• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@daducha podobne som na tom, mam sice iba 4, ale este vcera mi volala sestra, ze by chcela na piatok nejaku malu jednoduchu... a nakoniec je z toho torta pre 20 ludi s postavickami ucitelky a deti :fearful: tiez neviem co skor :rolling_eyes:

inak krasne torticky vsetky, chodim obezrat. aj ja pridam, aspon nejake posledne co som robila.
12. máj 2011 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23
@daducha dakujem baby :slight_smile:

@daducha krásna torta :slight_smile: dnes idem variť ten tvoj parížak tak dúfam ho nezvrzám :sweat_smile:
12. máj 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj neporadi mi niektora nejaky dobru potahivaciu latku na tortu...manze ma narodky tak chcem urobit prekvapko..nieco pre novacika kedze som to nikdy nerobila...Daaaakujem :wink:
12. máj 2011 o 14:43  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha krasna torticka :slight_smile: drzim palceky pri tvoreni dalsich :slight_smile: a myslis,ze to srdiecko z tej torticky, co som davala link by mohlo byt toto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sf-srdcia-a-kvety/

@dadka212 a dino je uuuuzasny :slight_smile: mnam :slight_smile:
12. máj 2011 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 ak chces robit doma, tak na prvej stranke je recept na potahovku z marshmallow cukrikov :slight_smile: ak chces kupovat, tak myslim ze potahovka K2 sa da kupovat po kile... nie je moc financne narocna, je makka a plasticka, tak sa s nou potahuje dobre :slight_smile: ja osobne pouzivam Pasta Dama Top na potahovanie, len tu myslim predavaju iba v 5kg baleniach... :wink:
12. máj 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 skús mmf mne sa s tým ako nováčikovi robilo fajn :slight_smile: je tu recept na prvej strane od alionusky, alebo dnes písala mizulienka recept len to je na velké množstvo tak si to musíš prispôsobiť, a mima595 písala tento recept na mliečny marcipán 150 g suseneho mlieka, 150 g prask. cukru, 3PL oleja, mandlova aroma a voda podla potreby..na tortu robim z 250 g suseneho mlieka a zvysok podla pomeru
12. máj 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko - teeeda - mala jednoducha a je z toho torta pre 20 ludi s postavickami? fuuuuha... no u mna by to asi dopadlo tak, ze sestra - nesestra, bud skutocne nieco jednoduche alebo nic.. ti teda nezavidim :unamused: a drzim palceky, aby sa vsetko podarilo na jednotku :slight_smile:
12. máj 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove ďakujem :slight_smile:

@jania023 ak chceš kúpiť tak K2 sa dá kúpiť po kile aj white icing, ten ma už dúfam čaká na pošte :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak zajtra vyskúšam...K2 bola fajn
12. máj 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj kočky, ja neviem či sa to len mne zdá, ale to kupované karamelové salco chutí úplne inak ako to čo sama uvarím :stuck_out_tongue_closed_eyes: mne to vôbec nechutí fuj, som ešte zvedavá čo povie tatino :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. máj 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove
@dadka212 Viete mne nazov K2 nic nehovori ..neviem co to je :grinning: Kedze zijem vo Svajci a tu nevedia ribit torty tak si musim vystacit sama a urobit hmotu doma sama...raz dom robila ale bola hrazna vobec nebola elasticka a ked som potahovala tortu tak popukala jak strije na bruchu :grinning: Tak taka som ja sikovnica :grinning: :grinning:
12. máj 2011 o 14:58  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcence poradte prosim...do torty mrazene alebo rozmrazene ovocie?
a kto ste robili tvarohovy krem ake ovocie ste davali? dakujem :dizzy_face:
12. máj 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha - este som nasla toto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/eshop/0/0/5/1113

