Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
29. apr 2011

@mizulienka gratulka k prvej zakazke, nejako zacat treba 🙂
@weirdo ja obalujem sadrokarton, kartonov by som sa nazhanala, takze takto mi pekne tacku vratia a beriem za nu aj zalohy a nemusim stale zhanat vhodne kartony 🙂

zdenallicka
29. apr 2011

Ahoj holky, moc sem už nechodím, ale házím poslední dort..🙂 Jsem na něj pyšná..🙂 😕 😀

jakelina
29. apr 2011

@zdenallicka je krásný 😉

hejdita
29. apr 2011

@zdenallicka ten se ti vyvedl 🙂 😵 😵 😵 😵 😵
i ja mam objednavku na 3.cerven na krtecka tak su taky zvedava jak se mi podari 😀
z ceho mas prosimte tu hromadku? to je z drobecku? z korpusu? a cernou si delala klasicky tmave hnedou a do toho cernou?

zdenallicka
29. apr 2011

@hejdita Hromádka je z punčoviny a posypaná čokoládovým zdobením a drobečky z kakaového korpusu..🙂 A černou jsem dělala klasicky - kakao a pak černou..🙂 POprvé jsem pracovala s WI a docela dobrý..🙂

Děkuji...🙂

zlatat
29. apr 2011

tak dobojované 😀 😀

michalag
29. apr 2011

Ahojte kocky
v teme som prvykrat a chcela by som malej spravit nejaku ovocnu tortu, resp. by som skusila nieco aj s marcipanom. Nemate nejakeho tipa na ovocnu tortu alebo nejaky dobry link pre zaciatocnika ako sa robi s marcipanom?

zlatat
29. apr 2011

@mizulienka zvládneš to, neboj. Rovnako som sa cítila v auguste, keď som mala prvú objednávku a poveiem ti, že rovnako sa cítim zakždým, keď pečiem tortu pre nových zákazníkov ... aj teraz neviem, čo mi povedia, či sa im bude páčiť, či im bude chutiť, ... proste nebudem mať pokoj, kým nedostanem nejakú spätnú reakciu

jakelina
29. apr 2011

@zlatat ta vypadá nádherně. Nepřečtu co je tam napsané, ale vypadá to úžasně. 😉

ikula2
29. apr 2011

@mizulienka dakujem aj som myslela ze z kompontu by to nebolo ono ja skusim tie cerstve jahody. Drzim palce na tu zakazku ja mam tiez prvu zakazku ale je to pre kamaratku tak uz som tiez nervozna. Vcera ma chytil stres lebo som myslela ze to je tuto sobotu to si mala vidiet skoro ma infarkt chytil lebo nemam potahovku 😀 a potom som zistila ze este nie je maj 😀 😀 takze o tyzden.

Prosim vas chcela by som piskotove cesto nejako zvlhcit aby nebolo take suche je nieco cim to mozem zvlhcit? SOm sa docitala ze voda s cukrom. Som myslela ze keby som zohnala javorovy sirup ten teraz dost fici a tym pokvapkat. Co myslite? Dakujem za rady

ikula2
29. apr 2011

@zdenallicka nadherna a ten krtko 😵 velmi pekna
@zlatat som v prvej chvilke rozmyslala ci to je torta ci flasa 😕 no uplne super 😉

zlatat
29. apr 2011

@jakelina ďakujem, dala mi zabrať a to som si myslela, že zvládnem ľavou zadnou, veď je to len fľaša - nooo mýlila som sa.
Je tam napísaný takýto veršík:
Keď je chlap po 60-ke,
može iba vínko sladké.

Ja som sa už napil dosť,
teraz hoduj, buď môj hosť

zlatat
29. apr 2011

@ikula2 ďakujem veľmi pekne - ja som sa práve obávala, lebo nie je to na 100% ako origoš sedmička - tá je užšia a aj hrdlo má dlhšie, lenže mala byť okolo 3-4 kg a ja som už väčšiu podložku nemala a keby som ju spravila užšiu a hrdlo dlhšie, tak by vážila menej.

Dievčatá, kde dostanem kúpiť višne? Tipujem, že mrazené asi nikde ale kompótové ? U nás v Jednote ich nemajú, tak musím ísť autom do mesta, len neviem,či do Kauflandu, alebo Lidla ...

yamahafazer
29. apr 2011

pridavam moje dnesne dorobene jedna je svadobna a ta hranata je na dvojoslavu aj ta poschodova je na dvojoslavu z jednej strany pre chlapca a z druhej pre dievca len ta dala zabrat a aspon viem,ze uz taku nerobim ako s takou plnkou lebo to je tavrohova a slahackova plnka s ovocim a totalne sa to prepadavalo ten dom do tej spodnej torty co to malo problem udrzat aj ked som dala vystuz takze poschodove jedine klasicke kremy lebo vobec to nieje stabilne.

yamahafazer
29. apr 2011

@mizulienka no pivonka sa ti nadherne podarila
@zlatat super flasa vyzera velika
@zdenalllicka ta je peknucka

yamahafazer
29. apr 2011

@zlatat visne mavaju vlidli vykostkovane zavarane,ale este som ich nemala

zlatat
29. apr 2011

@yamahafazer má 3,5 kg 🙂
Krásne tortičky si urobila, ten dino nemá chybu 😅

mizulienka
29. apr 2011

@zdenallicka paradny krtko 😉

@zlatat krasna flasa, ako skutocna 😉 urcite sa im bude pacit a aj im bude chutit 😉

yamahafazer
29. apr 2011

tuto je ten dino z blizsia on drzi v papuli cislo 5

jakelina
29. apr 2011

@yamahafazer ty jsi si mákla, hezké všechny. Ta svatební krásná, taková jemná.

zlatat
29. apr 2011

@yamahafazer ďakujem za tip, pôjdem kuknúť. Domáce mi už došli a zrovna na bud. týždeň mám robiť tortu s višňami a koncom mesiaca ďalšiu svadobnú bezlepkovú s višňami.
@mizulienka dík, dúfam, že im bude chutiť ( doteraz sa nikto nesťažoval, každý len chválil )

zlatat
29. apr 2011

@yamahafazer perfektný nápad s tým dinom a číslom.

yamahafazer
29. apr 2011

chlapec co mu isla torta ,ze ma oblubene spidermana a dinosaurov tak ci bz y sa to dalo skombinovat spolu a potom ,ye ma aj dcerka narodeniny tak ztoho vstekoho vznikla dvojita torta 😀

jakelina
29. apr 2011

@zlatat my máme na zahradě obrovskou višeň a nikdo je nemá rád jenom já. Tak je většinou sežerou špačci. ☹ 😀

zlatat
29. apr 2011

@jakelina aj my máme doma 2 višne ( teda stromy ) a okrem toho aj čerešne, lenže tú skorú nám zakaždým požerú škorci, lebo potvory ani nečakajú, kým čerešne dozrú a už sa do nich pustia.
Naše višne sú dosť sladké, keď poriadne dozrú - je to taká stará odroda, tak tie zbožňujú aj moje deti.

lussy23
29. apr 2011

@mizulienka - krásna tortička

lussy23
29. apr 2011

@yamahafazer - krásne torty. Ten dino a torta so psíkom je pre nejakých súrodencov?
A ako sa dajú urobiť také tie krajky, aké sú na tej poslednej bielej?

lussy23
29. apr 2011

@zlatat - veľmí krásna, nádherná torta
@zdenallicka - krásna, zlatučká tortička

yamahafazer
29. apr 2011

@lussy23 ano je to pre surodencov pre chlapca na 5 rokov a dievcatko na 1 rok tak jeden ma zjednej strany a druhy z druhej strany
na tie krajky je taka vykrajovacka
http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/S...

zdenallicka
29. apr 2011

@ikula2

Já vlhčím kávou s rumem nebo sirupem s rumem citr. šťávou a vodou.. (2:1:0,5:0,5)