Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alami
19. sep 2009

henni - vyklápam hneď za horúca
cessy- no teraz som nejak multifunkčná 😀 😀 😀 a robím všetko možné, len torta práve stojí 😅 ešte sa mi aj malý zobudil nezvyčajne zavčasu 😝 ale tá hmota vyzerá že sa bude dať vyvaľkať, tak nejak k večeru to snáď stihnem.

bianca
19. sep 2009

ahojte

inak decka ja som torticku hned vyklopila a aj tak mi zostal kopec a to som necim formu nemazala.Mozno to bude tym ze bola uplne novucicka teflonova tak sa asi musi trochen poskriabat

inak v piatok ma moja laska rok tak bude piect a skusim konecne nechat spracovat potah v pekarni ci to pojde.Na nete som videla ze baby tak robia

cessy
19. sep 2009

o akej forme pisete?? 😕 neako som neni v obraze 😕

martinex neviem veru, falosny marcipan som este nerobila 😒

henikav1
19. sep 2009

cessy, iba o forme na tortu, nic mimoriadne si nezmeskala neboj 😵
inac tie formicky na orchideu, katastrofa
ja to tam natrepem, ale ako to odtial vybrat, aby sa to neporusilo 😖

cessy
19. sep 2009

heni skus to vytriet cerou, alebo skrobom 😨

hadam sa ti to neako podari 😅

henikav1
19. sep 2009

uz sa mi dari lepsie vytrela som to cerou a poprasila praskovym cukrom a este to vzdy dam do mrazaku na pol minutky a uz to ide

bianca
19. sep 2009

heni a neskusala si potrevinovu foliu???Sice detaily sa asi neotlacia.Ali ti urcite poradi

cessy
19. sep 2009

bianca tie formicky su moc male na tu potr. foliu, mala by z toho len nieco neidentifikovatelne 😕

henikav1
19. sep 2009

bianca, to su malilinke formicky, z ktorych sa formuju lupienky na kvietky, ale teraz ako mi ta hmota uz trosku ztuhla, uz to ide lepsie

henikav1
19. sep 2009

no prva orchidea je na svete 😀 uz len namalovat
zaroven aj fotim, potom naraz pridam fotky

cessy
19. sep 2009

heni uz??????

som zvedava jak stara baba 😅 , lebo si ich chcem objednat, tak chcem vediet co na ne povies 😉

henikav1
19. sep 2009

som hotova, prave stahujem fotky, no velmi sa mi dnes nedarilo 😖
a ty?

henikav1
19. sep 2009

no fotky su tam, mna sa cessy nedrz, ja som zaciatocnicka, este vobec neviem ako to pouzivat 😀 😀
ani nehovorim o tom, ze nemam ani kosticu, ani ten hribik, na com sa tie orchidei skladaju, ani poriadne farby
viem ze je to zle zafarbene, ale ked mam len tie tekute, nie su dobreeeee 😒
este dobre ze nemam stresy, ze by to bolo niekomu, takto doma sa zje aj nepodarok a kamosky budu zasnut aj nad nepodarkom 😀 😀 😀

cessy
19. sep 2009

heni, ja som tiez zaciatocnicka 🙂 , ved som spravila len ale 5 tort 😵
ja tiez nemam ziadne kostice, ani ziadne podobne pomocky a ani potuchy nemam o akom hribiku to pises 😕.farbim lenpraskovymi farbami 😅

ta orchidea je krasna, mne by sa pacila aj keby zostala taka biela

cessy
19. sep 2009

a torta je krasna, ziaden nepodarok 😉

cessy
19. sep 2009

no toto je moj vytvor..... 😒

mamina povedala ze aky zlaty nosorozec, muz ze jeeej drak, ale mal to byt DINOSAURUS 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cessy
19. sep 2009

halo, kde ste??????????????????????? 😕

julinka25
19. sep 2009

Ahojte,

cessy dinosaurus je perfektný, velmi sa mi paci, nic si z toho nerob ze to nespoznali na 1.krat ja to mam doma bezne, ze musim vysvetlovat co je co 🙂 😒

julinka25
19. sep 2009
sofi07
19. sep 2009

cessy, to som nerobila ako hlavnu svadobnu, to bol len taky maly osobny darcek pre mladomanzelov
fotky som prave pridala 🙂
julinka, krasna torticka, ake ma svaly na bruchu 😀

cessy
19. sep 2009

juki dakujeeeem, a tebe sa to na co podoba???ale pravdu 😕

stripter je suprovy, aj ja sa takeho chystam robit....oslavenkyna bola spokojna 😕

cessy
19. sep 2009

sofi paradna, krasna torticka....a neaky detail ruziciek???

cessy
19. sep 2009

julinka25 chcela som napisat juli dakujem 🙂

sofi07
19. sep 2009

sofi, to je krasny dinosaurik, skvele si ho vytvarovala!krasne!
detail nemam, ale trosku som tie fotky orezala, tak ich mozno lepsie vidno

julinka25
19. sep 2009

cessy v pohode, pochopila som 🙂 jasne, ze je to pravý dinosaurus, s nosorožcom nemá nič spoločné a na draka sa to len troska podobá, ale šak drak je vlastne lietajúci dino 🙂

sofi, cessy dakujem za pochvalu, no oslavenkyňa bola spokojná(bolo to mamke k meninám), len ja trošku neni som spokojná, mal byť troška inak vytvarovaný, nuž čo, veď sa učíme, no nie? 🙂

cessy
19. sep 2009

juli jasne, ucime sa.....ale aj tak je dokonaly, teda mna by taka torticka velmi potesila 😉

dakujem vam 😉

alami
19. sep 2009

cessy - ja sa práve rehocem jak kôň, pozerám tvojho dinosaura a môj syn je celý zadinosaurovaný, tak som si ho zavolala, že poď pozrieť - čo je toto? a on že - krokodíl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale super si to urobila. Ja som robila teletubbies, zajtra nafotím a v pondelok vám ukážem,nie je to búhvíco, ale malého snáď poteší. Zatiaľ mám len cesto na tortu, nemal mi kto pomôcť s deťmi, ešte sa mi sem segra dosypala gratulovať drobcovi už dnes 😖 takže budem rada keď bude torta hotová o polnoci. No ništ, idem ja na to....

sofi07
19. sep 2009

alami, tak toto uz cessy polozi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sofi07
19. sep 2009

heni, orchidea aj torticka su super. akurat tu orchideu bolo treba dat stuhnut aspon do pohara mozno, aby bola taka prehnuta, ale je krasna.pozrela si si ten postup na torty od mamy? http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/orchidej-z...