Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
10. apr 2011

a este jedna otazocka 🙂 mam poznacene dobre, ze potrebujem opradeny drotik c, 28, 26 a 35 napr na ruzu? ci to mam popletene? dakujem

ada9557
10. apr 2011

@zlatat krááásna tortička 😵
@ikula2 nádhera 🙂

silvia31
10. apr 2011

ahojte prosím Vás žienky, potrebujem radu 😅 robila som tortičku a kúpila som hotový marcipán dr.oetker - ktorý sa mi neustále drobí a lepí, vôbec nejde vyvalkať, už som minula celý práškový cukor na to valkanie... takže ten ruším ale budem mať o také dve hodinky marcipán KOVANDOVI - myslíte, že sa z neho podarí potiahnuť tortu (3posch.) prípadne mi neviete poradiť čo dať navrch torty akože miesto marcipánu, lebo poobede máme oslavu a ja som zúfalá ☹ ps: total začiatočník som a po ruke je len LIDL 😠

dadka212
10. apr 2011

@silvia31 skús tú mmf hmotu, kúp v lidli cukríky a je to ...na 1.strane písala alionuška recept 🙂 mne sa velmi páčilo robiť s tou hmotou, bola super....môžeš to skombinovať s tým marcipánom, keď ti nevyjde na celú tortu...
a v akej "téme" robíš tú tortu?

silvia31
10. apr 2011

@dadka212 dakujeem 🙂 no malému som chcela urobiť tortu v tvare Oswalda - taká rozprávka na JIM JAMe o chobotnici 😉

katulkaaaaaa
10. apr 2011

ahojte sikulky velmi rada vas citam a obdivujem kazdu jednu torticku co ste sem dali,som zaciatocnicka,peceniu som uplne prepadla,zatial som robila len tri torticky jednu z toho na objednavku 🙂 este sa musim vela ucit aby som ich mala dokonale ako vy 😵 pridavam fotku
@silvia31 skus ten recept co som ti poslala ja som s nou potiahla tortu na prvy krat,drzim palce!

jakelina
10. apr 2011

@mizulienka já peču jenom pro nás. Už se mě i jedna paní ptala, jestli bych jí upekla dort, ale já jsem jí to odmítla, že se toho ještě musím hodně naučit, tak třeba za rok, že ano. 😉

zlatat
10. apr 2011

@dm1 dík, aj si aj ja tieto objednám

zlatat
10. apr 2011

@mizulienka na ružu skôr 24

mrka2
10. apr 2011

@katulkaaaaaa velmi pekna torticka! sikovnica 🙂
@jakelina no si ale... ved krasne pecies, kludne si jej mohla upiect,nemas sa coho bat! 😕 🙂

jakelina
10. apr 2011

@mrka2 děkuju, ale já se na to fakt necítím. Já raději dorty zatím dávám jako dárky. Všichni je chválí i jim chutnají, ale fakt bych si netroufla za to vzít peníze. 😀

mizulienka
10. apr 2011

@vinka minule si tusim pisala, ze si robila s cokohmotou (cokoplastelinou) napises mi prosim recept podla ktoreho si robila? a nelepila sa ti hmota? citala som niekde na TOMe, ze je velmi lepkava, ze ani ruzicky sa nedaju z nej modelovat...aku mas ty skusenost? dik 😉

lussy23
10. apr 2011

@katulkaaaaaa - peknučká tortička 🙂

lussy23
10. apr 2011

Baby, možno sa vám to bude zdať zvláštne, aj mne sa to zdá zvláštne , ale ja cchem jednej mojej kamarátke urobiť tortu, ale ona nemôže krémy. nechápem to, lebo keď so ms ajej pýtala, či môže maslo, cukor, puding a mlieko, povedala, že môže, ale krémy nie. Neviete teda o nejakej plnke, namiesto krému?

vinka
10. apr 2011

@mizulienka nenormálne dobrú.Vôbec sa nelepila.No zo začiatku ale to ešte bola velmi mäkká.Potom som ju dala ešte do chladničky a potom to už bolo super.Na jednu 100g varovú čokoládu 2 p.lyžice kukuričného sirupu.čoko rozpustiť nad parou a ked je pridať sirup a miešať.Už nenahrievať.Miešať riadne nech sa to spojí.A nechať chladiť.Aj ruže som robila a fantázia.A na druhý den len trochu prepracovať v rukách a ide to.Tým,že je to čokoláda tak sa topí v rukách.Paráda.neolutuješ. 😉

vinka
10. apr 2011

@lussy23 čo tak šlahačkový krém?s kyslou smotanou.Dáš tam šťavu s citrona a je citronový.Alebo kakao a je kakaový.Alebo miesto kyslej smotany jogurt a bude jogurtový.Prihustiť želatínou a plnka suprová. 😉

lussy23
10. apr 2011

@vinka - ďakuejm. a to sa aj nejak šľahá?

mrka2
10. apr 2011

@lussy23 a nejaky traseny,alebo parizsky krem? ci ani to? tam je zaklad slahacka. no tak to mi nejde do hlavy,ked vsetko moze zvlast,ale spolu nie... 😕 som o tom este nepocula 😔 😅

mizulienka
10. apr 2011

@vinka super, dakujem 🙂 mne poradili takyto recept...

500g cokolády, cukrový rozvar - 50gcukru a 50ml vody a vmiešat do toho rozvaru 150g kukuricného sirupu. Celé to vliat do roztopenej cokolády a zamiešat. A na bielu cokoládu to isté, len toho sirupu polovicnú dávku.

ale ty si to robila bez toho cukru a robilo sa ti s tym dobre, tak asi vyskusam ten tvoj 🙂
a chutovo to je ake? dobre to je na torte? 🙂 ale asi hej, sak cokolada 😀

mizulienka
10. apr 2011

@lussy23 a nie je to tak, ze ona iba nema rada kremy? 😉 iba tak tipujem, neviem 😉

lussy23
10. apr 2011

@mrka2 - šľahačku tiež nemôže.

ikula2
10. apr 2011

@ada9557 dakuuujem 🙂
@katulkaaaaaa sa ti vydarila mne sa velmi pacia jednoduche torticky 😉
@lussy23 ja by som tiez myslela na ten traseny krem tam nejde maslo

vinka
10. apr 2011

@mizulienka fantastické.MMF mi nechutí aj ked z neho robím.Ale toto som sťahovla s torty.Chuťovo je to výborné. 😉
@lussy23 no šlahačka sa vyšlahá.Ale ked čítam,že ani to nemôže tak jej urob punčovú tortu.tam nejde žiaden krém len lekvár 😀 😀 😀 😀 Snád toto môže 😉

lussy23
10. apr 2011

@vinka - ďakujem! to má vôbec nenapadlo 🙂 Punčová torta sa robí podobne ako punčové rezy, však?
@ikula2 Trasený kré nepoznám.

ikula2
10. apr 2011

@vinka vinka prosim ta s tou hmotou si aj potahovala?

ikula2
10. apr 2011

@lussy23 tak nic tam ide ta smotana

vinka
10. apr 2011

@lussy23 ano len korpusy sa pečú v tortovej forme.Nie na plechu 😉

mizulienka
10. apr 2011

@vinka super, takze vsetky pozitiva 🙂
a este sa opytam z akej cokolady si to robila? dakujem

mizulienka
10. apr 2011

@lussy23 tu ma @sofi07 recept na puncovu tortu, mozno pomoze 🙂

ada9557
10. apr 2011

@katulkaaaaaa je to kráááásna tortička. 🙂