Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka72
25. apr 2011

@daducha tak dortíky parádní a ten fialovej 😵 😵 😵 😵 já nevím, ale být na tvém místě´a umět to co ty a nevyužít toho, by byla obrovská škoda....je pravdou, že by jsi musela dělat i když by se ti nechtělo, ale to musíš i v jekékoliv práci, navíc tohle tě baví, já bych to zkusila, však smlouvu si nech udělat jen třeba na krátko a pak prodloužit a uvidíš, co bude dál...samozřejmě nevím, co děláš jiného, jako zaměstnání a zda by to šlo k tomu potom až nastoupíš zkloubit, ale to už si podle situace by se vidělo... Hlavně si nastav cenu, aby se ti to vyplatilo a samozřejmě sis na tom vydělala, taková pravá ruční práce musí být po právu oceněna...

lussy23
25. apr 2011

@daducha @zlatat @zuzana124 @benjik - veľmi krásne torty, ste šikovné dievčatá 🙂
@jakelina - krásne perníčky 🙂 @reruna - krásne sú tie poháre 🙂
Ja teraz 4. a 7. mája budem robiť dve tortičky. jedna je tá punčová , čo ste mi tu poradili a druhá je kvietok, len ani za mak neviem ako ho ozdobiť. nemáte nejaké inšpirácie?

zlatat
25. apr 2011

Ahojte,
tak čo? Už ste vyšiabné, vyvoňané? Ja mám na vlasoch asi 5 rôznych voňaviek - blééé. Máme za sebou aj vreskot malého, lebo každý deťom popodával čokoládové vajíčka, ktoré nesmú, tak som im ich musela pobrať, a ten malý krpec začal vrieskať - no nervy.
@zlatka10 a ostatné holky, ďakujem vám veľmi pekne za pochvalu tortičky - bola božská. KOnečne sa mi vydaril aj chlieb a s tými šunkovými penami to bolo nebíčko v papuľke. Drahý zahlásil, že iné ani nemám robiť, len s týmito nátierkami 😀 😀 ale zase ma sprdol, že tam bolo málo zeleniny - no ja neviem, koľko toho tam chce mať, veď ani šunky tam veľa nemal

zlatat
25. apr 2011

Ja mám na tento víkend fľašu vína - vôbec ale fakt vôbec neviem, akú veľkú ju spraviť, aby mala okolo 3 kg - má to byť samostatná fľaša, nie v krabici

No a o týždeň ma čakajú 4 torty, z toho 1 auto strieborný Lexus ... z toho mám najväčší strach, ako ho ja urobím

zlatat
25. apr 2011

@daducha krásne tortičky
@reruna mňam, vyzerá to dobre

paja.o
25. apr 2011

ahoj holky, nevíte o nějakém postupu na výrobu marcipánové formule? Má být je posazená na kulatém dortu ...

A tu je můj tentotýdenní dort

paja.o
25. apr 2011

Nebyla jsem tu víc jak týden a dorty jste přidaly nááááádherné!!!

@dm1 Teda ty žabky jsou úžasné ... v červnu mě taky čeká dort s žabkama na výročí svatby a přesně na tyhle žabky jsem se chystala. Pochybuju ale, že se mi takhle povedou. Fakt nádhera!!!!

jakelina
25. apr 2011

@paja.o oba dorty nádherné a ty perníky, krása 😉 . Kam se na to hrabou ty moje ☹

sofi07
25. apr 2011

ahojte dievcata, sa mi pokazil notebook, tak som bola skoro 3 tyzdne mimo diania ☹ , ale uz je vsetko ok, tak vas aspon tak narycho zdravim 🙂

andriss23
25. apr 2011

ahojte dievčence 🙂 nemala by niektorá tip pre mňa na tortu vhodnú pre farára? v stredu ju budem zdobiť a neviem ako. ďakujem 🙂 🙂 🙂
a ešte pridám môj výtvor

