Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alami
19. sep 2009

sofi - no on mi to teraz ešte vysvetlil, že takýto druh dinosaurov nemá 4, ale len 2 nohy 😀 😀 😀 tak preto ho nenapadlo že dinosaurus

ale klobúk dole, babky, som zistila, že to fakt nie je ľahké....však uvidíte mojich teletubbies 😀 😀 😀 😀

cessy
19. sep 2009

alami diky moc

uvidim co mi na to povie krsňa 😖 😖 😖 , alebo to radsej ani nemam darovat???? 😨

alami
19. sep 2009

prečo, preboha, však je to krásne. čo na tom, že každý to nazve inak. ja som sa smiala že čo človek to názor 😅 nie že to nie je pekné, čo si. to ma mrzí teraz. Prepáč 😢

cessy
19. sep 2009

alami v pohode....len uz ani mne sa to moc nepaci..... 😒 , ale co uz snazila som sa 😖

alami
19. sep 2009

je to krásne! pre dieťa musí byť super pocit niečo také dostať. absolútne neuvažuj že to nepodaruješ.

plnku mám fajnú. tú karamelovú. Dala som tam aj tie oriešky opražené a je to fajné. Len som asi zle napísala do receptu - zl. klas, muku a mlieko len zmiešať - nie variť - šupnúť do rozvareného karamelu a spolu uvariť na hustú kašu. potom oriešky a nakoniec maslo.

cessy
19. sep 2009

alami dakujem za poznamku, idem si to pripisat do knizky
dakujem 😉

sofi07
19. sep 2009

cessy, ta torticka je nadherna, co blaznis??!!! nepamatas, ved na moju zirafu tiez povedali, ze lienka a to je iny rozdiel 😀 . krsniatko bude statsne prestastne a na oslave budes vychvalena do nebies!

cessy
19. sep 2009

sofi to nebude oslava, to dostane len tak lebo v poslednej dobe poslucha a povedala som ze ked bude dobry tak mu upeciem dinosaura 🙂

sofi07
19. sep 2009

teeeda, dovod je rovnako krasny ako DINOSAURIK (!!!!) 🙂

cessy
19. sep 2009

sofi dakujem, si zlaticko 😵
a tvoja zirafka, bola krasna, nezamenitelna za lienku, ja som videla hned zirafku 😅

sofi07
19. sep 2009

ooo, dakujem 🙂
este si neprezradila, co je vnutri

marfic
19. sep 2009

cessy, veď je krásny a má taký pekný kuk 🙂

cessy
19. sep 2009

ste zlate, ale aj tak som z toho trosku sklamana, tolko tvari ma..............

vo vnutri je kakaovy korpus a bananova plnka s bananikmi 😕

henikav1
20. sep 2009

dobre ranko a krasnu nedelu

ale ste sa rozpisali 😉 obdivujem vase vytvory, vsetky nadherne
sofi, velmi jemna a krasna torticka
cessy strasne je mily, ten tvoj krokodinosaurus, ma taku milu papulku 😵
julinka, to si mala riadnu papracku s tym tiez 😉

inac alami, ten recept mal uspech, torticka zmizla za par minut, len ju najprv lutovali rozrezat ale potom uz mizla rychlostou svetla, fakt dobry recept

😵 😵 😵

lenka.pav
20. sep 2009

ahojte sikulky!
heni, orchidea je paradna!
cessy, som rada, ze som ti tu chybala! mali sme navstevu, tak som ani na nete nebola a este teraz mi je po prevracanej noci zle 😀 😀 😀 (to sa mi stalo naposledy este v puberte, hanbim sa teraz za to)... dik za ten link na macka. a mne sa dinosaurus paci, ja sa bojim pustat do inych tvarov ako do okruhlych 😅
idem sa liecit, ahojte 😉

henikav1
20. sep 2009

ahoj lenka, dakujem za pochvalu, no nebola som velmi spokojna s orchideami 😖 musim na to prist, ako sa s tym robi a hlavne si musim zaobstarat praskove farby

ja som bola vcera flamovat s kolegynkami, ale vypila som len zo 3-4 pohariky sampusu, lebo ja som bola sofer 😀 takze mi zle nebolo 😀 😀

tak ty sa len pekne vyliec, zajtra bude lepsie, neboj

cessy, mne sa ten dinosaurus tiez strasne paci, ma taku zlatu papulku 😵

petrark
21. sep 2009

baby, môžem urobiť marcipán aj zo sojového mlieka,alebo sa to nedá? dakujem

alami
21. sep 2009

heni,som rada že chutila, ja som robila tú karamelovú, trochu som sa obávala toho zlatého klasu, či to nebude také pudingové o ničom - ale nie, bola výborná, zožala úspech. odporúčam

no a foto tortičky tu https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
nesmejte sa 😅 to je moja prvá tohto druhu. ale malý sa potešil 😵

zdenallicka
21. sep 2009
henikav1
21. sep 2009

alami, nabuduce vyskusam tu karamelovu, ta cokoladova napln a orechovy korpus, to bolo strasne mnamkove

