Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
6. apr 2011

@mrka2 ved to môžeš byť na jednej strane aj rada lebo si môžeš byť istá že meno Nelka je pekné ked sa toľkým páči

lukika
6. apr 2011

teraz má byť u nás tá akcia na tie potreby na pečenie v lídli ale tie šablóny som v letáku nevidela tie čo tu spomínala @jakelina a tie vlastne použiješ ako na malovanie na tortu alebo ako vykrajovátko alebo ako otáznik

lili01
6. apr 2011

@reruna starší říkal,ať ty prsa nechám holé a "neoblékám" je 😀 😀 😀 😀 a ten mladší neříkal nic, ten se těší na dort a je mu jedno jaký je.... 😅 😅 😅
@lukika díky za pochvalu... já jsem taky byla modrá na rukách,ale šlo to umýt,takže dobrý 😅 😅 😅
@lukika mě se fialová namíchala jaksi sama 😅 😅 😅 😅 ...dala jsem malinovou a zdálo se mě to moc divně růžové,tak jsem přidala modrou a vznikla mě z toho fialová 😀
ale přítel byl unešený, posílala jsem mu MMS do práce,protože jsem mu řekla,že nic nebudu péct a chtěla jsem ho překvapit ....psal mě,že je to nádherný a má velkou radost. doma si vzal tác do ruky a prohlížel si "kozenky" ze všech stran jak je to prý udělané a pak z něho vypadlo "ale ty máš větší"!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 jsem myslela,že padnu 😀
@mrka2 jojo fakt vypadá jako "živá" kůže 😀 ta tělovka...trochu kakaa to zdokonalilo 😅

vlada111
6. apr 2011

@sofi07 máš úžasný talent pre detail 🙂

jakelina
6. apr 2011

@lili01 hezké prsa, povedly se ti. 😉

daniz
7. apr 2011

@fukylove Evik, a bude len torta šaty, alebo aj torta pod bábikou so šatami? Len šaty tak cca 2 kg a aj podstavcom tak do 3 kg a viac, podľa toho aký vysoký bude ten podstavec-teda torta pod bábikou...

daniz
7. apr 2011

@sofi07 odpadávam, tie ruže sú fantastické...

yamahafazer
7. apr 2011

@sofi07 no nadherne su tvoje torticky
@lili01 peknucke 🙂 moja mala mi tiez tak pomaha 😀

ja pridavam moju teraz dorobenu

fukylove
7. apr 2011

@daniz - dakujem Dani 🙂 bude to iba pod satami torticky, podstavec nechcu, lebo budu mat este jednu... sama som ale zvedava, co sa z toho vykluje, lebo mi poslala ta kocka obrazok a to cele robene kremom, tak som jej napisala, ze jej take neurobim...

inak zienocky, ja z vas padam na zadok... uzasne su tie torticky... 🙂

gumkacka1
7. apr 2011

ahojte dievcence, obcas sem nakuknem a obdivujem vase vytvory. Ste sikulky. Vedela by mi niektora poradit s tortou Lienkou? Nejaky receptik na korpus a ako by som mala postupovat? Dakujeeeem. 🙂

jajuuus
7. apr 2011

@sofi07 nádherné tortičky 😵 no a tá ruža... úplne bezchybná, ako živá 😵 a tá hnedá s bordovou mašľou, to je čokoládová? aj tá je nádherná... vlastne všetky sú nádherné 😉

mizulienka
7. apr 2011

@gumkacka1 ja som teraz robila tortu lienku pre moju malu 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/user/15125/images

a postupovala som podla tohto postupu:
http://www.tortyodmamy.sk/user/15125/images

ak sa nieco chces spytat, kludne sa pytaj 😉

jakelina
7. apr 2011

Holky co pečete, tak v Tescu je v akci moučkový cukr Korunní. Já teda MMF dělám z něj, je takový jemnější.

