Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lusil2005
19. máj 2011
@mima595 oki, dakujem.
tica
19. máj 2011
baby potrebujem radu z akych cukrikov robite mmf? ja som skušala jojo ale to mi niejako nejde umyť a aj take v kauflande maly v akcii asi značka katy to my tiež nešlo zmyť tak ake použivate vy? potrebujem biely poťah a neviem s akych cukrikov to mam spravyť lebo tie čisto biele som nenašla :-|
jakelina
19. máj 2011
@tica ty jojo neumyješ, pokud máš ty bílo růžové, tak je rozděl na dva díly, budeš mít část bílých a část růžových. Jinak bílé mají v Lidlu, ale jenom někdy, ale mají tam takové bílé posypané růžovým cukrem. Jmenují se Rubino a když ten cukr umyješ, máš čistě bílou.
tica
19. máj 2011
@jakelina tak v lidli som nebola ale teraz som kupila haribo ani tie neumyjem som neskušala ešte ... a inak s tymy jojo so to tak aj urobila ale tak to sa narobim a je toho potom aj dosť malo
dadka212
19. máj 2011
@tica u nás v lidli majú ešte také americké marschmallow sú čisto biele....v hypernove a v lidli majú tie haribo rubino tie sa dajú umyť...
reruna
19. máj 2011
@tica umýt jdou opravdu asi jen ty haribo rubino z Lidlu, nejlepší jsou ty americké bílé z lidlu, ty už se umývat nemusí. Jojo jsem taky jednou půlila, ale fakt je toho pak málo....
tica
19. máj 2011
@dadka212 no tak som skušala tie haribo umyť ale nejde mi to ma ide poraziť lebo som si kupila 3 balenia no nevadi využijem ich na farebne poťahovky .. ja som kupovala tie haribo v modrom obale ... no mam problem lebo do mesta už nejdem a neviem ako vykuzlim ten biely poťah musim niečo vymyslieť ]-(
reruna
19. máj 2011
@tica ty modré haribo nejdou umýt, ale zas z nich uděláš pěknou modrou. Musíš vzít ty haribo rubino, jsou v takovém zeleném obale, a jsou to červené bonbony, z nich to jde krásně umýt
tica
19. máj 2011
@tica prosim vas pridajte mi foto ake cukriky mam kupiť asi pošlem ešte manžela kupiť tak aby videl ďakujem
dadka212
19. máj 2011
@tica takto vyzerajú americké biele a haribo rubino...pre budúci krát 😉 tento zelený obal na rubino je tmavší tu je nejaký bledý...to uvidíte ktoré sú, ten červený cukor z nich opadáva...ostatné sú zafarbené tieto sú iba červeno ocukrované...
tica
19. máj 2011
@dadka212 ďakuejm pekne no tak musim ukazať manželovy a vyslať ho na nakúp ... dúfam že ich zoženie... ak nie tak mi bubu musieť stačiť polovičky :-N
mrka2
19. máj 2011
@tica ja mam doma asi 4 pakle,ked ti treba a nezozenie manzel,tak ti ich necham 😉 ale v Lidl ich isto maju a teraz su tusim v akcii 🙂
tica
19. máj 2011
@mrka2 diky tak dufam že ich budu mať a že ich bude manžel ochotny isť kúpiť ... a keď nie tak sa ti ozvem a pricvalam do Vlach
vlada111
19. máj 2011
@mizulienka moja malá presne takto spáva 😃
mizulienka
20. máj 2011
@vlada111 Vladka aj moja, od narodenia 🙂 na chrbte este nespala.

dievcata, nevadi, ze som zaklad na parizsky nechala vychladnut vonku, nie v chladnicke? maly sa zobudil, tak som utekala k nemu a zaspala som pri nom =-)
bzucinka2
20. máj 2011
@misa1982 kupovala som ho na www.korunaplus.sk 🙂
lusil2005
20. máj 2011
ahojte zienky! tak skusobnu tortu mam za sebou, islo to super! akurat mi to hned po ulozeni na tortu stuhlo a uz som tam nemohla s povrchom moc spekulovat, vyryvat nieco alebo tak... moze byt ze som dala do MMF moc cukru?
dakujem za rady a megavdaka patri Pristelke a jej trpezlivosti s mojimi otazkami :-N
mima595
20. máj 2011
@lusil2005 - ved je super, co si chcela vylepsovat?? 🙂
mrka2
20. máj 2011
@lusil2005 krasna torticka a tie ruzicky su paradne!!!! x-)
fukylove
20. máj 2011
@lusil2005 krasne sa ti podarila a tie ruzicky su nadherne 🙂 a ak ti velmi stuhla hned ta potahovka, mohlo to byt tym, ze si dala privela cukru 😉
dominika2727
20. máj 2011
Ahojte. Ja som vcera robila 2 torticky..aj to take ze co kuchyna dala 😃
Baby, ktora z vas robi s mliecnym marcipanom? Ja som vcera robila prvy krat a hroza. Ta biela je robena z neho ..to len taky pokus k dnesnej kave 🙂 A zo zbytkov som urobila kokosove gulky 🙂
lamps
20. máj 2011
krásna a nežná tortička 🙂 😉
mizulienka
20. máj 2011
@dm1 az teraz pozeram, ze davas 500g masla, nie je to vela? ja mam taky recept, len s jednym maslom =-)
dadka212
20. máj 2011
kočky nemáte náhodou čeknuté, kde sa dá kúpiť WI najlacnejšie ? potrebujem celé vedro nejako sa mi to nazbieralo :-N
lamps
20. máj 2011
za tých pár dní, čo som tu nebola tu pribudli krásne výtvory a užitočné rady, aj ja pridávam výsledok môjho snaženia - bola to pre mňa skúška trpezlivosti, skúšala som nové recepty a nedarilo sa mi tak ako som si predstavovala 😞 :-|
lamps
20. máj 2011
@dadka212 neviem, či je tu WI úplne najlacnejšie, ale pridávam, možno pomôžem ... http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...
lamps
20. máj 2011
@lusil2005 krásna a nežná tortička 🙂 😉 🙂
dadka212
20. máj 2011
@lamps dík ja len že či to nie je aj lacnejšie niekde nejaká akcia 😃
lusil2005
20. máj 2011
zienky dakujem!!! mam z nej strasidelnu radost 😃 az ma srdco bolelo ked si dcera supla celu ruzu do ust a zuvala a zvachala :-N
@lamps taaaa je nadherna!!! :-x tie kvetinky su neuveritelne...
lamps
20. máj 2011
@dadka212 ja som si myslela, že toto je lecnejšie na cukrárske pomôcky stojí 7 kg balenie 49,99 a na iných stránkach neviem