Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
8. máj 2011

@alionuska tak ako mas inac sikovne rucicky klobuk dole pred tvojou pracou 😉 uzasna

vinka
8. máj 2011

baby neviete nejaký dobrý banánový krém? 😕 Ale taký aby super chutil po banánoch 😉

mrka2
8. máj 2011

@lucula73 no takze to je tato vykrajovacka http://www.sikovnamama.sk/index.php?page=8&id_p... gulickovou kosticou si ich rozgulas na vacsie a potom pritlacis zilkovac na kazdy lupienok. ja mam tieto http://www.sikovnamama.sk/index.php?page=8&id_p... ale ked ti pride ta vykrajovacka,tak tam je aj postup na nej ako robit,len ja som aj tak zle urobila 🙂 no a ked nemas vykrajovacku,tak len nejako podla oka povykrajuj, nie je to nic zlozite. 🙂

gabika11
8. máj 2011

ahojte cukrarky, ja som dnes dozobila tuto mrkvovu torticku s tvarohovou plnkou, potah biely je WI, stuha a ruze su MMF a male srdiecka su z obchodu 😉

alex21
8. máj 2011

@reruna na tych rifliach mam pasiky robene pravitkom. Trosku pracne ale nic lesie som nevymyslela.

vinka
8. máj 2011

@bzucinka2 a akú čokoládu a kolko?Na jednu šlahajdu 😕

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 ďakujem,asi si objednám, 🙂

vinka
8. máj 2011

@alex21 ale stálo to zato.Ver mi.vyzeralo to isto jak originál. 😀 😀 😀 😀 😀 Som skoro odpadla ked som to videla. 😀

gumkacka1
8. máj 2011

moja dnesna ku dnu matiek

mrka2
8. máj 2011

@lucula73 objednaj 😉 vlastne jednou vykrajovackou mas celu orchideu. aj na TOM je niekde postup,ale nemozem ho teraz najst, nejaky mam spomaleny PC. 😠

jakelina
8. máj 2011

@vinka já dávám na jednu šlehačku dvě tyčinky ledové kaštany nebo jednu tabulku bílé čokolády. Někdy ani to ne, kousek sním než ji dám do šlehačky 😀 😀

vinka
8. máj 2011

@jakelina a z mliečnej sa dá tiež?Alebo mi máme kopec vajec čoko po velkej noci a zajace.A u nás to nemá kto jesť.Toto nemôžem použiť? 😕

mrka2
8. máj 2011

@jakelina ja som raz robila z tych ladovych gastanov a bola vynikajuca!!! 🙂
@vinka urcite mozes dat aj mliecnu, je jedno aku das cokoladu.niekto dava napr.len kakao 🙂

jakelina
8. máj 2011

@vinka já myslím, že ano, ale ještě jsem to nedělala. Z tabukové mléčné ano, ale zajíce ne.

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 ďakujem ti 🙂 ,lebo ja kvietky moc nemusím,teraz som skúšala ružičku,ale zatiaľ ma to moc nenadchlo 😀 😝
@vinka a čo mamina povedala na tú orchidejku?ukázaala som tú tortu dnes mojej mame,povedala,že ona by ju ani nerozkrájala 🙂 ,prekrásne to bolo.

cicimotinka
8. máj 2011

@mrka2 no schytala som ich od malého (2x v živote) doktor mi na pohotovosti povedal, že naše viac ako 30-ročné očkovania prestávajú byť účinné, vraj bude normál, že budú bývať kiahne aj 2-hýkrát... hlavne u starých ľudí, neočkovaných detí a viac ako 30 rokov od očkovania... ☹ ☹ ☹ mala som hrče pod bradou a za ušami ako orechy... zapálené zdurené uzliny, vysoké teploty a akosi sa mi zuby povylamovali... akože nikdy som ich nemala nejaké super, hodne plombované atď... 😀 😀 😀 tak som si urobila pre radosť zubatého záhradníka a tešila som sa, že môže pohrýzť koho chce... 😀

vinka
8. máj 2011

@lucula73 dík.No bola mimo.Ona ju videla ale vedela,že dnes pre ňu prídu.že je na zákazku.tak ju to prekvapilo nenormálne.Aj som ju zmiatla,že o týžden je den matiek tak už bola úplne presvedčená a potom prekvapená 😀 😀 😀 Akurát som dojedla kúsok z nej 😀 😀 😀 😀

mrka2
8. máj 2011

@cicimotinka no ale to si mala ovcie kiahne,ci prave kiahne? prepanajana... ani mi nehovor, cele tehotenstvo som trpla,aby som ich neschytala no a teraz toto citam... a to chceme o nedlho druhe 😲 😝 si ma nepotesila teda 😖
ale ten zahradnik je perfektny - teda skor bol 😀

lucula73
8. máj 2011

@vinka 🙂

mrka2
8. máj 2011

@lucula73 mna ruze vobec nebavia 😝 ani celkovo kvietky,ale tieto orchidejky som mala raz dva a to som bola veeelmi spokojna,ze tak rychlo a prakticky bez namahy som ich mala 🙂 este som si kupila aj vykrajovacku na laliu,tak ta je tiez raz dva,len musi poriadne vyschnut 🙂 tak taketo kvietky,co su sup sup ma bavia,ale inak tiez nie som vobec na kvietky.. 😔

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 však ani ja..........a na tú ľaliu máš aké?
inak nemožem moc objednávať,tento týždeň som minula cez 40 euro..a to len pát prkotiniek 😠

cicimotinka
8. máj 2011

@mrka2 ovčie...ale vôbec sa netráp dopredu... keby to prišlo, vyriešite... a treba dúfať, že neprídu nikdy... ani Tebe ani detičkám... (aj tým zatiaľ len plánovaným)... 😎 že budú lem zdravé deti a mňam mňam torty na každý sviatok (aj mimo neho)... 😀

mrka2
8. máj 2011

@lucula73 tieto http://www.sikovnamama.sk/index.php?page=8&id_p... no ani mi nehovor, ja tiez toolko pominam a to peciem len zriedka a vacsinou pre rodinu 😝 skoda,ze nemame takyto obchod niekde tu poblizku,lebo len to postovne... by som mohla mat este nejake 3 veci naviac 😖

lucula73
8. máj 2011

@mrka2 veď to,poštovné je nehorázne niekde 😠

mrka2
8. máj 2011

@cicimotinka tak uz jedine dufat... 🙂 veru, ja peciem malej aj mimo sviatkov, len tak pre radost - hlavne tatik sa tesi,ze ma co sladke zjest, mala to tak zatial nepreziva 😀

cicimotinka
8. máj 2011

@mrka2 no náš malý to prežíva... ten sa tak tešil tomu záhradníkovi... stále chcel robiť móój, až som sa bála, že ho zhodí... sú obaja s tatinkom mlsné brušká, tak do budúcna budem piecť aj ja... len škoda, že mňa pečenie nebaví, mňa baví zdobiť... 😉

mrka2
8. máj 2011

@cicimotinka no nasa mala ukazuje jeeej,ale hned to chce znicit a spapat,takze to je akurat tak vsetko 😀 ale aj to jeej sa ceni 🙂 no to asi vacsinu z nas bavi to zdobenie viac,ale ja rada aj peciem,mne to nevadi. ja nemam rada farbenie marcipanu. to keby mi niekto pofarbil,tak by som bola stastna. 😝

cicimotinka
8. máj 2011

@mrka2 toto bola moja prvá, takže zatiaľ ma to farbenie bavilo... uvidíme... 😠 za 2 týždne robím šmolkovský domček... 😎 potom si povieme... 😀

mrka2
8. máj 2011

@cicimotinka 😀 OK 😀 😀

mizulienka
9. máj 2011

ahojte dievcata, len vas chcem pozdravit, tyzden som nebola na nete, boli sme na dovolenke v slovinsku, tak som iba sem tam nakukla, videla som vela krasnych torticiek, vsetky ste sikovne 🙂
mam este 10 stran na docitanie, od 5 som hore, citam vas s prestavkami, ale este mam co robit 😀
idem na to 🙂