Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. apr 2011

@broucek2 u nás stejně, já teď taky ještě pracuju a papíruju a jsem už večer celkem unavená, abych tu do půlnoci dělala dort.

broucek2
18. apr 2011

@jakelina tak já bych se k pečení dostala tak v 1 až ve 2h ráno

jakelina
18. apr 2011

@broucek2 tak to jsi na tom ještě hůř než já. ☹ Já už jsem starší člověk, nevydržím dýl jak do půlnoci a malý vstává před sedmou. 😒

jajuuus
18. apr 2011

@broucek2 je to síce krásne, ale rada by som sa pohrala s 3D postavičkou 😀
@jakelina ten rybár vyzeral zaujímavo, aj som mala nejakú takú predstavu s lodičkou... 😅

ikula2
18. apr 2011

@jakelina chcem sa spytat na salkovy krem ci je tuhy ci sa moze dat aj na spodok torty teda ako prve poschodie alebo len na poslednu vrstvu plnky hore

jakelina
18. apr 2011

@jajuuus tak ať se povede. 😉 Já jsem ještě člověka nedělala, jenom medvědy a dětské capáčky. Snad někdy taky zvládnu 😉

jakelina
18. apr 2011

@ikula2 salkový můžeš dát kamkoliv je dost tuhý. 😉

ikula2
18. apr 2011

@jakelina dakujem zajtra chcem pozriet to salko uvarene v Bille dufam ze najdem

jakelina
18. apr 2011

@ikula2 u nás jsem kupovala v Penny, včera za 24.90 tak možná je i u vás v akci.

ikula2
18. apr 2011

@jakelina joj to taky obchod som este ani nepocula ale ticho zavidim tu cenu 😉 to u nas bude urcite drahe uvidim

yamahafazer
19. apr 2011

@mizulienka ja ked som farbila tu ovecku na cierno tiez to pustalo ciernu tak neviem ci sa to niako da aby to uplne zaschlo a ja pridavam od oka na sparatko gelovky a troska alkoholu natriem a vidim ci staci alebo pridam farby

bzucinka2
19. apr 2011

@broucek2 krasne postavicky 🙂

mrka2
19. apr 2011

@mima595 super auticko 😵
@broucek2 no tak tie su kraaasne! velmi milucke 😵

yamahafazer
19. apr 2011

@broucek2 krasne postavicky aj ja som si robila kitty co mam na buduci tyzden

pridavam moju prvu cokoladovo ovocnu je to mojej mame tak som skusila taku som este nerobila

ada9557
19. apr 2011

@broucek2 krááásne postavičky.
@dm1 no perníčky su proste nááááádherné.šikulka. 😵

martinex
19. apr 2011

ahojte kocky,
pridavam moje torty z vikendu

a chcem sa spytat, chcem skusit spravit tortu s bokom z cokolady,take tie platy ci co to je...to ako robite? este som to neskusala a chcem mamine na naraodky spravit

ada9557
19. apr 2011

@yamahafazer božskáááá tortička.no proste nádhera 😵 😵 😵

martinex
19. apr 2011

@yamahafazer krasna cokotorta..ako si robila tie boky prosim?

ada9557
19. apr 2011

@martinex krááásne tortičky 🙂

yamahafazer
19. apr 2011

@martinex pekne jemnucke torticky mas 😵
tie boky som robila,ze som si roztopila cokoladu ,ale dala som tam len troska cery od oka aby bola viac len cokolada a som si vyliala na peciaci papier a dala stuhnut do chladnicky a peke to islo krajat ja som skulsila na trojholniky a dobre to islo bola mekka tiez som to robila prvy krat tak som nevedela ako to dopadne 😅 som to chcela tiez vyskusat

martinex
19. apr 2011

@ada9557 dakujem 😉
@yamahafazer aha,super. a z toho papiera to islo pekne dole potom? toho sa bojim.. a este kolko coky si potrebovala na tu tortu,jedna staci ci nie?

yamahafazer
19. apr 2011

@martinex je to priemer 23cm a dala som 200g cokoladu a praveze ztoho epciaceho papiera to ide pekne dole a je ta cokolada taka mekka ked je to viac cokolada a troska cery som dala,ale vyse kavovej lyzicky asi,ale mozno ti lepsie baby poradia co uz viac krat take robili ja som tiez len skusala

martinex
19. apr 2011

@yamahafazer vdaka za rady,sak skusim a uvidim ako to dopadne 😎

katulkaaaaaa
19. apr 2011

@mrka2 ahoj mozem sa spytat za kolko vas s tohto obchodu prisli veci?chcela by som do stvrtka myslite ze stiham?
a aku mate skusenost s tymito farbami?
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

jajuuus
19. apr 2011

@jakelina ďakujem, tiež mám z toho obavy, tiež som človeka ešte nerobila... 😅 hádam nebude zase tučný, ako tá Kitty 😀

jakelina
19. apr 2011

@jajuuus určitě ne 😉 😀

jajuuus
19. apr 2011

@jakelina vo štvrtok sa do neho pustím 😀

kočky, ako sa volá tá farba alebo čo to je, ktorá vyzerá ako gel, keď zaschne - chcem robiť jazierko... viete, čo myslím? 😀

zlatat
19. apr 2011

@dm1 si dobrá frajerka, keď len druhé medovníčky ... ja som ich viac poúpiakla, ale neviem to tak pekne ozdobiť - asi som nemala správnu hustotu polevy, lebo sa mi to veľakrát roztekalo a nevyzeralo to dobre, tak som to vzdala.

Jáj holky som sa minule sťažovala, že nemám objednávky a zrazu o dva týždne budem mať na víkend 3 alebo 4 torty ( tú 4. si objednali asi pred mesiacom, ale ešte sa mi neozvali, tak čakám či si to aj neorzmysleli ).
Ale pri jednej sa musím trafiť do 30 € - a to chcú jogurtovú plnku s mrazeným ovocím, ktoré býva obyčajne riadne drahé - krucinál. Tak budú mať maličkú tortu, no čo už.
A ďalšiu chcú kvetinkovú s artistry ornamentami 😅 😅 😅 ( tuším sa mi oplatilo tie vykrajovačky kúpiť ) - a zase ich chcú fialové. Porazí ma. Tretia torta s fialovými ornamentami 😖 ... tuším táto farba letí

zlatat
19. apr 2011

@yamahafazer vyzerá mňamkovo ... tuším aj ja skúsim niečo také čokoládové pre svokru - mám aj čokotransfer, tak by so ho vyskúšala, len neviem, či sa mi s tým bude chcieť babrať