Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. apr 2011

@mizulienka krásné dorty a malinké dcerušce přeju vše nej. 😉

mrka2
3. apr 2011

@mizulienka ta lienka je rozkosna! 😵

vsetky su krasne torticky!!! jedna krajsia ako druha!

mima595
3. apr 2011

@mizulienka - ja som davala do mrazaku hotovy falosny krem a bol v pohode aj skoro po mesiaci...

reruna
3. apr 2011

@mizulienka vše nej malé a beruška je parádní i dortík pro kámošku krásný!

reruna
3. apr 2011

@lussy23 náhodou ty perníčky jsou pěkné, takové veselé a dorty taky, zvláš´t ta hvězdička je povedená
@yamahafazer nádherná ovečka, sladká i slaná a vše nej dcerce
@broucek2 supééééér všechny
A co alionushka? Už třetí týden ji tady vyhlížím, že sem přidá ty svoje nádherné výtvory a nic... 😲 😲

mrka2
3. apr 2011

@reruna 😀 😀 ja som alenku dnes nahodou nasla na Facebooku a prave som jej napisala,ze ci nema na nas cas,aby hodila svoje nove vytvory 😀 tak hadam si najde chvilku, i ked verim,ze ma toho vela 😔

reruna
3. apr 2011

@mrka2 ano, je mi jasné, že toho má hodně...

dm1
3. apr 2011

@bzucinka2 dakujem ale tie napisy vacsina je klasika cez abecedu nie rucne takze to bola pohoda

dm1
3. apr 2011

@lukika na tej torte som pozivala tusim vsetky velkosti okrem tej najvacsej ale najcastejsie tu druhu najmensiu. Ak to nebola teda ta torta skus pozriet tu tam mam vsetky http://www.facebook.com/album.php?aid=22797&id=...

dm1
3. apr 2011

@jakelina ten cokokrem - falosny parizsky trosku inak - slahacka + 200g cukru + coko navarenie z lidla ako kedy cca. 160g nie celu necham prevarit, odstavim, vmiesam od oka trochu kakaa niekedy ani nedavam. Ked vychladne zaslaham do 500g masla.

ada9557
3. apr 2011

@yamahafazer super tortička
@mizulienka krááásne tortičky.a teraz si mi pomohla trošku s inšpiráciou.mam urobit niečo žlto-biele,ale doteraz som nevedela čo a ako.tak sa budem trošku inšpirovat 😅 😅 😅

ellise
3. apr 2011

holky, poslední dní nestíhám číst, jen prolítnu dorty, všechny jsou moc krásné, stíháte vy i něco jiného? nebo jen dortujete?
potřebuji poradit, na sobotu budu dělat dort, ale kvůli času, bych měla korpus péct ve středu, není to brzo?vydrží? Máte zkušenost jak uchovat korpus?Je lepši klasický piškot? nebo může být mramorový? Neudělá ten olej nějakou neplechu?

ada9557
3. apr 2011

@dm1 už budem vedieť kde môžem trošku nahliadnut pre inšpiráciu.teda ked môžem 😅 nádherné tortičky - šikovné ručičky...

alex21
3. apr 2011

@bici na tvojom popise torty som sa celkom pobavila 😀
@mizulienka na zaciatocnika uplne super
@dm1 ani sa mi nechce verit ze ta posledna flaska bola rychlovka, neskutocne podarena, teda aj ostatne ale tato ma dostala
samozrejme aj vsetky ostatne torticky su nadherne 😉
Pridam aj ja moju prvu barbie 😎

dm1
3. apr 2011

@ada9557 dakujem a jasne ze mozes 😉

@ellise kludne mozes aj v stredu ja zabalim korpusy do sacku velkeho a nic sa im nestane

dm1
3. apr 2011

@alex21 dakujem a krasna barbinka 😵

dm1
3. apr 2011

@mizulienka krasne!
@yamahafazer super aj slana aj sladka ovecka!
@broucek2 podarene vsetky 3

ada9557
3. apr 2011

@alex21 nádherná babika.úžasne 🙂 🙂 🙂

dm1
3. apr 2011

baby potrebujem poradit s nametom. na nedelu budem robit 2 torty pre jednu co nepoznam a chce to manzelovi na 30-tku. Je futbalista tak pre jeho spoluhracov chce prsa to si vybrala ale tu druhu na rodinnu oslavu nechava na mna a ja netusim veru ze co. ked som sa pytala ze ci moze byt futbalova tema ze ano ale nech to nevyzera detsky... tak neviem teraz veru co mam spravit

yamahafazer
3. apr 2011

@dajna11 ano tu ovecku som odkukla s torty od mamy len som si ju troska prisposobila a tortu som uz podla seba robila lebo ovecka to je oblubenec mojej malej ta bola natesena

tu sladku ovecku co som robila dcerke som nemohla rozkrojit lebo mala nechcela dovolit sa snou hrala sa jej tak pacila 😀

@alex21 to je krasna babika 😵

dajna11
3. apr 2011

@yamahafazer je krásna....aj ja som na ňu pozerala ale nakoniec som robila inú slanú.......

yamahafazer
3. apr 2011

chcem sa spytat ja mam abecedu a je dost mala,ze na niektorych tortach uplne zanika daju sa kupit niekde este vecsie pismenka?

yamahafazer
3. apr 2011

@mizulienka no ty si ina sikulka krasne sa zdokonalujes ozaj krasne torticky 🙂

dm1
3. apr 2011

@yamahafazer a ktoru mas daj link. lebo ja mam 3 a jedna je velka ale zase je taka funnky a nehodi sa na kazdu tortu

yamahafazer
3. apr 2011

@dm1 ako co som robila na tej sladkej ovecke co mam tak to je taka klasicka tlacena a este mam taku istu velku,ale troska ornamentova len vsetky su dost male tie pismenka chcelo by to taketo iste este vecsie lebo na velkej torte je to onicom ked sa tam da len meno

alex21
3. apr 2011

Babulky dakujem. 🙂
@dm1 ja by som urobila asi nejaku flasku, podla mna tou nic nepokazis.
@yamahafazer tiez mam len tu malicku a teraz som si objednala tu funnky lebo ak som potrebovala vacsie tak som si usulala alebo vyrezala ale to ma uz nebavi, ale zas je pravda ze sa nehodi na kazdu tortu ale ja zas robim vacsinou detske tak mi to nevadi.

jakelina
3. apr 2011

Přidávám moji dnešní. Dělala jsem podruhé růžičky a už jsem s nima trochu spokojenější, ty první byly otřesné.

jakelina
3. apr 2011

@dm1 děkuju za krém, už si píšu, dnes na dort jsem udělala karamelový, dělala jsem ještě roládu s banány, tak jsem potřebovala víc a byla to taky rychlovka.

jakelina
3. apr 2011

@alex21 panenka je naprosto dokonalá, uáááááááá, žasnu.

kamilecka
3. apr 2011

@yamahafazer ahoj..akurat som zbadala tvoju ovecku...moja Sarah je do nej paf.....ale toto by som asi nezvladla spravit....kraaaasne si to spravila....mala si niejaky foto postup???? velmi pekneeeeeee 😅 ziram 😅