a teraz neviem :slight_smile: ale asi objednam obe a uvidim... toto druhe sa mi zda dost male :slight_smile:
12. máj 2011 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 - ked budes robit MMF (ta z marshmallow cukrikov :slight_smile: ), tak opatrne pridavaj cukor a nedaj tam uplne vsetok. naraz, je mozne, ze ti nezoberu tie cukriky uplne cely ten cukor z receptu :slight_smile: a ak popraskala, tak asi bol problem prave s vacsim mnozstvom cukru :slight_smile:
12. máj 2011 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 já dělala ten falešný marcipán, napoprvý jsem musela přidat víc cukru a mlíka než je v receptu, protože mi med víc sál,ale napodruhý už to bylo fajn a i nám moc chutnal.....jestli chceš i s videopostupem, tak koukni tady http://ekucharka.net/modelovaci-hmota-falesny-marcipan
12. máj 2011 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove no tiez som je povedala, ze sa mohla aj skor zobudit, ale co uz. snad to zvladnem, postavicky som zbuchala vcera v noci behom dvoch hodin, aj tak vyzeraju :sweat_smile: navyse som predtym robila postavu cloveka jediny raz,aj to som na to mala cas, takze toto je fakt zaujimave.. Hodim foto, zajtra.
@dadka212 ano je ine, je viac karamelizovane a nie je take sladke. Ale mne sa paci, prave teraz robim plnku z neho.
12. máj 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inak, nezda sa vam, co robite mmf, ze z rubino cukrikov ruzovych je stale menej a menej hmoty? Ci len mne sa to vidi? Aj cukru tam minam menej. Ked som zacinala, tak mi jeden balik v pohode stacil na jednu tortu, teraz je to ltt, velmi natenko vyvalkane.
12. máj 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lencza
@fukylove takujem baby ste mile tak ja to skusim a dam vediet ako sme dopadli a ako nam chutila :wink:
12. máj 2011 o 15:11  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ahoj kolko davas tych cukrikov na jednu tortu napr..okruhlu..na tych 750g cukru?
12. máj 2011 o 15:56  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 nádherný dino
@daducha teda to je nádhera!
Víc jsem toho zatím neviděla,ale věřím,že i ostatní dorty od všech holek jsou nádherné!
Já před chvílí dodělala dort na zakázku,no měl by to být klobouk :sweat_smile: Je jen jednoduše zdobení,páč měl být hlavně levný.
12. máj 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dadka212 ani nestras... ja som si prave kupila karamelove salco, aby som si ulahcila pracu zajtra, ale vidim ze radsej este vecer dam varit normalne Salco.... :angry: :angry: :wink:
12. máj 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 - mne chutila plnka z neho, same bolo ine chutovo ako varene, ale nebolo zle...len ine......
12. máj 2011 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja davam mrazene a obalim ho v praskovom cukre
12. máj 2011 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dnešná švagrovi :slight_smile:
12. máj 2011 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@benjik dík :slight_smile: a klobúčik je krásny :dizzy_face:

@hejdita wow perfektná torta :slight_smile:

@lenocka23 no mne to salko nechutí...ale zas každému chutí niečo iné :unamused:
12. máj 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte cukrárky...nemáte náhodou pre inšpiráciu nejaké fotočky torty kde je báger?alebo vláčik?alebo také nejaké autíčka????ale nie jiečo náročne.......som neskusená:(
12. máj 2011 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 já dělala asi jako 6. dortu v životě
12. máj 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@broucek2 dakujem,milá...je to pre synovca,bude mať dva ročky a je blázon do bágrov,ale tak to si netrufnem
12. máj 2011 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako robite tu zmotu ked ju prenasate na tortu mne sa stale roztrha alebo prilepi na linku alebo valvec :unamused:
12. máj 2011 o 20:55  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 a jakou jsi nakonec dělala?

pokud marcipán, tak podsypávám škrobem, ta hmota musí být jako plastelína, neměla by se lepit a pak se dá i krásně rozválet a pěkně drží při přenášení na dort.................nebo je dobrý ji rozvalovat na nějaký podložce, třeba silikonový, a s tou ji pak přenést na dort
12. máj 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 bagr je traktor s radlicí a jen ve žluté barvě, to zvládneš
12. máj 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok