• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. januára 2017 
@jakelina ta je krásná
9. máj 2011 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to je nadherna pivonia! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@lussy23 jeej, krasna torta a postavicky perfektne! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@daria77 krasne torticky a tie lienky su zlatucke. mas aj syna sikovneho :wink: po mamke :slight_smile:
9. máj 2011 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá :slight_smile: no nádherné torty tu máte. Ja občas upečiem nejakú tortu pre rodinu a na ozdoby som používala sušené mlieko s cukrom teda nepravý marcipán, občas aj pravý. Chcem vás poprosiť o radu, ktorá hmota je na poťahovanie torty najlepšia a ktorá hmota je zase najlepšia na ružičky. Ďakujem :slight_smile:
9. máj 2011 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat tak od Tebe mě to obzvlášť těší, když mi ji pochválíš.
Jinak děkuju všem za pochvalu. Stačí fakt jenom obyčejné srdíčko a ztenčit a udělá to spoustu parády. :wink:
9. máj 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina super nápad, mňa ani to srdiečko nenapadlo, použila som na vnútorné lupienky lístok z orchidee a na vonkajšie vykrajovačku na ružu - nabudúce skúsim to srdiečko - nebudem musieť nič narezáavť :grinning:
9. máj 2011 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. máj 2011 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ďakujem,prvé pokusy,ale snaha bola a syna to napodiv veľmi bavilo,bol rád,že mi môže pomôcť :slight_smile:
9. máj 2011 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem,ale s tvojimi sa nedajú zrovnávať :slight_smile:
9. máj 2011 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat já ani nic jiného nemám, než vykrajovačky na vánoční cukroví, tak víš jak se to říká. Ćím horší sedlák, tím větší brambory. :grinning: :grinning: :grinning:
9. máj 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daria77 časem to bude pořád lepší, já jsem s dorty začala v lednu - pořád se učím a zkouším nové věci. :wink:
9. máj 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :grinning: :grinning: :grinning: aj ja som tak začínala a až po prvých zákazkach som si začala kadečo kupovať. NO a teraz pre zmenu predávam, lebo som zistila, že na začiatku som si pokúpila veci, ktoré som skoro vôbec nepoužívala, prípadne len na 1 tortu a ani ich neplánujem do budúcna používať.
9. máj 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat já kdybych měla nějakou zakázku, tak asi strachy týden nespím. Já zatím všechny odmítám a říkám jim, že to ještě neumím a nemám odvahu jim něco upéct. Peču jenom pro nás doma a kamarádky. Ale nějaké penízky na pomůcky bych i potřebovala. :wink: :grinning:
9. máj 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no ti ani nebudem hovoriť, ako som sa ja cítila keď som vzalaprvú zákazku - bolo to rok po tom ako som začala s marcipánovými tortami - nervy a stresy som mala dovtedy, kým som nedostala spätnú reakciu - a v podstate stále tŕpnem, či sa moje torty budú páčiť a chutiť, keď mám nových "zákazníkov" ... tiež pečiem väčšinou pre kamošky a prípadne ich kamošky, no občas sa nájdu aj cudzí
9. máj 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat to jsem ráda, že to tak prožívá i někdo jiný. :wink: Přitom ty máš dorty tak nádherné, že mít strach nemusíš. Ale lidé mají různé chutě a i jeden dort, ktetý jí třeba deset lidí, může jednomu chutnat strašně moc a jinému třeba vůbec. To prostě nejde zavděčit se všem.
9. máj 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina presne tak to je s tými chuťami - každý má rád niečo iné a to čo 20-tim strašne chutí, jednému nemusí :confounded:
9. máj 2011 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, skúsila som sa pohrať s čokoládou... dosť mi to zaniká, ale bola to zaujímavá práca :grinning:
9. máj 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@jajuuus vypadá to perfektně!
9. máj 2011 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ďakujem veľmi pekne :wink:
9. máj 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a pridali ste neuveriteľné množstvo neuveriteľne nádherných tortičiek!!!! :dizzy_face: krása!!! :dizzy_face:
9. máj 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daria77 na poprvé úplně super i bez pomůcek, taky jsem nejdřív nic neměla, začala jsem v srpnu, pár pomůcek jsem si koupila nedávno, jestli tě to chytí, tak se určitě taky neubráníš tomu si něco objednat:slight_smile:
9. máj 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 krásné postavičky a papučky i dortík!
9. máj 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus ta vypadá super, mňam :wink:
9. máj 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus no ja som sa chystala dnes take nieco robit,ale vobec neviem,na co mam tu cokoladu vyliat.na alobal? :confused: je super ta tvoja torticka. ja s cokoladou vobec nie som kamaratka,asi napokon len otrubickujem s trubickami kraje ako sa poznam... :confounded:
9. máj 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus krasna :slight_smile:
@dm1 chcela som ti pochvalit noemovu archu, paradna :0) a ta so sugerveil, no uplne krasna :slight_smile:
tu tyrkysovo modru podklad pod nema si farbila iba obyc tyrkys farbou wiltonkou?

ja mam na jun 2 zakazky a to jednu na 11.6. a druhu mozno tiez na tento vikend :confused: tak neviem, ci muza neposlem s detmi niekam na wellness pobyt :grinning: uz teraz nemozem kvoli tomu spat a mam motylov v zaludku, co to bude den predtym, fakt neviem...obidve su susedy na nasej ulici, takze ked nevyjde, alebo nebude chutit mam po kariere :grinning: :grinning: :grinning:

dievcence, nemate recept na nejaky vyborny vyborny tvarohovy krem? dakujem.
9. máj 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina @mrka2 @mizulienka ďakujem kočky :wink:

@mrka2 ja som ju vyliala na papier na pečenie, o chvíľočku bola stuhnutá a spolu s papierom som ju priložila ku krajom torty, pritlačila, aby sa nalepila na plnku a pomaličky papier stiahla... ide to až neuveriteľne ľahko... len treba dávať veľký pozor, lebo je to dosť krehké... :wink:
9. máj 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus aha, dik za radu... ale prosiiim ta, ja si netrufam ani nahodou na take nieco,co si robila ty... ja som chcela len tak v celku vyliat a ked zatuhne tak pokrajat na take nejake podlhovaste obdlzniky,ale mam citak,ze to nedopadne dobre... ale tak vylejem na ten papier na pecenie,uvidime... :wink:
9. máj 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina @zlatat jejda, tak to jsem na tom hodně podobně, začala jsem někdy jak Jakelina a udělala jsem zatím do 15 dortů, z čehož už 2 byly "na zakázku". No byly pro známé od bráchů a měla jsem z toho fakt divný pocit, ale naštěstí všem chutnaly a moc všem chutné mléčný marcipám, což mě těší. Dokonce si na něm pochutnali i lidi, co nemají rádi marcipán. Teď naštěstí žádnou obdobnou zakázku nemám, . Jen bráchovi budu dělat svatební třípatrovou a toho se fakt bojím a ještě nevím, čím to budu potahovat, protože mléčným marcipánem mi to nepřijde úplně šťastné a hlavně nevím, čím jiným, aby to všem chutnalo.
9. máj 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hannah23 vďaka už som sa dopracovala a už čoskoro budem mať z obchodíka aj veci...pre prípad potreby posielam linky :wink:
1.) Adresa a otvaracie hodiny
http://shop.svetpeceni.cz/kontakty.html?kont=01

2.) Mapka
http://shop.svetpeceni.cz/kontakty.html?kont=03

9. máj 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 skús, ja som si tiež netrúfala a išlo to celkom fajn, až som bola milo prekvapená :slight_smile: a použila som tú klasickú čokoládu na polevy, takú tú, čo vyzerá ako peniažky (500g balenie)... určite vieš, ktorú myslím, už hádam sto rokov ju predávajú v obchodoch :grinning:
9. máj 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus ano,viem ktora to je :grinning: ja mam doma len tu z lidla a aj to nejako malo som zistila.... no uvidim,isto budem hromzit,ako vzdy,ked robim nieco s cokoladou. je to moja nocna mora :angry: ale manzel nema rad velmi take marcipanove,tak mu chcem urobit take nieco :sweat_smile:
9. máj 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok