Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
5. apr 2011

@lili01 ked budes mat prsia natrete kremom, urob si take gulicky z potahovky, priloz tam kde chces mat bradavku a potom potiahni....tie gulicky ti spravia bradavky a uz len vytienovat....

dm1
5. apr 2011

@alicc je to tento korpus http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta

@nadulici ja varim tiez asi 3 hodiny a uz len vyslaham s maslom cca. 300g. Je to divne veru ked mas salko uvarene normalne do hneda

mizulienka
5. apr 2011

@zdenallicka ja mam taky isty recept, tak chyba musela byt vo mne 😒
@nadulici ja som minule skusala tie zlto ruzove cukriky a vznikla mi z toho taka tmavsia broskynova, skoro az oranzova...
ale teraz som robila lienke hlavu taku telovu a davala som troska zltej a trosinku cervenej ako pise @mrka2

alicc
5. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂

alicc
5. apr 2011

babulky ja nikde nemozem zohnat len cisto biele cukriky na MMF neviete mi poradit kde ich dostat?. uz som aj v lidli kupila take pocukrovane v nadeji, ze sa to ruzove umyje, ale zas ked som to umyla tak to bolo pol bielej a pol ruzovej. na tu kitty som teda kupila WI(1kg), len neviem ci mi vystane aj na saty, tie by som mohla urobit z MMF?

jakelina
5. apr 2011

@alicc já dělámz těch růžových pocukrovaných, chce to pořádně umýt a budou bílé. 😉

dm1
5. apr 2011

@alicc treba ich riadne umyt a je biela. Ale krasna cisto biela je z tych cukrikov americkych ale tie byvaju v lidly len cez americke dni. Aj v nemecku dostat 300g balenie bielych curkikov obcas mi ich vozia odtial

jakelina
5. apr 2011

@alicc ještě mě napadlo, že můžeš rozstříhat modré šmouly a z těch bílých částí máš taky krásně bílou. 😉

nadulici
5. apr 2011

@mizulienka aha, tak som moc neporadila 😒 ...len si pamatam, ze to tu baby tak pisala, dokonca neviem ci to nebola Ali....ja nemam s tym skusenost, pouzivam gelovky...

daniz
6. apr 2011

@fukylove Evik, a bábiku si dali, alebo si kúpila? Ak si dali, tak ju dováž a potom odpočítaj od celej torty a ak kupuješ tak detto a pripočítaj cenu bábiky 😉 😉 😉 Nech sa darí.

lussy23
6. apr 2011

Ahojte. ptrosím vás, nepoznáte nejaký dobrý internetový ochod, kde sa dajú objednať cukrárske pomôcky?

mizulienka
6. apr 2011

@alicc este ma napadlo, ze pekne biele su aj z tych JOJO cukrikov marshmallows bielo ruzovych, ja som ich zvykla rozstrihat,oddelit bielu od ruzovej a tie biele som pouzivala a vznikla z toho pekna biela farba.

@nadulici ja tiez iba z vlastnej skusenosti vravim, mozno sa niekomu podarili ine, ale mne take oranzove 😉

alicc
6. apr 2011

ahojte,
@jakelina @dm1 @mizulienka dakujem vam dievcence, 🙂
ja som tiez rozmyslala ze budem strihat tie bielo ruzove cukriky. ale teraz mam kupenu potahovku, len by som chcela vediet ci mozem skombinovat dva druhy potahovky, teda naspodok dam WI a na to satky pre kitty z MMF. ale asi by to nemal byt problem ci?

jakelina
6. apr 2011

@alicc můžeš pomíchat i dohromady zapracovat. Já jsem míchala taky a nic se s tím nestalo. 😉

alicc
6. apr 2011

@jakelina dakujem 🙂

dm1
6. apr 2011

@alicc ano jasne mozes a kludne aj zmiesat obe dokopy

lili01
6. apr 2011

@nadulici
@mrka2
holky díky za rady....
já mám teda ty rubina a ještě jsem koupila, ale ne v Lidlu ale v Kauflandu Katy mallows jsou to krucánky kombinované barvy bílá+oranžová+žlutá+růžová...jsou to pastelové barvy,tak myslím že výsledná barva bude dobrá. jen doufám,že ta hmota bude stejně kvalitní jako to Haribo, nemám s touto zkušenosti,ale koupila jsem ji,protože máme Lidl na druhém konci města a já dneska nemám auto,takže to mám z ruky,tak jsem to riskla
nemáte některá zkušenosti s těma bonbonama KATY MALLOWS?

lili01
6. apr 2011

@alicc jak tu psaly holky rubina umýt pod vodou a budeš mít čistě bílou potahovku
@nadulici díky za parádní návod

lili01
6. apr 2011

tak mám potahovku hotovou....ale nevím jestli ji mám ještě nějak dobarvit...je taková světle meruňková-oranžová pastelová....tak nevím,jestli to není blbé....
máte některá typ jak potahovku přibarvit víc do těhové barvy??

jakelina
6. apr 2011

@lili01 možná trochu hnědé

dm1
6. apr 2011

@lili01 trochu hnedej alebo kakao ak nemas gelovku

lili01
6. apr 2011

@jakelina
@dm1
díky moc, vy jste zlatíčka...
gelovku nemám tak bud kakao nebo práškovou potr. barvu co se rozpouští ve vodě...

dm1
6. apr 2011

baby ja som zufala ☹ . Neviem co upiect na tu 30-tku pre chlapa. Chcela som tu flasu v krabici ale vraj vobec nepije tak neviem... a futbalista sice je ale to nechcem lebo baba povedala sice ze by mohlo byt ale nie detske.... Bojim sa ze by potom povedala ze sa jej to zda detske. Nemate ulozene nieco take modro-hnede to by mohlo byt pre chlapa alebo nieco ine. Eroticke nie lebo to ma prsa este jednu tortu dalsiu pre neho

ferinka
6. apr 2011

@dm1 A co má jako zaměstnání??? Něco třeba k tomu??? Já manžovi budu dělat jen dvoupatrák,jedno patro klasika bílá a druhá z toho čokomarcipánu a vykrájím nějaké vzory co doma mám a bude 😉

dm1
6. apr 2011

@ferinka on je futbalista a tusim aj obchod s vecami ma. Ale asi by som to nedavala na zamestnanie pretoze ona mi nepovedala ze co on robi tak asi take nechce len viem lebo ho manzel pozna.... preto by som radsej nieco take neutralne mozno s maslou neviem veru

zdenallicka
6. apr 2011

@dm1 Co něco takového?

dm1
6. apr 2011

@zdenallicka dakujem presne tu prvu co si dala teraz 3 linky som si predchvilkou ulozila 😉 . Zatial sa mi take nieco pozdava najviac mozno este maslu by som tam dala. idem este hladat dalej uvdime

fukylove
6. apr 2011

@daniz - dani, oni si kupia svoju.. len som orientacne chcela vediet, kolko moze vazit ta torticka... lebo chceli vediet sumu... a kedze som take nerobila, tak netusim... teda - sumu aspon pribliznu 😉