reruna
25. apr 2011

@dada78 díky, dá se to otlačit i do hmoty, zatím jsem to nezkoušela, ale už jsem to na pár dortech viděla otlačené
@jakelina taky jsem to četla o té teplotě, ale prostě jsem normálně roztopila čokoládovou polevu (dám sáček na chvíli do horké vody z konvice), chvilku jsem počkala, aby to nebylo tak horké, ale zase,aby to bylo tekuté a dalo se to natřít, teplotu jsem neměřila, ale určitě to mělo více, jak 17, folii se nic nestalo, osobně si myslím, že při teplotě 17 stupňů už je čokoláda skoro tuhá...

reruna
25. apr 2011

@paja.o krásné perníčky 🙂 a ten kopačák je jak pravej!
@andriss23 moc pěkné srdíčko. Pro faráře - já nevím, co třeba kalich a hostii?
@daducha krásné dorty... s tou cukrárnou si nejdřív promluv o podmínkách, jestli by se ti to vůbec vyplatilo, když bys pekla na plný úvazek na živnostenský list, určitě by sis vydělala více, ale zase musíš sama shánět zákazníky, platit si daně, sociální, zdravostní atd., když by tě zaměstnali, tak by ubylo těchto starostí, ale jak píšeš, musela bys dělat to, co oni budou po tobě chtít... jestli to je na uživení, to fakt nedokážu posoudit, ale jestli máš jinak úplně jiné zaměstnání, kam se chceš po MD vrátit, uvažovala bych o tom spíš jako o přivýdělku a ne jako práci na plný úvazek...

dm1
25. apr 2011

@ikula2 ta krstinova mala 5,5kg ale bol to priemer 30 a 4x korpus a 3x plnka. Ja nepytam zvlast ak je tam postavickova zatial vzdy dam na vahu spolu so vsetkym a dam x 8.....

@vinka ked som zacinala pred rokom som si dala 8 a akosi sa stale neviem dokopat k tomu zvyseniu ale chystam sa na to. ked ludom pridu drahe aj za tych 8 a vzdy chcu ze velka a ked poviem kolko stoji uz zrazu staci 3kilova....

mima595
25. apr 2011

@dm1 - ja ked som si zhanala na krstiny cukrarku, a to bolo v r. 2009 - tak mi pani /je na tortyodmamy/ hned v telefone povedala, že berie za 1 kg 8E a ked je tam modelovanie, tak je priplatok 5E...
js som napr. chcela velku toru, lebo sme to mali medzi velkonocnymi sviakami, tak som vravela, že kolace nebudu ziadne, ale nech je torta krasna.....

jakelina
25. apr 2011

@andriss23 milá dortička

@andriss23 a co tak knihu, zavřenou a na to nápis Bible???

mima595
25. apr 2011

@dada78 - ja mam ie struktur folie...a daju sa otlacat do marcipanu...este som neotlacala na celu plochu, len na tejto torte...je dole ten lem so strukur foliou a takisto ten vrchny biely stvorec

mima595
25. apr 2011

a tu mam tortu pre mojich svokrovcov k dvojitemu vyrociu...som 1x skusala kupovanu hmotu, konkretne RDI..je z nej aj masla, aj cisla..ale bola strasne makka...preto aj ta masla tak vyzera ☹ ...ale bola som v casovom strese 😉 😉 ..lebo maso na opekacke už rozvoniavalo, 😀 ,tak som to neprerabala..

