• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. januára 2017 
Ahojte!

zase otravujem: baby, chcem robit toho Mickeyho, no nezohnala som ciernu potravinarsku farbu. Neviete o nejakom triku, ako zafarbit marschmallow na cierno? Mam doma modru, ale to asi nebude v odtieni indigo, aby to bolo dost tmave. DAKUJEEEM!
8. máj 2011 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dupinka - My sme už robili v škole mikimausa a použili sme plastickú čokoládu. Stačí keď si kúpit ehnedú farbu alebo zafrabíte hmotu čokoládou alebo kakaom.
8. máj 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karmenta - peknučké
@lencza - krásna tortička
@ikula2 - pekná
8. máj 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dupinka zabarbit můžeš živočišným uhlím, ale to asi na velkou plochu nepůjde.
8. máj 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina hm, ale to by asi ani moc nechutilo :unamused:
8. máj 2011 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paradne torticky vsetky suprove :slight_smile:
baby a @alionuska sem uz vobec nechodi, preco, co sa na nas hneva?? :frowning2:
8. máj 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dupinka to ne, to jenom kdybys potřebovala nějaký kousíček zabarvit. :grinning:
8. máj 2011 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby viete mi poradiť nejaký čokoládový krém kde nejde maslo? :confused:
8. máj 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Děkuji vám všem za líbíky... :dizzy_face: :dizzy_face: potěšilo mě to moc! :wink:
8. máj 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dupinka to je bez chuti.A hmota je sladká.To nikto nezistí.Akurát ked bude toho vela myslím hmoty môžu kakať na zeleno.To sa stalo nám.robila som mužovi čierne auto. :wink: Ale je to zdravšie ako tá gelovka.A pri felovke farbím kakaom na hnedo.Tmavo hnedo a tak na čierno :wink:
8. máj 2011 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dupinka ale to si normálne nastrúhaj tabletku na jemno na prach alebo v mažiari rozmrviť. :wink:
8. máj 2011 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka tak šlehačka plus čokoláda - bu´d bílá nebo na vaření, nebo ledové kaštany - povařit, nechat vychladit v ledničce a na druhý den vyšlehat, můžeš přidat ztužovač, ale nemůže to pod potahovku
8. máj 2011 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no nevím @alionuska chodí na fb, ale tam má více než 1000 přátel, takže nestíhá odpovídat na všechno, i dkyž se snaží, tady nás přece jen není tak moc a její rady bychom tu uvítaly, přece jen je jedna z nejzkušenějších
8. máj 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no a ako tú čokoládu do šlahačky? :confused:
8. máj 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 skôr by som povedala,že nemá čas.Má kopec tortičiek.Ale ved aj tie mala predtým.Opýtam sa jej ked ju chytím na FB: :wink:
8. máj 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ahoj, je tam www.fialapraha.cz a dá se zaparkovat přímo před ním. Už jsem tam byla, je teda o hodně menší než v Praze, ale je příjemnější, světlejší
8. máj 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka šlehačku i čokoládu dáš do hrnce a necháš zahřát až do bodu varu, čokoláda se ti rozpustí, musíš míchat, necháš to chvilku vřít - tak 3 minuty a odstavíš, necháš vychládnou, pak dáš do ledničky, na druý den vyndáš a vyšleháš až to bude mít pokojovou teplotu.
8. máj 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna aha chápem.Dík.A chuť aká?Dobrá?chutí ako šlahačka? :confused:
@bzucinka2 no ja som jej teraz písala na FB a nemá čas nestíha.Má toho vela.každy týžden :wink: Ale tak snád príde pozrieť :wink:
8. máj 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja len uvarim slahacku s cokoladou, necham riadne vychladnut a potom vymiesam so stuzovacom :slight_smile:
8. máj 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka zkoušela jsem s ledovými kaštany - aby toho bylo dost tak di dej 3 šlehačky a 3 tyčinky ledové kaštany - je to výborné, chutná jako pařížák a s bílou čokoládou to dělává @jakelina tam nevím kolik šlehček na 1 tabulku čokolády
8. máj 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 prosím ťa a podľa čoho si vykrajovala tie lupienky?kvetinky nie sú moc pre mňa,ale toto by som snáď zvládla :slight_smile:

a ďakujem všetkým za pochvalu tortičky :slight_smile:
8. máj 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mat take sikovne ruky ako mate vy tak skacem od radosti :sweat_smile: klobuk dole pred vsetkymi, krasne peciete sikulky :slight_smile:
8. máj 2011 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna AAle ale...sa tu po mne diavcata zhanate...?? Ja sa vam ospravedlnujem vsetkym!! :slight_smile: Naozaj je to tak,ako pises... nestiham sem chodit.a jeden tyzden som to zameskala.a nedala som sem fotky,a na ten druhy by ich uz bolo 40 a to mi uz bolo blbe ich sem pridat tolko:grinning: :grinning: Ja viem...ale mam toho vela v poslednej dobe sa nezastavim...a niekedy na facebooku aj 20 sprav denne a to je administrativy ..:grinning: to len kazdemu odpisem,mi to zaberie vsetok ten cas,co som mala na oddych:grinning: ...aLE AK CHCETE kludne nakuknite do mojho profilu... mam uz 5 albumov s tortickami... ja by som vam sem dala tie najkrajsie,ale pre mna su najkrajsie asi vsetky..su to take moje sladke deti!! :grinning: :grinning:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1647737316598.2088040.1331898062
8. máj 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 nie moja nehnevam sa..len som strasne zaneprazdnena a uz aj vycerpana...ale slubujem,ze aspon raz za cas vas tu pozriem...:slight_smile:
8. máj 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska nam minulý týžden piekla tortičku na svadbu bola som s nou osobne :wink: má toho naozaj velmi vela piekla 12 tortičiek ten týžden.
8. máj 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. máj 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ahoj, já jsem si tě na fb už našla, tvoje dortíky mi tu chyběly:slight_smile:, ale budeme rády, když si občas najdeš čas a nahlídneš i sem a poradíš:slight_smile:
8. máj 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska huraaa Alenka! idem hned kuk do tvojho albumu :wink:
@lucula73 ktore teraz myslis? tie posledne akoze orchidejky? ci ktore? :slight_smile:
8. máj 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ano,tie orchidejky,na tej poslednej tortičke čo si piekla pre svokrušu... :wink:
8. máj 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. máj 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok