• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@ellise Ahoj ,hoci niesom z CZ ,no tiež som si kukla tu reláciu a už som aj prebrázdila net a toto som našla :wink:
http://www.havel-composites.com/shop/342-Silikony/0-list.html
27. mar 2011 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak fakt píšete veľmi veľa a ani sa to neda dočítať :frowning2: ale aspoň som si pozrela toričky a všetky sú úchvatne...niektore veľdielka škoda jesť :dizzy_face: krásne sú všetky ,ja mam teraz pauzu tak som aspoň nakukla :slight_smile:
27. mar 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda babulky tie torty su naadherneeee, vsetky. ste pre mna velkou inspiraciou :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. mar 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ano davala som zlatu praskovu
@bzucinka2 ten pokrceny marcipan som si najprv urobila vedla mala som vystrihnuty papier aby som vedela rozmer a na tortu som dala trosku vody aby to drzalo a polozila, ale je to krajsie ked sa potahovka vyvalka na tenko nie hrubsie podla mna cim tensie tym je to na oko krajsie ale rychlo sa trha ked je to tenke
27. mar 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata chcem sa spytat aku hrubku mate v torte plnku a piskotu, lebo mi manzel dnes povedal ze davam vela plnky a ja robim tak 1cm plnka 1cm piskota (teda ako sa podari odkrojit :slight_smile: ) davam vela, mam dat hrubsiu piskotu?
27. mar 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásne fotky ste zas pridali kočky, pridávam aj ja dnešnú :wink:
27. mar 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vsetkym dakujem za pochvalu torticiek :slight_smile:
tusim bol plodny tyzden za jeden den tolko krasnych torticiek pribudlo, ze nemam sancu ani osobne menovat
@ada9557 voda je robena z bielej a modrej hmoty, ked ju zmiesas dokopy tak dostanes melir a ten som len rozgulala a trosku navlnila. Kamienky su robene z bielej a ked do nej pridas ciernu farbu a chces ju zmiesit tak najprv dostanes taku bielo-ciernu strakatu a keby som to miesila dlshie bola by siva.
@nadulici krasne a ten sud je ako skutocny :sunglasses:
27. mar 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 @reruna @yamahafazer @bzucinka2 @lussy23 ďakujem za pochvalné slová, veľmi si to cením! :dizzy_face: taktiež sa neviem vynadívať nad vašimi tortičkami... :dizzy_face: ja som ešte len taká začiatočníčka... :grinning:
27. mar 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus velmi pekna torticka...akou hmotou si ju potahovala, ze sa tak krasne leskne? :wink:
27. mar 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ďakujem :wink: MMF, dala som trochu žltej farby, ale akosi to nevidno na fotke :unamused: ja väčšinou hotovú potriem olejom :dizzy_face:
27. mar 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus olejom? a akym obycajnym? a ako stetcom?
27. mar 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka áno, obyčajným olejom - momentálne mám vénus, či ako sa to píše :grinning: a mám taký silikónový štetec :wink:
27. mar 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak sem zkousela tu lilii a toto mi z toho vyslo trochu se to hur spajelo ale tak nakonec snad se to daaaaa
asi by to chtelo to u toho dratku kde se to pak svazuje floralpaskou mit uzsi nebo jak to holky delate?? :confused: :slight_smile:
27. mar 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita nádherná :slight_smile:
27. mar 2011 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus krásna tortička. :slight_smile: tie lupene na ruže robiš ručne,alebo je na to vykrajovačka a potom to len dotvaruješ :sweat_smile: :
27. mar 2011 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby tak ja tu zase len tak nakukavam a obdivujem tie vaše výtvori nebyť tejto témy tak by som sa asi do pečenia sama nepustila :wink: som vďačna za rady aj keď síce s vami nepíšem ale poctivo tu nakukavam :grinning: pridavam moje tortičky aj keď niesu take dokonale ako máte vy ale tak oslávenci z nich maly radosti :slight_smile:
27. mar 2011 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 ďakujem :wink: ušúľam si guličku a potom s tou kosticou, ktorá má najväčšiu guľku na konci (neviem sa presne vyjadriť, aby si vedela, čo myslím :grinning:) si vytvarujem lupienky :wink:
28. mar 2011 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus dakujem.práve som si ich objednala(tie kostice), tak môžem potom trenovat. :grinning: a ešte jedna otázočka.dookola tej tortičky si robila s klieštikami?
28. mar 2011 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici @alti @tica @hejdita @jajuuus - nádherné torty, baby :slight_smile:
28. mar 2011 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 super, tak vyskúšaj :wink: áno, s klieštikami :wink:
28. mar 2011 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem :dizzy_face:
28. mar 2011 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko, pripajam ruzicky pripravene na tortu,
@hejdita je naaaadherne, skoda, ze mam tolko roboty, by som si ju hned vyskusala tiez, si ma navnadila :slight_smile:

@tica no to verim, ze mali radsot, su krasne, aj kosik si vypletala, super!

@jajuuus nadherna, jednoducha

@ikula2 ja davam hrubsie cesto, cca 2 cm. a plnku ma kazdy rad inak, niekto hrubsiu, niekto radsej menej...
28. mar 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky, spokojná zákazníčka ide pochváliť dielo Nadulici :slight_smile:)

Maji, torta bola (a ešte aj stále je :wink: ) skvelá a teda Domčo bol neskutočne vytešený z nej, dikes moc :slight_smile:
28. mar 2011 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici krasne tortiky, a ten sudok super, nadhera!
28. mar 2011 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 toto su jak živé.náááádhera :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. mar 2011 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 ďakujem, ale s tvojimi ružičkami sa nemôžem porovnávať... sú nádherné!!! :dizzy_face:
28. mar 2011 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,opet nádherne tortičky ste porobili šikulky :slight_smile:
mam k vam prosbu.. porate mi aku si mam kupit abecedu?dakujem
28. mar 2011 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 BLAHOŽELÁM !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. mar 2011 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik baby. @anibas dakujem, aj aj tebe blahozelam, som nevedela, ze to bola tvoja torticka,je krasna, naaadherne maky, ako si ich robila?
28. mar 2011 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 tajná súťaž je tajná - až na výherkyňu :angry:
maky: vyrezané koliesko WI, dole trošku orezané na špic, vrch zvlnený kosticou, ukladané stále 2 oproti sebe do formy na minimuffiny, celkovo 4 lupienky, stred čierny je len prúžok rozstrihaný a guľka svetlozelená :wink:
28. mar 2011 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok