Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evinkaaa
31. mar 2011

@zabka1611 - ak mas cervenu gelovku, tak daj trosinku jej a hmotu dobre premiesaj. Dostanes peknu ruzovu. Ja ked som este nemala ruzovu gelovku, tak som do bielej hmoty vzdy dala trosinka cervenej gelovky a vzdy som mala krasnucku ruzovu farbu. Vyskusaj a uvidis... 😉

pristela
31. mar 2011

@reruna
@fukylove holky dakujeeeeem

zabka1611
31. mar 2011

baby a marcipanova hmota sa lepšie farbi? či ani nie? teraz neviem.... a mate skusenosť s tou čo sa predava v Lidli....

jakelina
31. mar 2011

@zabka1611 marcipánová se barví dobře. MMF se může drobit, když dáš moc barvy. Lepší je gelová barva a dát fakt jenom trošku.

jakelina
31. mar 2011

@zabka1611 neboj, povede se ti. 😉

zabka1611
31. mar 2011

@jakelina no tak zajtra si skusim pre istotu aj ten marcipan kupit a vecer sa hadam pri tom peceni nezblaznim...potom hodim foto ak sa vsetko podari....zatial dakujem a pekny večer 🙂

dm1
31. mar 2011

@sofi07 ja som robila podla tohto postupu aj ked to nieje priamo na tu sadu http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo.... Jednoduchsie je to ked nechces kazdy list zvlast na drotik tak som ale veru este nerobila http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo... . Tu je postup priamo na tie vykrajovacky HH Ale vobec som to z toho tak nedolovala da sa to vykrojit s tym ked si to poprasis solamylom http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidej-ze-s...

rybca
31. mar 2011

Sikulky, potrebujem kontakt na cukrarku - oblast BA-Senec, na svadbu. Sestra je hlavna druzicka, tak musi nieco zabestelovat..🙂 Prosim o kontakty do spravy...🙂

sofi07
31. mar 2011

@dm1 dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂. Danka, prosim ta, mam problem, nevies mi s tym pomoct, pisala som aj na TOM, skopcim to sem: plnila som tortu maslovym kremom(slahany nad parou), dala na noc do chladnicky. na druhy den, bolo vytecene trochu stavy, voda z mrazeneho ovocia, asi som slabo potrela boky a ta stava si nasla cestu von. tak som to miesto zatrela este raz,no nenechala som to poriadne zatuhnut, mozno len pol hodku. tortu som potiahla, ozdobila a teraz to vyteka spod potahu.da sa s tym nieco robit??

sofi07
31. mar 2011

@jakelina tak super, to som rada, moja mala ich tiez zboznuje. ak by ti stvrdli, dajich do dozy a hod tam kusok cerstveho chleba, krasne zmaknu

dm1
31. mar 2011

@sofi07 nemas zac 😉 . A to vytekanie... fuha veru neporadim este sa mi to nestalo veru. Tu plnku robievam tak tam isto nie je problem mozno bolo v ovoci vela ladu ktovie 😕

mizulienka
1. apr 2011

dobre ranko dievcata, viete mi poradit nejaku dobru plnku do detskej torty? mozno nejaku tvarohovu, jogurtovu alebo nieco podobne...traseny som uz robila, vyskusala by som nieco nove, dakujem 😉

pozeram, ze mam ulozeny visnovy krem...a tam sa pise, ze rozdelis plnku na dve casti, do jednej dam maslo a druha ostane iba ten visnovy maglajz....ked budem mat na 2x rozdeleny korpus, tak do tej spodnej dam ten visnovy maglajz a druhu cast naplnim tym s maslom? dobre som to pohcopila? potom uz k tomu nebudem davat ziadne ovocie, sak su tam visne, nie? 😉

mizulienka
1. apr 2011

@sofi07 ja som teda piekla este len par tort, ale pri druhej sa mi to stalo, vytakala mi stava z torty, potahu to neublizilo, ale podnos naktorom som mala tortu bol mokry....mala som dnu traseny krem s mandarinkami, tak u mna to mozno bolo, ze som dala trosku viac stavy a velmi sa to vpilo do korpusu, lebo korpus som mala dost taky vlhky, ale zvalstne trraseny som uz robila aj predtym, ale nestalo sa mi tak....tak som zvedava, co ti poradia skusenejsie dievcata, aj mna to zaujima...a este vrch torty som mala potrety maslom s cukrom...

jajuuus
1. apr 2011

@zabka1611 marcipán z Lidlu - ak myslíš taký v oranžovom balení, či aká je to farba 😀 myslím že má 200g - tak ja som z neho robila dve torty (lebo som ešte nepoznala MMF hmotu), chuťou je výborný, ale je taký do tmavo žlta, či hnedý, či aký, takže ho neofarbíš tak, ako by si si predstavovala... mne napríklad modrú urobilo skoro do zelena, čierna bola tiež čudná... na okrúhlu tortu som minula na poťah cca 2 balíčky a na zvyšok tiež cca 2 balíčky... ale nedá sa to porovnať s MMF hmotou - s tou sa oveľa lepšie pracuje a je oveľa tvárnejšia - aspoň ako poťah 😉

jajuuus
1. apr 2011

@mrka2 a čo je ešte dobré v letáku v Lidli, čo sa týka nášho hobby? 😀 ešte nám neprišiel, tak aby som niečo neprešvihla, ak ani náhodou leták nepríde... 😵

fukylove
1. apr 2011

@mizulienka - ja davam visnovy maglajz a na to ten krem 🙂 normalne v jednom poschodi... ten visnovy maglajz miesto dzemu a potom ten puding + maslo na to 😉

mrka2
1. apr 2011

@jajuuus nam letaky z Lidla nechodia,lebo ja nebyvam v meste,kde je Lidl,ale pozeram na internete,tam je to uz vyvesene,mozes pozriet http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-883C58F3-9A... 🙂 😉

mizulienka
1. apr 2011

@fukylove aha super, rozumiem 🙂 a potom na druhe poschodie davas tak isto? alebo davas nejaku inu plnku? dik

fukylove
1. apr 2011

@mizulienka ja nemam moc rada kombinacie plniek... teraz som ale kamaratke robila na jedno poschodie traseny krem a na druhe tu visnovu 🙂

mizulienka
1. apr 2011

@fukylove ja sa tiez nejako nehrniem do tych kombinacii, neviem este odhadnut, co sa k comu hodi
ale tak mozem dat tento krem na obidva korpusy nie? 🙂

dievcata, este sa chcem spytat, budem robit tuto lienku pre malu, urcite nebude taka krasna ako tato...ale chcem vyskusat
http://www.flickr.com/photos/fantasticakes/4102...

co mi poradite, ako dosiahnut taku krasnu cervenu? mam cervenu gelovku red red, budem robit s PDT, dokazem ju zafarbit cisto gelovkou alebo mam to vymalovat na povrchu stetcom?
a myslite ze ta lienka je z puncoviny? lebo je dost velka, asi bude lepsie ked ju urobim z puncoviny, ze? 🙂

dakujem krasne za vsetky rady 🙂

fukylove
1. apr 2011

@mizulienka jasne ze mozes 🙂

a ta lienka PDT sa dobre farbi... http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150... ja som farbila iba hmotu, na povrchu nie... ale robila som vela hmoty, aj na ten spodok, tak to dlhsie trvalo... ak budes potrebovat iba na lienku, tak ti to pojde ovela rychlejsie a pekne sa zafarbi 🙂
a asi z puncoviny, len neviem ako ostatne, ale ja pre istotu aj puncovinu natieram maslo + cukor zvrchu... 😉

sofi07
1. apr 2011

@mizulienka
@dm1 tak nakoniec som cez noc dala servitku, odsala co sa dalo a potom som urobila este lem okolo torty, vyzera, ze to drzi. som prave zistila, ze som jednu tortu urobila o mesiac skor, budeme mat sladky vikend :D

@mizulienka urcite nefarbi hmotu, zafarbi ju po povrchu, daj ale daj dost alkoholu, rychlejsie to vyschne.ta sa to krasne takto zafarbit. ja som hlavu tusim robila z puncoviny, ale kluden mozes z korpusu poskladat a len dotvarovat puncovinoou, tu je moja lienka 🙂

sofi07
1. apr 2011

@mizulienka a este je lepsie, ked budes natierat nie stetcom, ale tou takou hubkou na nanasanie mejkapu alebo pudru...

reruna
1. apr 2011

@zabka1611 když budeš dělat mmf z haribo rubino a nebudeš je umývat, tak budeš mmít krásnou bledou růžovou a nemusíš ani nic barvit. Ten marcipán z lidlu na růžovo neobarvíš pěkně, je takový žlutý a špatně se barví

dominika2727
1. apr 2011

Ahojte 🙂 Nestiham sem tak casto chodit,pozeram len vase torticky 😉 no jedna krajsia ako druha 😵 😵 😵
Pridavam moju dnesnu, ktoru som prave dokoncila 🙂

bubina1
1. apr 2011

cafte baby... mam otázku...neskusali ste niektorá Marcipán na potahovanie od Dr.Oetker? ako sa s nim pracuje? netreba ho podsypat niečim...cukor ...solamyl ked ho valkate? pod ten marcipan je potrebne dat tiež maslový krem, alebo može byt aj parížsky, alebo len lekvár? naozaj stači to málo na potiahnutie jednej torty... moja je 26cm, ale bude asi dost vysoka... dakujem

mizulienka
1. apr 2011

dakujem za rady dievcata, ste zlate 🙂
@sofi07 a aku plnku si robila do lienky?

jakelina
1. apr 2011

@zabka1611 já jsem marcipán z Lidlu nikdy nekupovala, dělala jsme ze sušeného mléka a ten se zabarvoval dobře.

reruna
1. apr 2011

@dominika2727 krásná práce, moc se ti povedla. Akorát já celkem nechápu lidi, co si to objednají, tohle ve mě prostě vyvolá spíš chuť na pizzu než na sladký dort 😀

lucinka4
1. apr 2011

@bubina1 nie som sice profesional ale s tym marcipanom som raz robila,davala som solamyl ale pravdupovediac mne sa trhal ked bol tensi tak som dala 2 na jednu tortu,tiez 26cm. a davala som normal na korpus