Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. máj 2011

@ikula2 nádherné botičky!
@zuzana124 krásné dorty, to legoo je dobrý nápad 🙂

dm1
2. máj 2011

@ikula2 tie topanky su perfisne hlavne ta panska sa mi moooc paci

mne dnes volala znama ze kedy si moze prist v sobotu pre tortu a ja kukam ako puk vobec som ju nemala poznacenu nechapem to vraj mi to hlasila ja si vsetko hned do PC do kalendara pisem a nemam to tam. Takze co som si myslela ze si oddychnem tak oddych sa nekona mam tam 3 torty 😝

ikula2
2. máj 2011

@reruna @yamahafazer dakujem krasne

dm1
2. máj 2011

@zuziq nie nerobim podla neho lebo mne to tolko cukru nikdy nezoberie vzdy davam podla potreby a malokedy mi jeden balik cukrikov zoberie viac ako 500g cukru. Aj 500g je vynimka veru. vacsinou menej. Nedavam citronku ani inu aromu a davam trochu cery

dm1
2. máj 2011

@zuzana124 krasne torticky

@yamahafazer fiha ta je paradna taku by som si rada urobila veru! vcera som akurat nieco take videla ze robia zo sugarveilu ale to by bolo asi pracnejsie a drahsie ako s bielkovou. Preoc nechces s nou robit? este mozes aj riedenou potahovkou ale to je ostara lebo to treba casto nahrievat rychlo to tuhne

ikula2
2. máj 2011

@dm1 dakujem no su urobene podla manzelovych topanok jej a prajem pekny vikend ze 3 torty to je riadna makacka ja nechapem ako to vsetko stihate klobuk dole

yamahafazer
2. máj 2011

@dm1 takuto nebudem robit tortu to som len tak hodila lebo viem,ze sa to robi bielkovou,ale ja nerobim nic s vajec okrem cesta co sa upecie lebo som uz mala z vajec salmonelozu co som bola az v nemocnici a odvtedy som na vajcia strasne hakliva a mozu byt uplne cerstve aj tak im neverim takze ja take veci ako vajcia do plniek alebo taketo bielkove polevy vobec nerobim a este nepotrebujem keby sa niekomu inemu nieco ztoho stalo.
ja som videla,ze v zahranici zdobia roznymi kremami len neviem ake su to ked im to drzi a netopi hmotu

potahovku som skusila WI nahriat v mikrovlnke len to sa mne teda vobec nedalo ztym nic spravit tak neviem ako top robia chcelo by to ten krem niaky co by drzal

dm1
2. máj 2011

@yamahafazer tak si kup prasok vola sa to tusim royal icing a je to nahrada za bielkovu polevu a velmi to chvalia

dadka212
2. máj 2011

@dm1 ked nedavas do mmf citronku davas miesto toho vodu? či nie iba trocha cery?

zuziq
2. máj 2011

@dm1 Este posledna otazocka- aky cukor pouzivas? Teraz som zarobila hmotu, pouzivam korunni a opat je taka ista ☹ akoby bol ten cukor hruby a preto hmota nie je pekna hladka ked s nou pracujem ☹

jakelina
2. máj 2011

@zuziq já taky používám korunní a v pohodě, oseju ho a hmotu mám hladkou. A z jakých bonbonů to děláš???

zuziq
2. máj 2011

@jakelina robila som z tych americkych z lidla... moze byt chyba aj to, ze som nepreosiala cukor?? 😕 inak hmota je hladka ak ju spracujem ale keby som napr. chcela z nej robit napr. pleteny vykroc tak sa zacne trhat a je taka hrubozrnna...alebo ked rukou tvarujem ruzicky tiez su okraje take jak otrhane...

