Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
1. máj 2011

ahojte baby, mozno to niektoru zaujme. Objednala som si teraz cez ebay z ameriky 4ks praskovych trblietavych farieb, 3 su 4,5g a jedna je 2g a jedny kliestiky zubkovane a cele ma to vyslo asi na 12 eur.. myslim ze celkom dobra cena nie? co som pozerala tak 2g praskove trblietave farby stoja okolo 3 eur plus postovne 😕

dm1
1. máj 2011

@zuziq a to bolo aj s postovnym??? nemas link na to?

zuziq
1. máj 2011

Jj aj s
postovnym... Baba mi dala kombinovane postovne takze to vyslo super, postovne asi 5 dolarov... Poslem link neskor

zuziq
1. máj 2011

@dm1

inak cim viac sa kupi, tym mensie je postovne.. ja som este objednavku neuzavrela, takze ak by ste niektora nieco chceli, tak to mozem doobjednat a postovne si rozdelime.. aj ked to potom poslem v ramci slovenska doporucene, aj tak by sa vam to myslim oplatilo

http://stores.ebay.com/tomsanncakeartsupplies

daju sa tam kupit za dobre ceny aj ine veci od inych obchodnikov, len treba vediet vyhladavat 😉

daducha
1. máj 2011

@anibas nádherné torticky 😵 😵 😵 , ako to robis ze mas tolko objednavok ? Ja ked mam dve do tyzdna tak skacem od radosti.Nie ze by som chcela az tolko, no tri by bodli 😉 .

Dakujem vsetkym za pochvaly 😵

@ada9557 krásna rychlovka

daducha
1. máj 2011

@dm1 krasne ,archa je super 😵

daducha
1. máj 2011

@lussy23 neviem ci chces krem alebo aj piskotu,tak krem som pisala takze 2 smotany 33% 250 ml, 2 coko na varenie,100g kakaa a 140 g cukru.Nechat vsetko rozpustit do bodu varu,odstavit a vmiesat 100 g masla.Tak je v original recepte,ja davam 250 g masla.Nechat vychladit do druheho dna a potom ked to ma izbovu teplotu tak vyslahat.A ked ti ostane,môze sa dat zmrazit.
Piskota je podla tohto receptu :
150g polohr.muky
150g hl. muky
1dcl oleja
1dcl vody
5 vajec a 200 g cukru.
1 van. cukor
1 prasok do peciva
Kakao
Postupuje sa ako pri klasika piskote,len urcite treba viac vody ,musi to pri zmiesani s mukou tiect z metliciek.
Pecie sa na 180 C.

Postup na macka mam z Dortomanie.

Staci takto ?Keby nieco tak sa ludne ozvi 😉

zuziq
1. máj 2011

este som nasla aj balenie gelovych wilton farieb 15ks a jedna vychadza asi na 1,5eura aj s postovnym 😀 akurat ze sa tam opakuju odtiene... 😕

http://shop.ebay.com/acs-discounts/m.html?_trks...

zuziq
1. máj 2011

alebo tu su rozne odtiene 12 farieb a vychadza to na 20,5eura aj s postovnym...

http://cgi.ebay.com/Wilton-Cake-Decorating-Supp...

myslim ze tiez super cena kto pecie vo velkom a spotrebuje

miruska76
1. máj 2011

pripájam moju poslednú tortičku zo včera na Miškove prvé narodeninky ...

vinka
1. máj 2011

Baby ako robíte obrúčky na svadobné torty?Ešte som obrúčky nerobila 😕 😕 😕 😕 😕

dm1
1. máj 2011

@vinka ja som kupovala normalne v cukrarshope tak neporadim

raci
1. máj 2011

ahojte přihodím vám sem moji dnešní raní rychlovku pro přítele mojí máti... jen taková obyčejná ale líbil se (aspoň se tak tvářili..) 🙂 a ještě neustále se sem chodím kochat a obdivovat všechny vaše výtvory a někdy doslova slintám.. 😀

vinka
1. máj 2011

@dm1 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak budem musieť aj ja asi ked mi nikto neporadí 😝 😀 😀 😀
@raci nedivím sa,že sa páčila.ved je krásna 😉
@miruska76 Miško musel byť hotový ked tak krásnu tortičku dostal. 😉

viera6
1. máj 2011

ahojte...zas nádherne tortičky pribudli 🙂

@vinka ja ked robim obrúčky, tak zo zlatej alebo striebornej stuhy,ktora sa dava ako aranžmá do kvetov

viera6
1. máj 2011

@vinka moc to tam neni vidno 😕

vinka
1. máj 2011

@viera6 a ako to spojíš zlepíš? 😕 😕

viera6
1. máj 2011

@vinka priesvitnou paskou od spodu, tak na tenučko to zlepím a na tortu troškou kremu

viera6
1. máj 2011

tu to vidno skor

prin
1. máj 2011

ahoj holky,
sice sem nepíšu, ale čtu a sbírám inspiraci a teď přišla chvíle, kdy potřebuju poradit! Budu péct babičce k 80 ti nám klobouk, kde bych prosím sehnala inspiraci? Děkuju vám moc 😉 😅

miruska76
1. máj 2011

@vinka no to hej, veď vždy keď ju videl, tak robil jééé 🙂

miruska76
1. máj 2011

@viera6 nádhera 😵

vinka
1. máj 2011

@miruska76 nedivím sa mu. 😉
@viera6 no a krémom to prilepím aj na MMF? 😕

vinka
1. máj 2011

@viera6 som zabudla dakujem za radu 🙂 🙂

lawli
1. máj 2011

@prin Ak ti to pomôže ,tak ti pridávam fotky čo mám uložené na inšpiráciu 😉

prin
1. máj 2011

lawli,
super, děkuju moc! 😉

bzucinka2
1. máj 2011

tak tu su moje tohtotyzdnove okrem jednej tu este nemam vo fotaku 🙂

dm1
1. máj 2011

@bzucinka2 super krasne a kolko ruziciek si sa musela riadne namakat. Sikula

viera6
1. máj 2011

@miruska76 dakujem 😉
@vinka ano krémom aj MMF 🙂
@bzucinka2 krasne tortičky 🙂

ada9557
1. máj 2011

@vinka ja som musela.drahý ma nepočuval ked som mu vravela že "nekupuj veľa mäsa lebo mám tam veci v mrazničke" a počuvol? nepočuvol.a kedže nikto nemal sviatok tak sa piekla torta ku káve 😀