyvarit na husty krem po vuchladnuti pridat 250g vyslahaneho masla

dakujem 🙂

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - kludne moze ist. Ja som ju tiez minule davala a v pohode to bolo 😉