• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@ada9557 ja som robila synovcovi tento posledný víkend poťahovanú punčovú. Robila som ju obdĺžnikovú. Dám ju sem, len musím stiahnuť fotky.
13. apr 2011 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja som to ale ináč rovno na torte robila. :confused: :confused: Ty to robíš najprv na stole?či ako? :confused:
13. apr 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka neee rovno na tortu som myslela len tu bola otazka ci najskor tie na vysku a potom tie male tak preto som to tak napsiala
13. apr 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jáj zas som niečo nepochopila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. apr 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ahoj.ja som skušala robit tu hmotu aj podla alionusky a aj ten druhý do ktorého ide menej cukru a cera.ani s jedným som nemala problém ale s tým druhým sa mi robilo lepšie.treba vyskušat aj to aj to.ale až pri mojej asi 5 tortičke som začala prichádzat na to ako sa s tým pracuje a kde to treba vychytat :dizzy_face: aj tak sa mám ešte čo učit. :sweat_smile: to bude len praxou :slight_smile: držím palce a potom daj vediet ako to dopadlo :slight_smile: ale určite to bude super.
13. apr 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka to je náááádhera.to ovocie na nerozoznanie.mnam hend by som si zahryzla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. apr 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ako prosim ta ako robis tie broskyne, ten kosik je nadherny :slight_smile:
13. apr 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte sa opýtam, čo si myslíte, hodilo by sa to - svokor má tú 60tku rovno na Veľkonočnú nedeľu a tak ma napadlo,že namiesto kvetov do košíka naaranžovať vajíčka, zajaca a korbáč ? či nehodí sa to ? :sweat_smile: :grinning:
13. apr 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 ďakujem za rady, vyskúšam :slight_smile:
13. apr 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja som nemyslela potahovanie ako take :slight_smile: to vypletanie som myslela, akoze potahovanie :grinning:
13. apr 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 ja idem presne takyto kosik robit pre svokra :slight_smile: ale nema narodenny, len ideme na navstevu a nevieme, co mame zobrat, tak reku upeciem tortu :slight_smile:
13. apr 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka rozmýšľam,že v muffinovom plechu upiecť akože vajíčka, potom ich vykrajovačkou okresať :sweat_smile: a dotvarovať, potrieť plnkou a keď budú pekne stuhnuté potiahnúť každé z jednej strany a cez stred urobiť ozdobnú krajku :sunglasses: predstava by bola, len či by to tak šlo :sweat_smile:
13. apr 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 super napad, mne sa teda paci :slight_smile:
13. apr 2011 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 jái myslím, že je to dobrý nápad, já chci takový dort udělat taky. Jenom uvažuju nad tím, že košíček udělám malinký dutý a jenom ho postavím na dortu. Takový malinký, jako ozdobu a do něj pár malinkých vajíček.
13. apr 2011 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alicc no broskyne sú pečená piškota ako pol-gule a lyžičkou stred vydlábany ale z mierou kedže je to piškota.sú plnené pudingom s tangom broskynovým spolu zlepené.Namalované na oranžovo-červeno a obalené v kryštálovom cukre.A na vrchu je z hmoty lístok a klinček celý ako stopka zapichnutý. :wink: Chuťovo su nenormálne dobré. :wink:
13. apr 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jahody bez problémov. A keby si mala náhodou krém riedky, dá sa pridať ešte trocha toho pudingu a zhustne ti to. Mne sa to už stalo a takto som to poriešila.
13. apr 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
túto tortičku som poťahovala a dozdobovala kamarátke, mala som problém pri ľavom boku jednotky, tam som musela pridať jeden pásik ako maskovanie, teda žiadna sranda takéto veľké torty :sweat_smile: :sunglasses:
13. apr 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 ta je krásná. To já bych si vůbec netroufla. Moc hezký tvar, ale vůbec si neumím představit jak to nahoře udělat, když je to tak členité.
13. apr 2011 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tortu upiekla kamarátka suseda a aj tak do rodiny sme :sunglasses: z medových plátov, naplnila a potom vyrezala požadovaný tvar, bola to veľká torta na celú dĺžku plechu, ak si dobre pamätám na šírku bola poťahovka cez 53cm a šírka 40cm
13. apr 2011 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka este som sa chcela spytat, cim to potom farbis? gelovkami alebo kakaom? dik
13. apr 2011 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčata,teraz som dorobila totičku na meniny mojej dcéry.Podľa želania modrá a žiadné ručne robené ruže
14. apr 2011 o 01:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ahojte, prepacte ze sa vam sem miesam, ale zhanam nejaku cukrarku z PD, potrebujem tortu na Velkonocnu nedelu, mame stretavku zo ZS po 15 rokoch tak s takym nejakym motivom. Viem, ze su to sviatky a chcete oddychovat a nie piect, ale ak sa niekto najde prosim, budem velmi stastna.
14. apr 2011 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka presne na to som sa zabudla včera opýtať @vinka :wink:
a ešte na Teba mám otázku, tuším si spomínala,že robievaš trasený krém bez ovocia a až potom ho tam pridávaš, dobre si to pamätám ?
14. apr 2011 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 ahoj :slight_smile:
joj s tym kosikom....dnes rano som vstala o 5 a ze aspon si zafarbim hmotu, no skoro do 6 som ju farbila, aj tak nie je taka pekna hneda...mna z toho farbenia niekedy ide trafit s..k :unamused:
aj vam to tak dlho trva, ci to iba ja niekde robim chybu? :unamused:

inac s tym trasenym kremom....ano dam si vsetko do misky okrem ovocia, slahacom to premiesam, ono to je behom minuty uplne huste...dam na korpus a do toho pozapichujem ovocie.
14. apr 2011 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bici krásna, šikovná si
14. apr 2011 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tak to vyskúšam :wink: dávaš to aj pod poťahovku ? a odvážiš prosím, koľko asi hmoty treba na jeden košík pol kila tipujem :confused: ? s tým farbením sa mi zdá,že som v niektorej diskusii čítala,že dať trošku aj čiernej a potom pridávať hnedú, ale ešte som to neskúšala :confused: nech sa zadarí, teším sa na fotečku :wink:
14. apr 2011 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evena krásne torty a to auto ? :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: perfektné
zelená je zmiešana so žltou - gelovky
@dada78 krásna torta :wink: ja som už také jednotky robila dve.Velmi sa mi páčia také tortičky. :slight_smile:
@mizulienka normálne kakaom som si zafarbila pred poťahovaním.Ale nebola pekná hneda tak som kakao zriedila s vodkou a po povrchu malovala.Ešte sa ti to aj zlepí riadne. :grinning:
@vinka super košík - už by som mohla aj ja nejaký vyskúšať a prezraď recept na šumienkový krém - mne sa zdrcol minule, letel do koša :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
14. apr 2011 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 ano ale to mám od nejakej baby toto.Ja urobím normálne krém bez ovocia.A toto potom naukladám už na tortu.Je to krajšie lebo nieje ovocie rozbité :wink:
14. apr 2011 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok