Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ada9557
18. apr 2011

@zuziq krásne autíčko.a kde bolo ten postu na také pekné autíčko? 😀 a hlavne ked postup nie je zložitý tak to je niečo pre mna 😅 😅 😅 Dakujem

dm1
18. apr 2011

@mizulienka dakujem 😵 . Taku cervenu by som z MMF nikdy nedostala preto je to cele z RDI ktore mam prave na taketo pripady doma 😉 . Nesla som podla ziadneho postupu len si poslali fotku auticka od @zlatat 😀 . Len to bolo take dokonale ze sa zle podla neho veru robilo 😝 . A aj tak mam ten zad inak. Klasika som si na plechu upiekla platy 3 a vyrezala zakladny tvar a naplnila 3 platy. To co som na boku odrezala z platov som pouzila potom este na strechu tiez 3 vrstvy a potom som na to stale len kukala a kukala ze kde pridat a kde ubrat 😀 a podla toho rezala alebo puncovinou dotvarovala
Co sa tyka drotikov tak na listky tusim 24 ale neviem presne lebo mam 2 velkosti a zabudla som si poznacit ktory je ktory ale tam je to jedno oba mi drzia dobre. Ozaj hod foto tej lalie 😉

dm1
18. apr 2011

@zuzana124 torta je krasna! Co sa tyka ceny tak to bol moj vecny problem tak som si to zjednodusila ako viacere a davam od kila - 8 eur za kilo. Kremy robim skoro stale take iste, da sa povedat ze aj cesto, ak orechove donesu si, takze to vyjde priblizne rovnako. Len v poslednej dobe uvazujem ze aspon ked bude veeela postaviciek alebo dratkovania napr. za kos kvetov a tak bude priplatok. Lebo doteraz boli ozdoby len vo vahe torty. Ked ja robim priemer 28 a 3 korpusy + vyzdoba ma okolo 4-5 kg tak to by ta cena aj tak vychadzala

dm1
18. apr 2011

@ellise ta divadelna je krasna a manzela mas tiez veru sikovneho!
@mima595 ved je krasna! a aj ruzicky! Ked to chces mat dole uzsie skus robit tie prve lupene s mensim vykrajovatkom koleckom a tie posledne s vacsim. Tak budu tie prve len do polovice ruze a nebudu potom tie ruze take hrube
@zuziq mile auticko 😵

miruska76
18. apr 2011

@dadka212 zaujimava, ale krasna torticka 🙂

miruska76
18. apr 2011

@antarres krasne torticky 🙂

miruska76
18. apr 2011

@bzucinka2 nadherne, ta kvetinkova je uplne uzasna 🙂

zlatat
18. apr 2011

@mizulienka na lupienky biele 26 a listy zelené tiež 26. Do stredu pivonky som dala hrubší drôtik ale veľkosť neviem, lebo ten som mala z kvetinárstva
@mizulienka ďakujem veľmi pekne, neboj, určite sa aj tebe podarí krásna ... ani ja som si nemyslela, že by sa mi vôbec mohla podariť

alicc
18. apr 2011

dievcata chcem vas poprosit, ak mate nejake margaretkove torticky prosim dajte foto na inspiraciu 🙂 . dakujeeem 😉

bzucinka2
18. apr 2011

@miruska76 dakujem 🙂
@alicc aj z tej kvetinkovej mozes urobit margaretkovu 🙂

mima595
18. apr 2011

dakujem vam vsetkym za pochvalu, len tie male fotky nastasie skryju nedostatky 😉
ja nie som velmi nespokojna, dokonca sa mi zda, že je ta torta super 😀 😀 ..aka som neskromna 😀 😀
len medzi tymi ruzickami na torte boli velke medzery, ale to vidno len z pohladu z vrchu....
a tie ruzicky musim dotrenovat...po veceroch mam o program postarane..
ja som tiež nocny vtak, vcera som isla mimoriadne spat o 10, lebo ma vynervoval tenis a o 4. rano som už nemohla spat..tak asi ta polnoc je pre mna aktualna.... 😉

zuzana12345
18. apr 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, kde by sa dali zohnat taketo postavicky 🙂 dakujem

mima595
18. apr 2011

@reruna - ja som len normalne stetcom poprasila z tejto perlete...nasucho
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Squires-Kitchen-Edibl...

anibas
18. apr 2011

@zuzana12345 konkrétne tieto sú doma vyrobené 😉 možno predávajú aj v nejakej cukrárni alebo výrobe zákuskov

eliska22
18. apr 2011

@mizulienka ahoj, pár strán dozadu som čítala, že si si objednala tovar z cukr.potreby.eu, tak som sa chcela opýtať, či ti tovar už prišiel, lebo ja som si min. týždeň v nedeľu objednávala margarétky a nič 😠 ani sa neozvali na mail ani nič 😒 objednávala som si tam 1x a asi aj posledný 😠

zuzana124
18. apr 2011

@dm1 ďakujem Ti veľmi pekne, pomohla si mi 😉

mizulienka
18. apr 2011

@eliska22 este stale nic, dnes som s nim telefonovala, uz asi 3x od kedy som objednavala, este to len isie balit, samozrejme medzitym uz sa mi niektore veci vypredali, takze zasa polovicu objednavky v kybli 😠 takze mozem objednavat znova za nove postovne...akoze ma ide tiez trafit s..k 😠
ale pozitivne na tom je to, ze rano este nemal nabaleny moj balik, tak som mu rycho nadiktovala este drotiky ktore chcem...

eliska22
18. apr 2011

@mizulienka dík za info 😉 snáď to príde aj mne čoskoro 😅

katulkaaaaaa
18. apr 2011

@mizulienka aaaa nemyslis vazne,pevne nervy zelam!ja som odvtedy spravila dve objednavky nove a vsetky mam uz doma
baby prosim vas nedari sa mi robit figurky,co pouzivate vy aku hmotu?ja som zatial robila len MMF ,rozmyslam ze b som si kupila hotovu hmotu pasta dama top,co vy na to?budem vdacna za kazdu radu 😉

mizulienka
18. apr 2011

@katulkaaaaaa to vazne? kedy si objednavala? ja som urobila objednavku 10.4. a este furt nic 😠
ale vyzera, ze do konca tyzdna by to mohlo prist...
inac vsimla som si, ze ma nove vypichovace 😀 co poviete na toto? vyzea to skoro ako artistry??!! @dm1 @zlatat 😉

http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/549/Sada-...

alicc
18. apr 2011

@bzucinka2 dakkujem, su fakt krasne 😉

yamahafazer
18. apr 2011

@mizulienka ja ich mam doma a na aj na tej poslednej torte ich mam pozite aj na tej predtym cerveno bielej
@katulkaaaaaa ja vsetko robim s WI alebo smartflex tie su podla mna najlepsie

zlatat
18. apr 2011

@mizulienka ty fakt to vyzerá podobne ako artistry - hlavne to na spodu. Ináč tieto vykrajovačky sú oničom - ja mám tento štýl ale také malé kvietky a zle sa mi s tým robí, vôbec ich nepoužívam 😒

ináč mám od neho túto vykrajovačku na astromériu : http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1310/Alst... ibaže malú a podľa mňa veľkostne úplne stačí

mizulienka
18. apr 2011

@yamahafazer a si s nimi spokojna, dobre sa s nimi robi?

dievcence, chcem sa spytat ohadne farbenia...ako sa vam farbi napr PDT alebo WI?
akoze ono to zoberie farbu, aj zafarbi, ale ked chcem syty odtien ani za nic...ako to, ze na niektorych tortach mate take krasne syte farby??? 🙄 bud ja nieco robim zle alebo neviem...kolko davate geovky? co mam dat celu flasticku??? 🙄
dakujem 😉

zlatat
18. apr 2011

@zuzana12345 to sú robené z marcipánu, neviem, či sa dajú niekde kúpiť - skús v nejakej cukrárni, možno budeš mať šťastie

ada9557
18. apr 2011

@zuziq Dakujem 🙂 vyskušam ho určite

zlatat
18. apr 2011

@dm1 to bolo to autíčko čo si mala podľa môjho robiť? Pekne sa ti vydarilo - ja som tiež nerobila podľa postupu, len som vkuse kukala na fotku autíčka a drahý ma dirigoval, kde mám pridať punčovinu, kde mám ubrať,.. 😀

yamahafazer
18. apr 2011

@mizulienka som spokojna,ale tiez som to objednavala ztoho obchodu a trvalo to uz ,ale 3 mes co mi ich konecne poslal lebo,ze ich ma furt minute uz som ani snimi neratala,ze by mi prisly a ked chces tmave farby tak maluj marcipan po vrchu si zried s alkoholom trocha gelovky

mizulienka
18. apr 2011

@yamahafazer dnes mi vravel, ze ich ma na skalde 😉
s tym malovanim po povrchu...cim to malujes a kolko si asi das tej gelovky, lebo ja som farbila na cerveno lienku a ono to vobec nezaschlo, este po 3 dnoch sme boli od nej celi cerveni 😉 😝