Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
12. máj 2011

@jania023 dělám mléčnou potahovku a ta se mi netrhá. případně se na ni dá dat potravinářská folie a přenést na ní nebo ji namotat kolem válečku, tu pak nelepí.

jania023
12. máj 2011

@lencza ano marcipan ale dopadlo to hrozne vobec sa neda prenasat a chutovo je beeeee 😒

jania023
12. máj 2011

@broucek2 ta je aka ta mliecna?

lencza
12. máj 2011

@jania023 a drží ti tvar sama o sobě nebo se roztýká?.............a že chuťově je špatná, to se divím, já bych ji snědla samotnou.......a ta mléčná, to bude ten marcipán

mizulienka
12. máj 2011

@daducha dakujem 🙂

jania023
12. máj 2011

@lencza n ie je dost pevna nerozteka sa len ju neviem nijak preniect na tortu stale sa roztrha alebo prilepi

lencza
12. máj 2011

@jania023 a když ji rozvaluješ, máš ji podsypanou?

ikula2
12. máj 2011

@fukylove Evka akurat som na teba myslela uz si objednala to srdiecko? Mne sa zda aj toto ze by mohlo byt http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/F... ale to jedno co je v pravo

jania023
12. máj 2011

@lencza Ano aj dosku aj valcek 😉

broucek2
12. máj 2011

@jania023 používám tento recept a zatím spokojenost http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4

jania023
12. máj 2011

@broucek2 skusim pozriet 😉 Dakujem

fukylove
12. máj 2011

@ikula2 - Ivka 🙂 objednala som tie vykrajovacky, toto som tiez obzerala ale na torte boli uplne hladke, tieto su akoby vzorovane 😉 takze tie som nechcela.... 🙂

fukylove
12. máj 2011

@ikula2 - ale moc dakujem, ze si si na mna nasla cas a kukalaaaaaaaaa 🙂 keby som mala teraz viac penazi, tak snad aj vykupim obchod 😀

adrianai
12. máj 2011

ahojte kočky, viete mi poradiť najaký recept na fakt dobrú punčovú tortu (aj sirup-ten neviem ulahodiť)? mám viac pokusov za sebou, ale ani raz to nebolo ono ☹ veľké Ď. 🙂

dm1
12. máj 2011

@petusko presne aj mne sa to stava! preto ma uz nebavilo umyvat haldy cukrikov a malo hmoty z toho tak som sa zasobila tymi bielymi americkymi tam mi to vezme viac cukru

jajuuus
12. máj 2011

no tak moja práve dokončená... tá, čo sa mi zlomil korpus včera večer a musela som robiť nový 😀

lencza
12. máj 2011

tak dneska volala babička, že máme přijít v neděli na oběd, má narozeniny a poprosila mě, jestli bych neudělala dort.....tak tu koumám, co bych vybrala......docela mě láká čokoládovej s pařížskou šlehačkou a dozdobit ho čokoládovýma ozdobama

pristela
12. máj 2011

@hejdita jeeejda ta je suprova!!!
@broucek2 aj traktor ,mnam , ten by moj maly asi ani nerozkrajal 😀

pristela
12. máj 2011

@dm1 vies aka som ja nestastna? ☹ som kupila az jedno balenie tych americkych ☹ nic viac tam nebolo, skvele TO , tu nikdy nic nieje ☹

@jajuuus mnaaam, krasna

mizulienka
13. máj 2011

dievcata objednavali ste si teraz niekedy z cukrarskychpotrieb.eu? ako dlho to trva? uz sa polepsili? 😉

dadka212
13. máj 2011

@daducha zgrcol sa mi ten parížak dá sa to nejako opraviť? ☹

mne sa zgrcnú hádam všetky krémy odkedy to robím z masla a pritom používam rôzne, ale vždy má 82% 😝

veronkaj
13. máj 2011

ahojte mám na Vás otázku kto vie prosím poradí mi??

včera som robila z toho marcipánu dr. oetker v modrom sáčiku čo je tá torta na vrchu kviety a farbenie, oboje išlo až na tie ruže tie mi stále nejako moc nejdú nikdy nie sú také ale skúšala som ako urobiť takú tú kvetinku s piestkimi na drôtiku a tak som si urobila na drôtiku malú slučku cez ňu prevliekla piestik dala ho na polovicu a cez hotový kvietok potiahla a pritlačila v tom kde je kvet spojený ale stále sa mi to cez ten marcipán šmýkalo von no proste to tam nedržalo, ten marcipán bol veľmi mäkký,
treba tenkvet nechať trochu zaschnúť??? ale tento marcipán som pozerala ešte ráno vôbec nevytuhne je stále mäkký, tak dnes urobím nejaké mňam a dám ich na to.

ako robíte prosím tie kvietky na drátikoch vy??? alebo z čoho a inak tá ruža bola celkom pekná ale akosi neviem docieliť aby tie lupienky neboli tak blízko pri sebe. aby boli také trochu medzi nimi medzierky.
viete mi niečo poradiť,??
a farbanie marcipánu gel. farbami dopadlo skvele, bola to pekná farba.

mrka2
13. máj 2011

@jajuuus @benjik @hejdita krasne torticky!!! 😵 😵

jajuuus
13. máj 2011

ďakujem za "lajky" dievčence 😉

miruska76
13. máj 2011

@danielita13 nadherneeee 😀 jajuuus super :D

dadka212
13. máj 2011

baby potrebujem súrne pomoc s tým parížakom, nedá sa opraviť keď zgrcol?...som ho aj nad parou skúšala a nič ☹

nikam
13. máj 2011

Ahojte,
poradite mi, aku tortu spravit, ked kojim? Cokoladu, oriesky, exoticke ovocie nemozem. Najlepsi by bol asi nejaky tvarohovy krem, mate nieco dobre odskusane?

mizulienka
13. máj 2011

@dadka212 nepomohlo ani ked si to nahriala? viem, ze to odporucali?
alebo vraveli, ze vyslahat trosicku masla a potom pomalicky zaslahavat do plnky...alebo niekto vravel, ze dava aj do mraziaku, ale ja som to zatial nikdy nerobila, tak drzim palce, ze sa ti podari opravit to.

dm1
13. máj 2011

@dadka212 ked nepomohlo nad parou tak si daj do misky trosku masla staci malo vyslahaj a pomaly pridavaj tu zgrcnutu hmotu ono sa to spoji. Alebo ja davam aj na par sekund do mikrovlnky a potom preslaham ale to asi nezaberie ked nad parou nezabralo. Skus to maslo to ma este nikdy nesklamalo