Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
6. máj 2011

@dupinka ja zvyknem spajat dieliky 🙂

dupinka
6. máj 2011

@bzucinka2 tiez si myslim, ze by to tak bolo lepsie, lebo potom budu 2-3 vrstvy potahu, co by asi bolo moc 😒

ikula2
6. máj 2011

@pristela uzsna nadherna a teda ta masla to nechapem 😕 si sikula

pristela
6. máj 2011

@karmenta drzim palcoky 😉 no mna na recept nepýtaj, ale nedavno to tu holky pisali, žial ja v tomto neporadim robim to bez receptu, prosto bielok a do neho prisypávam praskovy cukor+kvapku citronu, ale dnes to bolo bez citrona, no a vmiesavam cukor, kedy je hmota akurat zistujem tak, že zdvihnem lyžičku, ktorou to miesam a ked mi to co z nej steka späť do misky nechava cesticku tak uz to je dobreeee-toto moje vysvetlenie ak si pochopila tak si dobraaaaaaaa 😀

bzucinka2
6. máj 2011

@dupinka tak neviem ci sa rozumieme, ale ja ajked spajam, tak sa mi niektore dieliky prekryvaju 🙂

karmenta
6. máj 2011

@pristela budu zkoumat cestičku 🙂 má to být dálnice, nebo spíš taková polňačka?? 🙂

alex21
6. máj 2011

Ahojte, vcera som makala na tortickach a dnes dokoncila. Robila som svoju prvu laliu a drotikovanie.
Inak po dnesnych dvoch tortach som fakt usudila, ze mam dost. Dnes som ich dokoncila len vdaka magnezium co mi zacalo byt nejak zle. 😖 Tada dnes som viacmenej iba drotikovala a sedela. Na buduci tyzden si davam pauzu a ak budem vladat tak za 2 tyzdne budem piect posledne dve a potom az do porodu sa budem kochat len vasimi vytvormi 🙂
Pojdem aspon spatne popzerat co ste popridavali.
Zelam krasny vikend 🙂

pristela
6. máj 2011

@karmenta 😀 poľná

@alex21 naaaadherne torty, WOW a tie rifle to si ako robila taku latku strukturovanu?

andriss23
6. máj 2011

dlho som tu už nebola,konečne som popozerala,čo ste všetko fajnové vytvorili 🙂 , no proste všetky super
tu je moja prvá kniha,pre farárka,najprv som chcela,že tam napíšem biblia,ale nakoniec som to takto "uplácala" 😀

mrka2
6. máj 2011

@pristela 😕 😕 😕 no ja odpadnem,aka kraaasna!!!!! no keby som ja taku dostala,tak zavolam vsetkych susedov,nech sa pridu pozriet 😀 no tak ani nechcem vediet,kolko casu si pri nej stravila 😨 🙂
@vinka tak tie su fantasticke! orchidjeka prekrasna! 😵
@eliska22 peknucka, ta futbalka je super 🙂
@hejdita v Kauflande na sto pro ho maju a asi za najlepsiu cenu. inak ho maju u nas aj v CBA 🙂
@bzucinka2 krasne torticky
@alex21 pefektne torticky, vymakane! no ale fakt oddychuj, hadam nechces priviest dietatko na svet skor koli tortam! 🙂
@andriss23 super kniha.. ze pre fararka 😀
@reruna perfis kolobuk 🙂

alex21
6. máj 2011

@broucek2 neviem ci neni neskoro a ci ti niekot poradil, ale co tak na piesok pouzit mlete orechy
@pristela ta cokoladova je uzasna, nieco krajsie som tusim nevidela 😵 akucokoladu si pouzila
@reruna tie pralinky su fakt vyborne, aj ta torta sikulka
@pristela neuveris ale pravitkom 😀 😀 😀 Normalne som si robila ciarky jednu vedla druhej lebo som to nemala ako inak otlacit. Skusala som aj mensestrovu latku cez foliu ale nebolo to ono 😝
@mrka2 ved praveze nechcem skor porodit, tak som uz na buduci tyzden nezobrala objednavky a za dva tyzdne mam len pre dve kamosky, ktore rataju s tym, ze mozno zostanu bez tort. To sa este rozhodnem ci sa mi bude chciet alebo nie.

lussy23
6. máj 2011

@reruna - krásna torta, tá stužka je ale skutočná, však? @yamahafazer - náááááááádherné srdcia
@dm1 - úžasná tortička. Tá krajka je krásna @adka_praha - My sme mali v škole opačný prípad. Robili sme tortu - jednotku a majsterka tam dala len ruže listy a kvietky. Takže torta vôbec nevypadala detsky. 😒
@mrka2 - nádherná torta
@zuziq - krásna kniha
@pristela - úžas! nemám slov
@hejdita - prekrásna torta

mrka2
6. máj 2011

no dievcence, ked pridavate torticky,tak pridam aj ja. vcera som tu dala orchideovu pre moju mamku a dnes som dokoncila pre svokricku, je prakticky podobna,len farebna 😀

lussy23
6. máj 2011

@bzucinka2 - krása @andriss23 - nádhera
@alex21 - velmi pekné
@eliska22 - pekné
@vinka - Tu je téma marcipanové torty, kvetináče sem nepatria 😀 😀 😀 😀 Tá tota je tka úžasná, že vyzerá ako skutočný kvetináč 🙂

lussy23
6. máj 2011

@mrka2 - krásne

vinka
6. máj 2011

@lussy23 dík.Ved mi aj jedna kamarátka napísala,že si myslela,že som torty na klinec zavesila a dala som sa na záhradkárstvo 😀 😀 😀 😀 😀 A druhá chcela napísať,že či som sa nezmýlila,že som si do albumu tortičiek dala kvet.Ale potom zistila,že je to torta 😀 😀 😀
Baby dakujem Vám všetkým som sa snažila.No a tá orchidea ma riadne potrápila.

vinka
6. máj 2011

@alex21 tie rifle sú nenormálne dobré.to asi ako robila tie pruhy.Kolečkom: 😕

vinka
6. máj 2011

@mrka2 aby sa nepobili kto má krajšiu 😀 😀 😀 😀 Krásna torta.

vinka
6. máj 2011

@andriss23 krásna.Ale zaujala ma farba.Prečo čierna? 😕 😀

mrka2
6. máj 2011

@vinka no tak ja dam svojej mamke a manzelika vyslem ku svojej mamine,tak si navzajom neuvidia 😀 😀 ty si pripad... 😀

vinka
6. máj 2011

@mrka2 no vieš niektoré mami sa prehánaju.To mi mamka vravela,že ked ležala na gynde so mnou a jej mama jej doniesla stehno tak svokra celé kurča 😀 😀 😀 😀 Tak preto ma to napadlo. 😀 😀 Ale je krásna.A isto bude rada 😀

vinka
6. máj 2011

@mrka2 no a ked si napísala,že je podobná tak ma to hned napadlo 😀 😀 😀 😀 😀

alex21
6. máj 2011

babulky dakujem za pochvalu 🙂

@vinka pisala som to vyssie pristele, pravitkom 😀

lussy23
6. máj 2011

Dnes som inak robila kamarátke tortu. Poprosila som ju, nech ju odfotí a pridám sem. nebude taká krásna ako vaša. Ale myslím, že z tých pár toriet, čo som robila s ami táto podarla najviac. Možno zajtra dám fotku.
Ešte má brat vo foťáku bábo apostavičky, ale odišiel na tri dni preč, tka fotky pridám, keď príde. Snáď môžem?

mrka2
6. máj 2011

@lussy23 jasne,ze mozes!!! tu sa nemusis nikoho pytat na povolenie! tesim sa na foto 🙂

jakelina
6. máj 2011

@lussy23 to víš, že můžeš. 😉
Já sem dávám taky moje amatérské a když už se nepovede, tak se z toho alespoň poučím a ostatní se zasmějou. 😉 😀 Už jsem se překulila přes desítku, tak až jich upeču víc jak sto, tak to bude určitě lepší. 😉

alicc
6. máj 2011

teraz som dokoncila torticky ,tak tu su 😉

broucek2
6. máj 2011

@reruna jo, říkali mi to oni.

No nakonec to nedopadlo, úplně jak jsem chtěla, ale panáček je z punčoviny a je obalený, příště bych jej dělala přímo z hmoty. Bylo to ale na přání. Hrozný bylo, že odpoledne naše malá měla horečku 39,5 a tak jsem nemohla dort dodělat do detailů a musela se starat o ni. Asi zuby.

alicc
6. máj 2011

@broucek2 paradna torta 😉 🙂

broucek2
6. máj 2011

@alex21 nakonec jsem použilaobarvený kokos, ale ořechy by taky byly super, díky