Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
20. máj 2011

@lamps no okolo tých 44-45 to stojí na viacerých stránkach....len niektoré cukrárky majú aj "tajné zdroje" 😀

lamps
20. máj 2011

@lusil2005 tie kvietky boli nekonečný príbeh - sú úplne malinké majú priemer 13 a 19 mm, veľmi zle sa mi do nich robili a dávali tie žlté stredy, ale o to väčšiu radosť z nich mám 🙂

lamps
20. máj 2011

@dadka212 no ja tieto hmoty zatiaľ nepoužívam, som len v začiatkoch pečenie, torty poťahujem MMF hmotou 🙂

reruna
20. máj 2011

@lusil2005 krásný dort a krásné růžičky! jestli chceš něco otláčet nebo vyrývat do hmoty, tak před tím, než to budeš dávat na dort
@lamps to je nádherné srdce, strašně se mi líbí!
@dominika2727 ale tak na poprvé to je moc dobré, možná příště vyváet trochu vícce nahrubo, a´t nejsou vidět nerovnosti a kuličky taky vypadají mňam, jsem si vzpomněla na Vánoce 🙂
a ještě jsem byla pověřená od @monika_123 že vám mám vyřídit, že z toho jejího obchůdku s pomůckami asi nakonec nic nebude, protože ta firma jí odmítla spolupráci, že od nich už nakupuje pán z cukrarskepotreby.eu, tak to jen pro ty, kdo se těšili na levné pomůcky... škoda, no... snad nám k tomu ještě napíše i ona něco

dadka212
20. máj 2011

@lamps ja som bola nútená, lebo mmf je podla všetkých úplný grc 😝 a keďže začínam tak mi aj muž hovorí, nech si neurobím zlé meno na začiatku, lebo že on keby si objednal tortu čo nie je lacná záležitosť a dám mu na vrch mmf, tak si už nikdy neobjedná aj keby vnútri chutila dobre.....white icing sa dá v pohode jesť, keď modelujem tak si občas kúsok dám 😅 aj ked som robila naposledy tortu, tak sa všetkok WI zjedol spolu s tortou, kdežto keď som robila mmf, tak všetka hmota zostala na tanieri 😝

reruna
20. máj 2011

@dadka212 no mě taky mmf moc nechutná, je to až moc sladké, ale všem u nás naopak chutná moc! a alionuska třeba dělá jen z mmf - a ta má každý týden zakázek! Tak to spíš záleží, co každému chutná. naopak jsem jednou měla RDiI hmotu a to teda nic moc.... ale třeba je ten WI chutově lepší - může mi to někdo porovnat? mám dělat jednu na svatbu, tak že bych objednala něco lepšího ?

reruna
20. máj 2011

jo a ještě - podle mě je potřeba to asi ipředem zákazníkům říct, z čeho je to dělané, protože někdo si třeba myslí, že je to pravý marcipán, nebo někdo chce mléčný kvůli chuti, atd. navíc ty kupované hmoty jsou samé éčko, ale to haribo bonbony taky... gelové barvy nebo práškové taky nejsou zrovna zdravá výživa, takže to raději ido detailu nezkoumám s tím, že dorty přece nejíme pořád....ale někdo to třeba může považovat za důležité

vlada111
20. máj 2011

@lamps nádherná jar, mňam

dadka212
20. máj 2011

@reruna ja čo som dávala, tak to nechutilo nikomu a môj syn sa z toho pogrcal aké to je sladké 😝
a Alionuska robí krásne torty aj kamoška od nej objednáva ale to mmf nejedia im to tiež nechutí....z mojich známych to nechutí absolútne nikomu....
ja mám možnosť porovnať len s K2 a tá mi tiež nechutila ale rozhodne bola lepšia ako MMF...
a určite máš pravdu že treba povedať dopredu čím je to poťahované...aj keď torty nejeme denne takže nejaké to ečko navyše 😅

vlada111
20. máj 2011

@lamps a ako sa ti MMF farbí? Mne sa začne vždy rozpadať.

reruna
20. máj 2011

@dadka212 můj syn mmf přímo miluje a kdybych ho nekrotila, tak mi to sní celé a nemám na dort co dát 😀

dadka212
20. máj 2011

@reruna ja čo som mala ešte asi kilo zarobenej mmf tak som to dala deťom na hranie namiesto plastelíny 😝

reruna
20. máj 2011

@dadka212 to je dobrý nápad, místo plastelíny, ale zas to rychle tvrdne...

lussy23
20. máj 2011

@lamps @dominika2727 @lusil2005 - Ste šikuľky, krásne torty

dadka212
20. máj 2011

@reruna no ale ich to aj tak dlho nebaví 😀

mima595
20. máj 2011

podla mna WI chuti lepsie ako RDI..ta je sladka ale strasne sladka, MMF mi nechuti, ale proti RDI je " kysla" 😀
mne najviac chuti zo suseneho mlieka, tu aj zjem...len nie vzdy sa mi podari krasne hladka....

dadka212
20. máj 2011

@mima595 😀 inak aj mne chutí asi najviac mliečny, ale z toho sa mi zle robí 😝 asi to nemám vychytané....

lusil2005
20. máj 2011

ja do mmf davam citronovu stavu a puncovu aromu a chuti to ako jahodova zmrzlina 😀 ale je fakt ze je to sladke jak slak. uvidime, u nas v rodine bude mat mmf premieru v nedelu. natalke zatial chuti, hlavne tie ruze z nej urobene 🙄

reruna
20. máj 2011

@lusil2005 taky tam dávám citronovou š´távu, aroma je dobrý nápad 🙂

mima595
20. máj 2011

@dadka212 - mne sa potahuje fajn, ale nie vzdy sa mi podari pekny...tiež to nemam vychytane, ale ja robim len pre nas, nie na zakazky, tak ma to až tak "nes.rie"..teda stve ma to, ale ked si preratam cenu a chut, tak mi to vyjde v prospech suseneho mlieka....
som si kupila RDI..potahovalo sa vyborne, fakt klobuk dolu, bez roboty, ale urobit pismenko, mašľu, dokonca aj dolny lem sa lepil..to bol horor, a este to k tomu hnusne chutnalo....si to necham, ak budem potrebovat cistu bielu a inak už nebudem objednavat ..kebyže robim na zakazku, a mi za to zaplatia, tak nepoviem, tam to musi aj vyzerat, ale ked robim pre nas a mam to vyhodit sliepkam, tak este na tom tak dobre s peniazmi nie som...ale inak sliepky ten potah zrali odusu 😀 😀 ...sa musim spytat svokry, ci neboli lepsie vajicka z RDI 😀 😀

mima595
20. máj 2011

a teda WI, co som si kupila 1 kg na skusku, som len ochutnala, ale nerobila som s tym..ale chuti tak jemne citronkovo...ale to bol len ustipok, neviem, ako chuti na celej torte

ada9557
20. máj 2011

@lamps nááádherná tortička 🙂

anibas
20. máj 2011

Pekný deň,
no, dievčatá - dobojované 😀 😀 😀

reruna
20. máj 2011

@anibas to je nádhera! jaká je to barva? to není bílá, že, nebo ta fotka zkresluje? krásné orchidejky!

mizulienka
20. máj 2011

@dm1 a @ostatne dievcata mozem ten parizsky aj pod potah?
1 slahac. smotana, 200g coko a cukor a vyslahala spolu s 500g masla

lenocka23
20. máj 2011

@mizulienka slahacku pod potah nedavaj, bude sa ti to topit... pod potah daj len maslo vyslahane s cukrom...

dm1
20. máj 2011

@mizulienka @lenocka23 nebude sa topit ja davam najcastejsie a bez problemov ved je tam 500g masla 😉 . K tomu maslu - v original recepte na TOM bolo na jednu slahackku tak az 500g masla tak davam a dokonca tam bola aj cera tu uz nedavam. Ale uz som skusala dat iba jedno a nebol vobec problem len bol menej tuhy

lenocka23
20. máj 2011

@dm1 fakt? ja som si myslela ze cokolvek so slahackou bude topit potah... 🙂

balazica26
20. máj 2011

@lamps krásna kvetinková tortička!!! Som úplný začiatočník a budúci týždeň má maminka 50tku, mám už nachystanú srdcovú formu, nakupene gelove farby a K2ku... chcela by som najradšej spraviť nejakú fajnú orechovú tortu a prvýkrát v živote ju potiahnuť poťahovou hmotou... ty si taká šikulka, vieš mi poradiť nejaké grífy, prípadne dohodiť aj nejaký recept na orechovu tortu nie moc sladkú a priveľmi maslovú? ako si spravila ten prechod medzi bielou a zelenou poťahovkou? Budem vďačná za každučkú radu!

adul67
20. máj 2011

@lusil2005 je krasna a jemna
@dominika2727 pekne srdiečka
@lamps suprova torta
a tu je moje snaženie