Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
11. máj 2011

@veronkaj nám najviac chutí salcový 😀 karamelové salco vymiešaš s maslom 82% a je to 🙂 dávala som aj pod poťah a v pohode. Dá sa urobiť aj tak, že do toho salco-maslového dáš puding karamelový (puding uvaríš s 250ml mlieka) tento salcovo-maslovo-pudingový je taký jemnejší nám chutí viac 🙂 ale keď chcem mať krém šup šup tak salco-maslo je super 🙂

@kvojtanikova ja som tiež super-amatér ale tak chodím sem pre inšpiráciu a čo to pochytiť, hádam jedného dňa sa mi vydarí torta podla mojich predstáv 🙂

karaa
11. máj 2011

@ikula2 Ivka kráááásna torticka s topankami, topanky dokonale a o napade ani nehovorim, perfektny a originalny, velmi sa mi to paci.... len tak dalej a budem chodit ja pre rady k Tebe 😉
ja som piekla teraz hokejovu a bola este pred zapasom s Ruskom, tak taku optimisticku som si vymyslela 😀 dala som ju aj do sutaze na TOM, tak ak sa paci, potesim sa hlasu 😉

jania023
11. máj 2011

@dm1 ahoj ano to som myslela...su krasne 😉 nemas nejaky recept na potahovanie...jeden som mala ale nebol dobry 😒

mizulienka
11. máj 2011

@karaa krasna torticka 🙂 mas niekde na FB aj svoju galeriu? rada by som si popozerala aj ostatne tvoje vytvory 🙂

mrka2
11. máj 2011

@karaa no tak ta je perfektnaaaaa 😲 😵 😵 😵

mrka2
11. máj 2011

@pristela peknucka torticka,az teraz som si ju vsimla. tie motyliky su nadherne 😵

daniz
11. máj 2011

@pristela sim,sim hoď recept na ten mramorový pls ˇdakujem.

karaa
11. máj 2011

@jania023 ja som robila rok a pol len s WI a tato hokejova je moja prva potiahnuta MMF. bala som sa toho strasne, ale Gabika @sofi07 mi dala super recept: 3balicky po 300gramov cukrikov, cca 3,3kg praskoveho cukru, 50g cery, 5lyzic kyseliny citronovej a 10,5lyzic vody. a bola ta hmota vyborna, sice trochu menej elasticka ako WI, ale dalo sa s tym dobre robit. urcite sa podari aj tebe 🙂

veronkaj
11. máj 2011

dakujem

ja som skúšala aj tak že uvarím hustý puding a hera s cukrom vyšlahané ale nikdy neviem aký je pomer, že napr. na dva pudingy koľko toho masla

a pod poťah môže ísť len cukor + hera nebude to moc sladké???

akme
11. máj 2011

@pristela ten patchwork si najskôr otlačila na poťah a potom dala na tortu,lebo ja mám tiež nový a na torte to už nejde otlačiť, torta je krásna mne sa také jednoduché páčia

adrianai
11. máj 2011

@karaa krásna tortička 🙂 môžem sa spýtať, ako robievate takto farebný poťah? nemyslím zafarbenie, ale "pásy" červená-modrá-biela....chcem manželíkovi urobiť tortičku so znakom fc barcelona (ako je na foto) a neviem ako na to...som ešte veľký amatér 🙂 zatiaľ som robila iba jednofarebné poťahy 🙂 dakujem

artepf
11. máj 2011

cukrářky, potřebovala bych rychle pomoc ☹ , právě dělám pařížský krém, ten podle vašich rad ze šlehačky, čokolády a kakaa, do něj jsem včera ještě teplého nechala rozpustit máslo a teď jsem chtěla vyšlehat, ale srazil se a vůbec nevím proč. Dá se to nějak napravit? Prosím moc o radu, protože suroviny na nový už nemám 😢 😢 . Moc díky.

jajuuus
11. máj 2011

@pristela tak tá je nádherná! aj motýliky si robila ty? sú ako živé! krása! 😉

jajuuus
11. máj 2011

@karaa perfektné farby, si to vystihla úplne presne! krásna! 🙂

jajuuus
11. máj 2011

@kvojtanikova je pekná, každá sme nejako začínala... 😉 ja som tiež začiatočník - amatér 😀

jajuuus
11. máj 2011

@dadka212 takže prvá objednávka? super! držím palce, nech sa vydarí!!! 😉

jakelina
11. máj 2011

@artepf nahřej ho nad parou a znovu vyšlehej.

ikula2
11. máj 2011

@karaa Ludka dakujem a torta sa ti vydarila ako vzdy a pozeram prierez prezradis co je vo vnutri?

ikula2
11. máj 2011

@adrianai zafarbis bielu hmotu praskovou, gelovou alebo tekutou farbou a zmiesas v rukach

mrka2
11. máj 2011

@veronkaj tak to neviem, ja maslo davam od oka. no pod potah to nebude sladke,lebo nedas vela cukru, staci malo,len aby to nebolo take ciste maslo. a aj tak ta sladkost zanikne,lebo marcipan je velmi sladky sam o sebe 😝

reruna
11. máj 2011

@veronkaj jestli myslíš ty krémy z krabičky od Dr. Oetker - tak ty určitě můžeš dát pod potah, zkoušela jsem to několikrát a super, uděláš podle návodu a přidáš na 1 krabičku půlku másla, je to v návodu - takže je to máslový krém a pod mmf v pohodě dej

artepf
11. máj 2011

@reruna četla jsem o pár stránek dozadu, že jsi zkoušela ten pařížský krém ze šlehačky a čokolády - dala jsi ho i pod potah a nebyl s tím problém? Třeba že by se roztékal? Moc dík 🙂

reruna
11. máj 2011

@kvojtanikova ahoj, taky jsem jenom amatérka a můj první dort taky nevypadal nijak extra, ale chutnal všem a tak mě to povzbudilo a tato tránka pomohla, tak peču dál 🙂 ale na některé profesionálky tady rozhodně nemám... no myyslím si, že jsi měla ten marcipán vyválený na moc tenko, jednou jsem tento kupovaný měla a je dost měkký, a když ho vyválíš na tenko, tak potom to prosvítá a může se to i topit... já dělám raději MMF - recept je na str. 1 od alionusky, ale já tam nedávám tolik cukru, prostě od oka, aby to bylo elastické a nelepilo se to, pak vyváím tak na ty 3-4 mm a pod potah jsem dávala už různé krémy s máslem a zatím vždy dobré a nic se mi netopilo. Jinak jsem ještě vyzkoušela hmotu Royal Decor Icing - ale s poštovným je to stejně o hodně dražší než to mmf a ani nám to nechutnalo, ale zas je to bez práce a hmota je krásně hladká pak na dortě, na ozdoby ale je to měkké...

reruna
11. máj 2011

@artepf dala jsem ho pod potah a žádný problém nebyl, je tam podle mě dost másla a i ten krém byl teda hodně hustý. Dělala jsem ho zatím 2X.

veronkaj
11. máj 2011

@reruna jej ďakujem, no tak to bude potom v pohode, nám tie krémy chutia, jednak sú jednoduché že ich viem urobiť a nie sú tak sladké a dobre sa s nimi aj ozdobuje, tak dám maslo ako vravíš a vyskúšam,

dakujem

jakelina
11. máj 2011

Můj zrovna dodělaný.

fukylove
11. máj 2011

@dadka212 - z Pezinku to mas blizko 🙂 ja sa chystam v lete do BA, tak IKEA tras sa 😀 😀 😀

@daria77 - ja som tie kacicky robila pre kamaratku a taaaak som sa stresovala a bala... a veru, nakoniec ti poviem, ze to bolo snad este lahsie ako kralsicke torty 🙂 urobila som si dva korpusy v miskach, naplnila, dala zachladit, mierne orezala a cele potiahla, dozdobila som to marcipanom, akurat zobacik pri velkej kacicke som este vystuzila sparadlami 🙂

fukylove
11. máj 2011

@daducha dakujem za poradenie 🙂 ak by si nahodou medzicasom nasla presnu stranku, tak budem rada 🙂 ak najdem ja, tak hodim link 🙂 a mozem teda dalej hladat 🙂

fukylove
11. máj 2011

@veronkaj - ja ked davam pod potah, tak davam maslo (u teba Hera) s praskovym cukrom podla chuti a davam aj kakao... mne totiz iba samotne maslo s cukrom nechuti 🙂 a kakao je horke, tak to vobec nie je sladke 😉 alebo ked velmi nestiham, tak davam nutelu, resp. v Tescu si kupujem cokoladovu natierku na sposob nutely 🙂 ak potrebujem viac, tak este vyslaham maslo a do toho pridam nutelu a je to uuuuzasne 🙂


@jakelina hotova sikulka 🙂 krasna 🙂
a chvalim aj vsetky toritcky, co som tu videla 🙂

reruna
11. máj 2011

@jakelina to je nádhera! ten tvar kapky jsi vyřezávala, nebo máš formu takovou? a ten vršek máš zase perník? Potahovala jsi zase ze dvou kusů? ten kraj tam není moc vidět na té fotce. A to žluté máš vykrajovačky nebo jsi vyřezávala? a pralinky jsi dělala - sehnala jsi někde ty formičky? To je otázek, že? 😀 😀