Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
20. máj 2011

@dominika2727 pekne pokusy 🙂
@lamps ta je krasnucka, uz si len lahnut medzi tie kvietky 🙂

bzucinka2
20. máj 2011

@anibas krasna a tie gulicky su na drotikoch ze tak drzia? 🙂
@adul67 krasne si sa snazila a vysledok je super 🙂

mizulienka
20. máj 2011

@dm1 dakujem, uz mam naplnene...ale pre mna je to plnenie furt spanielska dedina...baby ako plnite korpus, kolko kremu davate na kazde poschodie?
a tiez neviem, kde mam davat ovocie, ci len do stredu, alebo na cely korpus...teraz som dala viac menej do stredu, ale ked som prilozila vrchny korpus, po krajoch mi ostala velka medzera, tu som potom vyplnila kremom, ale neviem, ci sa to ma takto robit...
Danka a krem mi ani nevystacil na potretie, musela som dat asi vela na korpusy 😕 boze dufam, ze to nepovyteka... 🙄

lawli
20. máj 2011

Ahojte ,pridávam svoj dnešný výtvor...už si ju aj odniesli a spokojnosť bola veľká ,tak som šťastná...

adka_praha
20. máj 2011

@fukylove kde presnejsie maju ten obchodik to najmama, nevies? 🙂 dik

anibas
20. máj 2011

ďakujem
@reruna - veľmi málo gelovky ivory

anibas
20. máj 2011

@bzucinka2 drotiky a korálky

anibas
20. máj 2011

@lawli nádherná 😵 😵

babulka22
20. máj 2011

@lawli nádhera, to sama také torty vyrábaš?

babulka22
20. máj 2011

@mizulienka ovocie vždy rozložím na celý korpus, natrem krémom slabo potom ovocie a zarovnám krémom a potom priložím druhú časť korpusu. Pri ovocí sú lepšie šľahačkové, alebo smotanové krémy, nie maslové lebo tie sú tuhšie a ťažšie sa pekne zarovná krém s ovocím aby druhá časť korpusu dobre držala.

lusil2005
20. máj 2011

@lawli wow!!! tak tato je nenormalna!!! 😵

lussy23
20. máj 2011

@adul67 @anibas @lawli - nááááááááááááááááááááááádhera

lamps
20. máj 2011

@balazica26 jéj veľmi pekne ďakujem za pochvalu, orechový korpus robím takto: 4 vajcia, 10 dkg mletých orechov 10 pol. lyžíc čiernej kávy, 30 dkg práš. cukru, 20 dkg polohr. múky, 1 celý prášok do pečiva. Upečený korpus dobre pokvapkám čiernou kávou s trochou Rumu alebo rumovej esencie. Plnky robím väčšinou maslové, ale zatiaľ boli tí, čo koštovali vždy spokojní. Nejaká veľká pekárka nie som, som tiež len začiatočníčka a samouk, veľa vecí som sa dočítala tu, Ten prechod medzi bielou a zelenou som urobila tak, že jeden upečený plát som potrela plnkou, nechala som ju na ňom dobre stuhnúť a potom som ho potiahla MMF. Naplnila som tortu, tiež som ju potiahla MMf a na to som položila ten vrchný zelený plát, ktorý sa dovtedy chladil. Neviem, či som to opísala zrozumiteľne.

lamps
20. máj 2011

@lawli úžasná tortička, určite veľmi poteší 🙂 😉 🙂

lamps
20. máj 2011

@adul67 aj tvoja je suprová, presne k 18-tym narodkám 🙂 😉 🙂

lamps
20. máj 2011

@ada9557 ďakujem

lamps
20. máj 2011

@vlada111 zatiaľ celkom dobre, rozpadať sa mi začala hmota raz, ale to som dala veľa farby, potom som to vyriešila tak, že som ju znovu dala do mikrovlky a vapracovala som ju mokrými rukami na Solamyle a pomohlo to

lamps
20. máj 2011

@dadka212 ono je to asi o tom, čo komu chutí, ja som robila aj s vareným "marcipánom", ale ten nebol taký krásny biely a chuťovo sa mi viac pozdáva MMF a aj sa mi s ňou lepšie robí

lamps
20. máj 2011

@bzucinka2 no veď vonku je tých sedmokrások neúrekom a tiež mám také nutkanie vyvaliť sa do nich a len tak si v nich ležať 🙂 😉 🙂

balazica26
20. máj 2011

@lamps asi som to pochopila 😉 je dôležité aby som poťahovú hmotu pred poťahovaním mala vychladenú v chladničke?Bude dostatočne tvárna?Veľmi pekne ďakujem za tip!

tica
20. máj 2011

žienky zase potrebujem radu upiekla som si korpusy na poschodovu tortu, ale je to moja prva poschodova tak neviem ako či si mam každy korpus potiahnuť zvlašť alebo potom to niejako vyrezať lebo zaklad je kocka a na nej ma byť srdce ... a s prenašanim nemam moc dobre skusenosti tak sa toho bojim alebo ma napadlo či si to nemam dať to srdce na karton obaleny potravynarskou foliou a tak to by som to skor preniesla ďakujem za všetky rady

lamps
20. máj 2011

@balazica26 nie s vychladenou sa nedá robiť, mne sa najlepšie robí s čerstvo zarobenou alebo keď ju mám v chladničke tak ju pred tým ako idem ňou poťahovať ohrejem chvíľu v mikrovlnke, tak aby bola taká akurát mäkká ako plastelína

balazica26
20. máj 2011

@lamps ahaaaaaaaaa,chapensie! 😀 ....a ked chcem robiť také srdiečko ako ty... z akého množstva mám spraviť poťahovku a aká by mala byť hrubá? Mám 1kilovu K2.

adul67
20. máj 2011

@lamps dakujem za pochvali bola pre synovu priatelku. 🙂

lamps
20. máj 2011

@tica treba si dať aj pod tu vrchnú tortu katrón, aby sa ti to lepšie prenášlo a každé poschodie potiahnuť hmotu zvlášť a také potiahnuté skompletizovať. Tú vrchnú časť môžeš "prilepiť" na spodnu trochou plnky.

lusil2005
20. máj 2011

idem k vam s dalsou otazkou... uz mam predstavu ako malej zmajstrujem tu tortu (vymyslela si ze to musi byt Hello Kitty... co uz 😅 ). a chcem sa opytat - ked budem zvlast davat potahovku na boky a zvlast na vrch, ako to mam urobit? chcela by som urobit takyto vrch torty http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/-moje-... . a boky biele. mam najprv potiahnut celu tortu nabielo, a potom polozit navrch tento ruzovy hotovy plat? nebude to hore strasne hrube ta mmf? alebo som rozmyslala ze potiahnem boky, uhladim vrch maslovym kremom a na to supnem ten vrch. to je asi najvhodnejsie nie? 😕

lamps
20. máj 2011

@balazica26 ja som mala hmotu z jeden a pol balika cukríkov, neviem to odhadnúť na váhu koľko to bolo s K2 som ešte nerobila, ale keď nemáš skúsenosti s poťahovaním treba ju rozvaľkať na hrubšie - na nejaké 3-4 mm

tica
20. máj 2011

@lamps veľmi pekne ďakujem tak to aj idem robiť už som si pripravila karton tak dúfam že sa podarí ešte raz ďakujem 😉

vinka
20. máj 2011

@lusil2005 no ked to vyválkaš na tenšie aj to ružové tak nebude vela toho mmf.Už by som asi ako sa tebe bude lahšie robiť. 😉
idem popozerať vaše tortičky.Ja mám na týžden jednu na 50-ku tak uvidím ako dopadne 😉

lamps
20. máj 2011

@tica nie je za čo, neboj určite sa podarí, pred tým ako budeš dávať vrchnú časť torty na spodnú treba aby boli obe dobre stuhnuté - vychladené