akme
2. máj 2011

ahojte šikulky @zuziq keď niečo tvaruješ natri si dobre ruky cerou a nebude sa ti to drobiť a mne sa osvedčil do mmf považský cukor ten modrý

jakelina
2. máj 2011

@zuziq já jsem taky jenom začátečník, tak ti asi moc neporadím. Trhá se mi taky, když dělám třeba dlouhého hada na spodní okraj, tak se mi někdy stane, že se mi roztrhne a dělám znova. Ten cukr vždycky oseju, nevím jestli to pomůže, ale dělám to. Já mám teda raději ty Rubino, možná si to jenom myslím, že jsou lepší, ale zdá se mi ta hmota z nich tvárnější. Já jsem teď smíchala ty americké a rubino půl napůl a bylo to super. Já mám pocit, že hodně záleží i na tom, jak dlouho se ty bonbony nechají v mikrovlnce, když moc dlouho není to už ono.
Myslím, že to chce zkoušet a zkoušet a vychytat mouchy, já jsem už taky zkoušela s tukem i bez, s vodou i bez, s kyselinou citronovou i bez a vždycky z toho něco vzniklo. 😉 😉
Někdo dává místo půlky cukru sušené mléko, je to víc podobné marcipánu. Taky jsem zkoušela, ale jenom jednou, to mléko je drahé a i bez něj se to dá.

alex21
2. máj 2011

babulky velmi chvalim vsetky torticky.

@yamahafazer ja velmi nestiham citat ale zbadala som tvoju otazku. Ja som robila nieco podobne teda nie az tak pekne ako je na tejto torte. Robievam z MMF a toto som si tiez usulala takych tenulickych hadikoch z MMF a len som to tam prilepila s troskou vody. Bolo to sice pracne a dost som sa nasulala ale konkretne na tejto torte to tak malo byt

lussy23
2. máj 2011

@alex21 - krásna torta

lussy23
2. máj 2011

@yamahafazer - nádhera

lussy23
2. máj 2011

@ikula2 úžas! ako robíte tie šnurky? Mne to vobec nešlo prepchať 😢
@zuzana124 - krása

dm1
2. máj 2011

@zuziq pouzivam povazsky cukor a preosievam vzdy
@dadka212 ano davam vodu

yamahafazer
2. máj 2011

@dm1 dakujem ti idem to pozriet
@alex21 ta je krasnucka no to teda musela byt fuska nad tym som tiez rozmysla ,ze vysulkat ty to mas krasne spravene

ikula2
2. máj 2011

@lussy23 jej dakujem ti poviem ze som sa inac dotrapila fakt to nejde ale da sa to aj ked ja to nemam origos prepchate ale vysledok je ten isty nevidno podla mna rozdiel ja mam male tie diery ale keby boli vacsie da sa aj prepchat ja som si to vopchala iba kusocky a vzdy do diery potlacila a vobec to nevidno, len akurat rozmyslam ze by som ich prerobila lebo chcem tu zltu farbu tak este to zvazim lebo sa to tazko robilo.

alex21
2. máj 2011

@lussy23, @yamahafazer dakujem
pridam svoje torty. Smolkova a tank je robena so svagrinou u svokry namiesto pecenia zakuskov.
A zvieratka s fotakom su robene teraz. Inak na tej fotakovej torte sa mi pokazilo aj to co sa snad nedalo, uz som vyhlasila, ze s tortami asi prastim a budem uz len oddychovat. 😝 No som zvedava dokedy lebo som zavislacka 😀

jakelina
2. máj 2011

Moje první šperkovnice, dělala jsem jenom takovou malinkou, pro srovnání jsem ji vyfotila s máslem. 😉

jakelina
2. máj 2011

@alex21 ty jsou krásné. 😉

vladka1
2. máj 2011

@jakelina zdokonaluješ se před očima...moc hezké 🙂

jakelina
2. máj 2011

@vladka1 to je milé, děkuju moc. 😉

yamahafazer
3. máj 2011

@mau dakujem skusim aj to pozriet len to musi byt niaka trvanliva poleva ked vydrzi tak dlho
@dm1 uz som si objednala ten royal icing tak som zvedava ake to bude
@jakelina ta je peknucka 🙂
@alex21 krasne toricky a co sa ti nedarilo na fotaku ved je suprovy

reruna
3. máj 2011

@jakelina supéééér, jak jsi dělala ten vršek - jen korpus? je to moc dobrý nápad, chci udělat mamince a tchyni ty čokoládové pralinky a tohle by bylo mooooc pěkné balení...

reruna
3. máj 2011

@alex21 dorty jsou bezvadné a co se ti pokazilo na té s foťákem? je krásná!