Inac teletubies, no mila torticka, podla mna sa ti nadherne vydarila a deticky v dvoch rokoch, to je proste hit, aj moj maly ked bol malicky zboznoval teletubies 😉

zdenallicka, krasne vsetky torticky. Rada by som vedela, ako si robila tu slanu, uz som ich videla na mnohych fotkach, ale neviem co sa skryva v korpuse 😵

zdenallicka
21. sep 2009

Heni, koupil jsem dva druhy toustoveho chleba (tmavy a svetly), udelala si tri pomazanky se stejnym zakladem (u me to byla syrova pomazanka - do jedne jsem dala cibulku, do druhe chili, treti byla smetanova). Do formy jsem dala toustove chleby, ktere jsem promazavala hojne tou pomazankou, barvy jsem stridala.

ROzpustila sjem si v misce asi 30dkg tvrdeho syra a vylila ho na stul. Jakmile zacal tuhnout, rozvalela jsem si ho a prenesla na ztuhnuty dort (ten mi tuhnul aspon dve hodiny v lednici).

Nahore jsem zdobila kdecim..🙂

alami
21. sep 2009

heni - no on zatiaľ nič iné nepozerá, len teletubies mu púšťam, keď potrebujem niečo urobiť...a hneď kričal - lopta, kolobežka a postavičky bral do ruky 😵 tak som rada že sa mu to páčilo

zdeni - tá syrová, to musím vyskúšať - o mesiac má druhý syn narodky 😅
inak, ja som včera robila prvýkrát takú poschodovú misu, - ak kliknete na ďalšie foto za tortou v albume. tiež efektná, keď budete robiť párty 😉 😀

zdenallicka
21. sep 2009

Alami, vam to ale slusi... 😵 a misa dobra...🙂

cessy
21. sep 2009

ahojte
takze moj dinosaurus, podla niektorych ine tvory 😀 mal super uspech. maly ked ho zbadal ani na sekundu nezapochyboval ze by to mohlo byt nieco ine ako dinosaurus. stale vykrikoval, dinosaurus, dinosaurus 😅
no a potom nastaly problemy......nemohli sme ho rozkrojit 😒 , maly plakal, ze to je jeho a on si ho neda zjest 😅 .
ale nakoniec dovolil a pochutili sme si na nom 😉

marfic
21. sep 2009

alami, milá tortička, veľmi pekná zelená farba, ako si to farbila?

zdenalicka, tiež super, ďakujem za receptík na tú slanú, asi tiež vyskúšam

no vidíš, cessy, deti vidia niekedy lepšie ako dospelí 😉

mám už upečené korpusy, večer budem plniť a potom poťahovať, stále som sa nerozhodla ako ozdobím
v práci im chcem urobiť prekvapko, tak dúfam, že to nepokazím 😝

alami
21. sep 2009

cessy - 😵 😵 😵 no vidíš. Tak super 😵

marfis - sa mi tá zelená origo nepáčila, tak som prisypala aj žltej na zjemnenie

a tie figúrky nie sú z marcipánu 😅 som si pomohla trochen. som si ich urobila zo slaného cesta, usušila v rúre a namaľovala farbami, takže tie jedlé nie sú, ale zas - môžeme ich posunúť ešte niekomu 😀 😀 😀

henikav1
21. sep 2009

alami, si sikulka

zdenallicka, dakujem za postup na tu slanu tortu, urcite to tiez vyskusam, ani ma nenapadlo, ze aj syr by sa dal roztavit a rozvalkat, ako sa poznam, mne sa to urcite bude lepit a trhat, ach ano, u mna nikdy nic nejde jednoducho 😀 😀 😀

cessy, ved sme ti vraveli, ze ta torticka je krasna, ani sa necudujem, ze ju maly oslavenec nechcel dat rozkrajat, aj mne by to bolo luto 😉

marfic, potom prihod foto, aby sme sa inspirovali 😵

zdenallicka
21. sep 2009

Marfic, neni zac..🙂

sofi07
21. sep 2009

cesyy, super, muselo to byt dojimave.tie rozziarene detske ocicka, to stoji za to 🙂 .
alami, krasna torticka. aj ta misa je super, to ako si robila?
zdeni, super, dari sa ti 🙂

cessy
21. sep 2009

ahojte, dajte tip na neaku tortu pre brata k meninam........ 😕

chcela som nie so stripterom, ale stripterkou, ale neviem.....hadam aj nieco ine by som mohla.ale co?????? 😒