a este aj slana torta

vinka
25. apr 2011

@dm1 aj ja som začínala na 8 len som zistila,že som urobená jak kôn a zisk skoro žiaden 😝 Viem,že to nieje len o peniazoch ale zas všetko išlo hore.A čím dlhšie budeš otálať tým ťažšie sa to bude ludom chápať po zvýšení. 😉

dm1
25. apr 2011

@vinka ono ked sa robia vacsie torty da sa ale pri tortach okolo 3kg je to fakt o nicom. no uvidime nove veci zacnem brat asi za 10 alebo aspon za modelovanie dam + nieco

reruna
25. apr 2011

@mima595 slaná je super!! a ta s tou mašlí je taky krásná, RDI jsem taky zkoušela, taky se mi zdála měkká, na potahování byla super, ale na modelování je lepší asi MMF.
@dm1 ty děláváš ty svatební dorty, děala jsi někdy třípatrový? Zajímalo by mě, z kolika vajec bych potřebovala korpusy na tři čtvercová patra a jak by měly být vysoké? Mramorový korpus by to měl být

vinka
25. apr 2011

@dm1 to hej.Ja sa pamätám ked som robila za 8 eur mi volala pani,že chce takú kilovú tortu 😕 chcela s oplátkou jedlou.Nebola som na sk takže si ju musela objednať.A sa ma potom pýtala,že dala 5 eur za oplátku či jej to stiahnem z ceny torty.A MM vraví.hej povedz jej,že jej zaplatíš zato aby si jej mohla upiecť.Niekedy ludia ako keby nemysleli mám taký pocit 😕

vinka
25. apr 2011

@mima595 krásne torty.A tie postavičky sú modelované? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 odpadávam 😝

vinka
25. apr 2011

@daducha ved si dajte podmienky a uvidíš.a KOLKO BY SI BRALA 10 EUR OD KILA ALEBO MENEJ. 😕 Ale to by si už musela mať živnosť.Lebo oni by to museli vykriť.A doma Ti živnosť na toto nikto nedá.Na to musia byť iné podmienky 😕

paja.o
25. apr 2011

@mima595 krásnééééé! postavičky jsou naprosto dokonalé!!! úžasnýýýýý 😲 😲 😲 😉
@andriss23 móóóc pěkné srdíčko 🙂

mizulienka
25. apr 2011

krasne torty vsetky do jednej 🙂
@zlatat krasna ta slana...mna teraz velmi prenasleduju slane torty a pernicky...slanu by som vyskuala, ale na medovnicky si netrufam...napises mi prosim ake plnky si robila? a robila si z doma upeceneho korpusu alebo si davala toastovy chlieb? mala si aj nejaky postup, alebo si isla len tak z hlavy? 😉
dakujem

macinka84
25. apr 2011

@mima595 krásné dorty...já na víkend taky dělala první slaný dort... 😉

Jinak jsem dělala i sladký z domácího mléčného marcipánu a pořád mi to praská, mám tam dodat ještě víc vody?!...pořád se jí moc bojím... 😅 a ještě mám jeden problém, když potahuji, tak se mi to vždy krčí a jde mi to špatně potáhnout dolů, existuje nějaký fígl aby to šlo dobře?! Nějak jinak vyválet, nebo jak?! Děkuji za rady!!!!

reruna
25. apr 2011

@macinka84 pěkné slané autíčko 🙂 mléčný marcipán jsem ještě nezkoušela, ale napadá mě spíš než voda bych přidala ten kukuřičný, pšeničný sirup nebo med, spíš aby to bylo plastičtější, když se to trhá... a to že se to krčí - možná máš vyváleno na moc tenko, vyválej si tak na 4 mm, a pak dole popotahuj, až se ti to samo pěkně vyrovná a uhlazuj

macinka84
25. apr 2011

@dada78 Adélko krásný košík i ten beránek, jsi šikulka... 😵 😵 😵

macinka84
25. apr 2011

@reruna já mám ten recept bez toho sirupu, tak myslíš, že ho tam mám přidat?! No, za zkoušku nic nedám.... 😵 děkuju moc za radu, snad už se to konečně naučím...další budu dělat na víkend, tak uvidíme... 😅 😨

macinka84
25. apr 2011

Teda tady jsou všechny dortíčky tak krásné, všechny do jednoho jste ohromné šikulky... 😵 😉