rybca
7. apr 2011

Ahojte, idem sa len pochvalit, vcera, vlastne uz dnes o 1.15 som dokoncila svojho prveho spidermana cakatela, tak kukajte a kritizujte...🙂

gumkacka1
7. apr 2011

@mizulienka ta je perfektna 🙂 len ten postup mi to nenaslo

zuzana124
7. apr 2011

@sofi07 nádherné tortičky ako vždy, najviac sa mi páči to srdiečko s tými krásnymi ružami ktoré vyzerajú ako živé a aj tá farba je super, nádhera 🙂 z akej hmoty si robila tie ružičky

mizulienka
7. apr 2011

@gumkacka1 prepac ja som v tom zhone, 2x skopirovala to iste...
tu to je

http://www.tortyodmamy.sk/3d-lienka

lenocka23
7. apr 2011

baby, poradte mi, aky krem to takehoto korpusu? http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelove-muf...
je to sice recept na muffiny, ale chcem to urobit v tortovej forme a niecim naplnit, len mi nic normalne nenapada... 😕 vdaka..

reruna
7. apr 2011

@lenocka23 no a co třeba salkový a bude to karamelový dort?
@rybca super spiderman!
@yamahafazer krásná - ty ornamenty si vyřezáváš sama, nebo máš nějaké šablony na to?

ada9557
7. apr 2011

Ahojte.Potrebujem poradiť.robila som šľahačkový krém s bielou čokoládou a vôbec mi nezhustol. 😠 čo s ním??? Myslíte že keby som ho zmiešala ešte s pudingom s tým čo sa nevarí tak by to mohlo byť?Dakujem.alebo dačo poradte 😅 😅 😅

ada9557
7. apr 2011

@yamahafazer nááádherná tortička.super

jakelina
7. apr 2011

@ada9557 a zašlehat ho do másla by nešlo???

ada9557
7. apr 2011

@jakelina ahoj.už som uvažovala aj nad maslom.mam ešte varený krem tak že zmiešat to s tým.lebo ten varený mám pod potahovku,ale je ho viac.len som chcela teraz krém bez masla. ☹
niečo pošpekulujem.len neviem prečo sa to nevyšľahalo aj stužovač som dala 😠 😠 😠

vladka1
7. apr 2011

ahoj holky, mám prosbu: byla by ochotná některá z Vás, která má formičku na to malé miminko mi jedno na červenec udělat?...zaplatím samozřejmě vše, včetně pošty. Nechce se mi ho kupovat kvůli jednomu dortu pro radost. ...
Děkuju...

jakelina
7. apr 2011

@ada9557 tak to je smůla, mně se to ještě nestalo, tak fakt neporadím.

yamahafazer
7. apr 2011

@reruna na tie bocne mam sablony a to v prostriedku to som si vymyslela 😀
@rybca ten spiderman sa ti krasne podaril

vinka
7. apr 2011

@lenocka23 ja by som dala čokoládovy.Zas vela karamelového tiež nieje dobré 😕

ada9557
7. apr 2011

@jakelina nakoniec som predsa len dala trošku toho vanilkového pudingu bez varenia a dopadlo to super. 😀 tak uvidíme.možno nebola tá šľahačka ešte dostatočne vychladená.neviem. na buduce sa už určite podarí. 😵

mizulienka
7. apr 2011

dievcata chcem sa poradit, tie ktore ste uz robili so stencilom...dala som si v lidli kupit tieto sablony
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...

myslite, ze to mozem pouzit ako stencil na ozdobenie torty?
a akymi farbami sa robi pri stencile? praskovymi? pisem ako tatar ale mala uz mrnci, len som chcela dokoncit 😉 dakujeeem
@yamahafazer @sofi07 krasne torty...ja sa tam asi nikddy nedopracujem 😕
@rybca perfektny spiderman

@lenocka23 ja by som asi zvolila nejaky vanilkovy krem k tomu karamelovemu korpusu

😉

vinka
7. apr 2011

@jakelina hej?no to sa pôjdem pozrieť či je v akcii už mi dochádza 😉