Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
12. máj 2011

@daducha podobne som na tom, mam sice iba 4, ale este vcera mi volala sestra, ze by chcela na piatok nejaku malu jednoduchu... a nakoniec je z toho torta pre 20 ludi s postavickami ucitelky a deti 😨 tiez neviem co skor 🙄

inak krasne torticky vsetky, chodim obezrat. aj ja pridam, aspon nejake posledne co som robila.

dadka212
12. máj 2011

@lussy23
@daducha dakujem baby 🙂

@daducha krásna torta 🙂 dnes idem variť ten tvoj parížak tak dúfam ho nezvrzám 😅

jania023
12. máj 2011

ahoj neporadi mi niektora nejaky dobru potahivaciu latku na tortu...manze ma narodky tak chcem urobit prekvapko..nieco pre novacika kedze som to nikdy nerobila...Daaaakujem 😉

fukylove
12. máj 2011

@daducha krasna torticka 🙂 drzim palceky pri tvoreni dalsich 🙂 a myslis,ze to srdiecko z tej torticky, co som davala link by mohlo byt toto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sf-srdcia...

@dadka212 a dino je uuuuzasny 🙂 mnam 🙂

fukylove
12. máj 2011

@jania023 ak chces robit doma, tak na prvej stranke je recept na potahovku z marshmallow cukrikov 🙂 ak chces kupovat, tak myslim ze potahovka K2 sa da kupovat po kile... nie je moc financne narocna, je makka a plasticka, tak sa s nou potahuje dobre 🙂 ja osobne pouzivam Pasta Dama Top na potahovanie, len tu myslim predavaju iba v 5kg baleniach... 😉

dadka212
12. máj 2011

@jania023 skús mmf mne sa s tým ako nováčikovi robilo fajn 🙂 je tu recept na prvej strane od alionusky, alebo dnes písala mizulienka recept len to je na velké množstvo tak si to musíš prispôsobiť, a mima595 písala tento recept na mliečny marcipán 150 g suseneho mlieka, 150 g prask. cukru, 3PL oleja, mandlova aroma a voda podla potreby..na tortu robim z 250 g suseneho mlieka a zvysok podla pomeru

fukylove
12. máj 2011

@petusko - teeeda - mala jednoducha a je z toho torta pre 20 ludi s postavickami? fuuuuha... no u mna by to asi dopadlo tak, ze sestra - nesestra, bud skutocne nieco jednoduche alebo nic.. ti teda nezavidim 😒 a drzim palceky, aby sa vsetko podarilo na jednotku 🙂

dadka212
12. máj 2011

@fukylove ďakujem 🙂

@jania023 ak chceš kúpiť tak K2 sa dá kúpiť po kile aj white icing, ten ma už dúfam čaká na pošte 😝 tak zajtra vyskúšam...K2 bola fajn

dadka212
12. máj 2011

ozaj kočky, ja neviem či sa to len mne zdá, ale to kupované karamelové salco chutí úplne inak ako to čo sama uvarím 😝 mne to vôbec nechutí fuj, som ešte zvedavá čo povie tatino 😝

jania023
12. máj 2011

@fukylove
@dadka212 Viete mne nazov K2 nic nehovori ..neviem co to je 😀 Kedze zijem vo Svajci a tu nevedia ribit torty tak si musim vystacit sama a urobit hmotu doma sama...raz dom robila ale bola hrazna vobec nebola elasticka a ked som potahovala tortu tak popukala jak strije na bruchu 😀 Tak taka som ja sikovnica 😀 😀

mizulienka
12. máj 2011

dievcence poradte prosim...do torty mrazene alebo rozmrazene ovocie?
a kto ste robili tvarohovy krem ake ovocie ste davali? dakujem 😵

fukylove
12. máj 2011

@daducha - este som nasla toto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

a teraz neviem 🙂 ale asi objednam obe a uvidim... toto druhe sa mi zda dost male 🙂

fukylove
12. máj 2011

@jania023 - ked budes robit MMF (ta z marshmallow cukrikov 🙂 ), tak opatrne pridavaj cukor a nedaj tam uplne vsetok. naraz, je mozne, ze ti nezoberu tie cukriky uplne cely ten cukor z receptu 🙂 a ak popraskala, tak asi bol problem prave s vacsim mnozstvom cukru 🙂

lencza
12. máj 2011

@jania023 já dělala ten falešný marcipán, napoprvý jsem musela přidat víc cukru a mlíka než je v receptu, protože mi med víc sál,ale napodruhý už to bylo fajn a i nám moc chutnal.....jestli chceš i s videopostupem, tak koukni tady http://ekucharka.net/modelovaci-hmota-falesny-m...

petusko
12. máj 2011

@fukylove no tiez som je povedala, ze sa mohla aj skor zobudit, ale co uz. snad to zvladnem, postavicky som zbuchala vcera v noci behom dvoch hodin, aj tak vyzeraju 😅 navyse som predtym robila postavu cloveka jediny raz,aj to som na to mala cas, takze toto je fakt zaujimave.. Hodim foto, zajtra.
@dadka212 ano je ine, je viac karamelizovane a nie je take sladke. Ale mne sa paci, prave teraz robim plnku z neho.

petusko
12. máj 2011

a inak, nezda sa vam, co robite mmf, ze z rubino cukrikov ruzovych je stale menej a menej hmoty? Ci len mne sa to vidi? Aj cukru tam minam menej. Ked som zacinala, tak mi jeden balik v pohode stacil na jednu tortu, teraz je to ltt, velmi natenko vyvalkane.

jania023
12. máj 2011

@lencza
@fukylove takujem baby ste mile tak ja to skusim a dam vediet ako sme dopadli a ako nam chutila 😉

jania023
12. máj 2011

@alionuska ahoj kolko davas tych cukrikov na jednu tortu napr..okruhlu..na tych 750g cukru?

benjik
12. máj 2011

@dadka212 nádherný dino
@daducha teda to je nádhera!
Víc jsem toho zatím neviděla,ale věřím,že i ostatní dorty od všech holek jsou nádherné!
Já před chvílí dodělala dort na zakázku,no měl by to být klobouk 😅 Je jen jednoduše zdobení,páč měl být hlavně levný.

lenocka23
12. máj 2011

@dadka212 ani nestras... ja som si prave kupila karamelove salco, aby som si ulahcila pracu zajtra, ale vidim ze radsej este vecer dam varit normalne Salco.... 😠 😠 😉

mima595
12. máj 2011

@lenocka23 - mne chutila plnka z neho, same bolo ine chutovo ako varene, ale nebolo zle...len ine......

daducha
12. máj 2011

@mizulienka ja davam mrazene a obalim ho v praskovom cukre

hejdita
12. máj 2011

moja dnešná švagrovi 🙂

dadka212
12. máj 2011

@benjik dík 🙂 a klobúčik je krásny 😵

@hejdita wow perfektná torta 🙂

@lenocka23 no mne to salko nechutí...ale zas každému chutí niečo iné 😒

dajna11
12. máj 2011

ahojte cukrárky...nemáte náhodou pre inšpiráciu nejaké fotočky torty kde je báger?alebo vláčik?alebo také nejaké autíčka????ale nie jiečo náročne.......som neskusená:(

broucek2
12. máj 2011

@dajna11 já dělala asi jako 6. dortu v životě

dajna11
12. máj 2011

@broucek2 dakujem,milá...je to pre synovca,bude mať dva ročky a je blázon do bágrov,ale tak to si netrufnem

jania023
12. máj 2011

Ako robite tu zmotu ked ju prenasate na tortu mne sa stale roztrha alebo prilepi na linku alebo valvec 😒

lencza
12. máj 2011

@jania023 a jakou jsi nakonec dělala?

pokud marcipán, tak podsypávám škrobem, ta hmota musí být jako plastelína, neměla by se lepit a pak se dá i krásně rozválet a pěkně drží při přenášení na dort.................nebo je dobrý ji rozvalovat na nějaký podložce, třeba silikonový, a s tou ji pak přenést na dort

broucek2
12. máj 2011

@dajna11 bagr je traktor s radlicí a jen ve žluté barvě, to zvládneš