Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. mar 2011

@broucek2 já jsem si koupila ty bílé a tam je takový super oboustranný nožík.
Chci upéct korpus v misce, ty jsi dělala toho šaška. V čem jsi to pekla a jak jsi to vymazala??? Celou tu formu nebo jenom dno???

broucek2
23. mar 2011

@jakelina šašek byl upečený na plechu - plát hnědého a plát světlého piškoty a vytvaovaný a vyřezaný

jakelina
23. mar 2011

@broucek2 aha, já jsem myslela, že máš nějakou formu nebo misku.
Tak to jsi ho krásně vytvarovala. 😉

broucek2
23. mar 2011

@jakelina takovou tu kulatou fomu má mamka, ale stejně by se to s ní špatně dělalo, potože by pořádně nedžela čepice a navíc by se špatně řezal, ty pláty byly fakt v pohodě, i když jsem se toho tochu zpočátku bála. Navíc nám chutná moc ta punčovina :o)))

mizulienka
23. mar 2011

a mam este jednu otazku...nateraz 😀 😝
idem robit kabelku z okruhlej formy, podla tohto navodu
http://www.dorty.artmama.cz/node/47755

myslite, ze mozem davat aj ovocie? alebo iba krem? aby mi to dobre drzalo....
mozem dat ten karamelovy krem vyssie uvedeny? dakujem velmi pekne za rady 🙂

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - s ovocim neviem, ale asi ano. Ale ten krem bude drzat dobre, on ked vychladne, tak je dost tuhy. 😉

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa dakujem za odpovede 🙂 aky je ten krem, chutil ti? a davala si k tomu aj nejake ovocie, co sa k tomu hodi? ja mam kupene banany pre pripad, ze dam ovocie 🙂

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - hm, ja som ziadne ovocie nedavala. Ten krem je velmi chutny. Mne chuti ovela viac ako karamelovy zo salka. Tento sa mi zda este viac karamelovejsi 😵

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - ale ak ti este mozem poradit....nedavaj tolko cukru. To je strasne sladke potom. Iba ak mate radi velmi sladke. Ale ja som dala "iba" 150-200g na jednu smotanu a bolo to akurat. 😉

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa dakujem, mozno tam dam troska bananu, ked nie, tak nevadi...ale dzem by som tam mohla dat, ci? 🤐

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa super ze vravis, lebo my nemame az tak velmi radi sladke 🙂

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - ani ja nemam rada take presladene kremy. Ale tento je chutovo skvely, len menej cukru treba dat.
A dzem kludne mozes dat. JA dzem davam vzdy, ku kakzdemu kremu.....alebo cukrovo-rumovu stavu

fass
23. mar 2011

Ahoj holky, pečete krásný dorty. Já jsem takový samouk začátečník 🙂 . Co upeču je na chuť výborný, ale chybí tomu ten profesionální vzhled. Potřebuji poradit, čím mám lepit marcipánové ozdoby na marcipánem potažený dort 🙂 . Oni mi z boku padají 😀 😀 😀 .

evinkaaa
23. mar 2011

@fass - ak ti ozdoby padaju, ked ich zalepis iba vodou, tak skus bielkom. To drzi super. 😉

anjelicek26
23. mar 2011

Babulky PROSIM hladam tip na krasnu svadobnu tortu... v cukrarni nam ponukli, ze urobia hocico,staci foto... mate nejaku - ktora sa vam zda - ehm - dokonala? Bude nas 60-70 hosti...

tortelinka
23. mar 2011

ahojte, som absolutny amater, chcela by som skusit nejaku torticku, videla som taku hmotu na potah v lidl, malo to 200 g, kolko potrebujem na jednu strednu okruhlu tortu, chcela by som skusit vyrobit kaly, pozna niekto nejaky jednoduchy postup?cim by som to mala farbit?asi sa pytam ako blba, ale som fakt uplny zaciatocnik

tortelinka
23. mar 2011

@evinkaaa dik, co sa tyka tej hmoty, kolko jej mam asi kupit na jednu tortu?

lussy23
23. mar 2011

@dajna11 - dakujem

evinkaaa
23. mar 2011

@tortelinka - no to zalezi aky priemer ma ten kruh a aky vysoka torta bude. A cim to ides potahovat?

tortelinka
23. mar 2011

@evinkaaa torta taka mensia 30 cm priemer asi, nie vysoka, neviem cim to potiahnut, chcem si kupit nejaku hmotu, nemam s tym ziadnu skusenost, tak sa pytam ako blba, lebo neviem vobec ako na to

dadenka1
23. mar 2011

A dievčatá, ten marcipán v modrom obale Dr Oetker.. ten nie je dobrý.. pre takých, čo nikdy nerobili tortičku poťahovanú...??

evinkaaa
23. mar 2011

@tortelinka - nepytas sa ako blba. Vsak to je v poriadku. No neviem, bud skusis na zaciatok urobit mmf - to je hmota z marshmallow cukrikov alebo si usetris robotu a kupis hotovu hmotu. Ako chces. Recept na mmf najdes na prvej strane tejto diskusie od alionusky. A hotove hmoty - no tych je dost: White Icing, K2, Pasta Dama Top, Roll Decor Icing, Smartex Flower...
A radsej viac hmoty ako menej, kedze ju budes na torte uhladzovat, aby sa ti to uhladilo pekne, tak radsej viacej rozvalkat.
Ja osobne pouzivam WI a som velmi spokojna a nechcem menit. 😵

tortelinka
23. mar 2011

@evinkaaa tie nazvy mi nic nehovoria,da sa to kupit niekde v supermarkete alebo nejaky speci obchod?

evinkaaa
23. mar 2011

@tortelinka - to sa da kupit v cukrarskych obchodoch na nete alebo v roznych mestach. Pozri na tuto stranku www.tortyodmamy.sk a tam vpravo dole najdes kopec obchodov, kde si tie hmoty mozes kupit. Kludne si pokukaj a vyber si, aku chces. A mozno sa ti zapaci aj nieco naviac 😀

reruna
23. mar 2011

@tortelinka ten marcipán z Lidlu, na který ses ptala bys musela mít na takový dort assi 3 balíčky, aby ti vyšlo i na ozdoby, ale pozor, je žlutý a špatně se barví, je taky dost měkký a lepí se, a chuťově není nic moc...zkus si koupit na zkoušku 1 balíček a udělěj si z něj třeba ty ozdoby a uvidíš, jesti se ti s tím bude dobře dělat. Já jsem zatím dělala z hmoty MMF - recept je taky v diskuzi na 1. straně od alionusky, s tím se dělá moc dobře a te´d jsem vyzkoušela hmotu Roll decor Icing a můžu doporučit, pracuje se s ní super, ale tu jsem koupila na netu 1kg a to množství by stačilo asi na 2 menší dorty nebo na 1 a více ozdob....

ada9557
23. mar 2011

@dm1 tak ten je teda úúúúúúžasný súdok.krása 🙂

reruna
23. mar 2011

@dm1 perfektní soudek
@mrka2 krásný košík!