Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
8. apr 2011

ahoj,po dlouhé době se jdu na vás zas podívat. Jako vždy tu přibyly moc krásné a zajímavé dorty. Já ted vůbec enpekla,manžel nosil pořád z práce sladké pečivo,tak jsme přecpaní. Ale zas začnu. Už přemýšlíte,co na velikonoce? Jo jinak,nemáte některá zkušenost s pekařským medem? Je to med čistě na pečení a vaření plus jako přísada do různých směsí.
@vinka teda to je sporostota,jen kvůli tomu,že je člověk nachlazený,boha jeho,ty lidi fakt nemyslí
@sareenah tuhle stránku známe,i tady v ČR,většina z nás tam má i své dorty.Ale můžeš mi proadit,kde sehnat kukuřičný sirup? Potřebuji konkrétní název obchodu,my tu totiž žádnou prodejnu zdravé výživy nemáme.

lucka23
8. apr 2011

ahojte baby. chcela by som vas poprosit o radu. moj synator si na 4 rocky vymyslel tortu s dinosaurami a sopkou 😅 nemate niektora nejaky obrazok ktorym by som sa mohla inspirovat? dakujeeeeem 🙂

henikav
8. apr 2011

@benjik ja som ho kupila v tescu v Prahe

sareenah
8. apr 2011

@benjik hm...no to Ti asi neporadim, v zivote som ho nepotrebovala, ani s nim nerobila, ale ked som si dala do googlu kukuricny sirup, tak mi vyhodilo, ze na tortovej stranke je presny postup ako ho vyrobit a inak ho dostat v obchodoch so zdravou vyzivou...

dadka212
8. apr 2011

@lucka23 aj môj si to vymyslel a mali sme takúto

lucka23
8. apr 2011

@dadka212 dakujem krasne. krasna torticka. 😵 nevedela som hlavne ako vymyslim tu sopku. 😀

benjik
8. apr 2011

@henikav a prosím tě,nepamatuješ si kde ho tam mají v jakém sortimentu? Já po něm v Praze koukal jak v Tescu,tak v globusu a nikde nic.
@sareenah vyrobit a já? neděs,to by to dopadlo 😀 no právě,že já zdravou výživu znám jen country life a tu nikde po ruce nemám a objednávat to z netu se nevyplatí,stojí 36 a stovku dám za poštovný. tak nic,zkusím to nahradit tím pekařským medem.

dadka212
8. apr 2011

@lucka23 ja som mu tam strčila ešte tu prskavkovú sviečku a bol nadšený akože vybuchla 😀 ale tú tortu som nerobila ja, len pre správnosť 😀

lucka23
8. apr 2011

@dadka212 aj ja ten tortovy ohnostroj kupujem kazdy rok. maly ma z neho velku radost. ja som si doteraz davala tortu piect ale kedze som nedavno robila moju prvu potahovanu tortu na jednu oslavu myslim ze by som zvladla aj toto. 😅
toto je moja potahovana torticka. ako na ostatne zienky tu sa nechytam ale tak zaciatky su tazke. 😀

jakelina
8. apr 2011

@lucka23 vždyť je parádní, krásná 😉

dadka212
8. apr 2011

@lucka23 teda podla mňa je nádherná a na prvý krát úplne super 😵 ja som sa tiež už teraz rozhodla, že torty budem piecť sama nejako ma to začalo baviť 😎 teraz budeme mať v rodine samé sviatky tak budem skúšať a trénovať 😀

benjik
8. apr 2011

@lucka23 je nádherná
Holky prosím,pošlete mi odkaz na ty stránky s perníčky,já je zas omylem vymazala.

henikav
8. apr 2011

@benjik pozriem, akurat odchadzam do Prahy a potom ti napisem, myslim ze to bolo niekde vedla medu ak sa dobre pamatam

jakelina
8. apr 2011

@benjik jaké perníčky myslíš???

ada9557
8. apr 2011

@lucka23 krásna tortička 🙂

gumkacka1
8. apr 2011

@mizulienka a s akymi farbami farbis, ked mas tu hmotu taku pekne lesklu? Lebo ja ked som farbila, tak som to nemala take pekne.

lucka23
8. apr 2011

jej diky baby. ale pri tej torte som zistila ze tymto by som sa zivit nechcela a sklanam sa pred vsetkymi zienkami co to robia. ja som sa s nou vytrapila a vynervovala neskutocne. 😀 povodne tam mali byt kvety orchidei. ale kedze z K2 sa mi nedali spravit a rozpadavali sa tak som narychlo este z netu objedanvala gum pastu ale bolo to este horsie. takze putovala do kosa. a orchidejky nahradili ruzicky a kaly 😀 😅 takze ja som bola tortou rozhorcena ale ostatnym sa pacila kedze nevideli ako mala povodne vyzerat 😀

mizulienka
8. apr 2011

@gumkacka1 farbila som gelovkami, najprv hmotu samotnu a potom po povrchu...rozmiesala som si v stamperliku troska praskovej cervenej a trocha gelovky v alkohole a nanasala som to potom tou hubickou od pudru 😀 (labutienka, ci ako sa to vola?)
mne sa praveze nepaci, ked to je take leskle, mne sa skor pacia take matne hmoty, ale zatial som este neprisla na to, ako to urobit inac 😒

vinka
8. apr 2011

No pani nakoniec volala,že ju predsa len zoberie.Tak má šťastie lebo si to mala do hodky rozmyslieť a keby sa neozvala alebo nevzala to čo by som jej povedala by si za klobúk asi nedala.A už viem,že bez zálohy piecť nebudem. 😉

jakelina
8. apr 2011

@vinka no to buď ráda, že jsi ho už nerozkrojila, to by tě asi trefil šlak 😀 😀

benjik
8. apr 2011

@henikav ok dík
@jakelina ty co tu holky pečou,vím,že dvě mají i své stránky

dadka212
8. apr 2011

@benjik ja mám túto neviem či toto hladáš...
http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

fukylove
8. apr 2011

@lucka23 - a ako si prichytavala tie stuzky na tortu? ja som dnes prvykrat skusala... no nic som predtym nestudovala a tak to aj vyzera 😀

jajuuus
8. apr 2011

@lucka23 krásna 😵 a tá mašľa je tiež na papanie? 😀 vyzerá super! to si kúpila v cukrárenskom obchode? či? ďakujem 😉

jakelina
8. apr 2011

@benjik já mám tu stejnou jako
@dadka212 od Sofii

benjik
8. apr 2011

@jakelina @dadka212 ano,přesně tu,mooooc díky

lussy23
8. apr 2011

@lucka23 - krásna tortička
@dadka212 krásna tortička tiež

lussy23
8. apr 2011

@mrka2 - nádherné tortičky 🙂
@ada9557 - veľmí krásna tortička, Adrianke všetko naj. nech vám robí radosť a nech je stále veselá. 🙂
@paja.o nádherná 🙂

mrka2
8. apr 2011

@lussy23 dik 🙂

dadka212
8. apr 2011

@lussy23 Ďakujem len to som nerobila ja 😀 ešte som nie taká šikovná, ale hádam raz budem 😅