Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
21. máj 2011

@mizulienka krásna a nežná tortička 🙂 😉 🙂

jania023
21. máj 2011

@dominika2727 ja robim dnes jednu ale kremovu ta vyjde isto 😉

fukylove
21. máj 2011

@jania023 - ja som asi nepostrehla tu predtym debatu 🙂 tak neviem o com je rec, co bolo chutovo hnusne 🙂 ale pri potahovani je lepsie mat trosku hrubsi potah, zakryje nedokonalosti 🙂 aspon niektore 🙂

no a nadherne torticky... az ziram, ked vidim niektore premakane prvotiny 🙂 babenky klobuk dole 🙂

vlada111
21. máj 2011

@alicc jeeej, to je na jej prvé sv. prijímanie? Ja budem robiť o dva týždne prvú poschodovú pre synovca na 1.sv. prijímanie 🙂

mrka2
21. máj 2011

@lussy23 dakujem, ano na prve sv.prijimanie torticka 🙂

alicc
21. máj 2011

ahojte,
vsetky vam dakujem za pochvaly za moju torticku. 😀

gumkacka1
21. máj 2011

toto je moja dnesna torticka

mozem dat na parizsky krem potahovku? lebo ja som dala, len neviem, ci to vydrzi 😨

dadka212
21. máj 2011

@gumkacka1 keď je parížsky s maslom vydrží 😉

broucek2
21. máj 2011

Dnes jsem zkoušela ozdoby na bráchovu dortu a takto to dopadlo. Zelené jsou z mléčné potahovky a bílá je Smartflex Flower. Dělalo se mi asi líp z mléčné hmoty

jajuuus
21. máj 2011

ahojte babuľky, mám objednávku na tortu s kvietkami "kala"... viete mi dať nejakú inšpiráciu? niečo som už našla, ale možno máte nejaké krajšie uložené... ďakujem veľmi pekne 😉
a samozrejme ste zas popridávali náááádherné tortičky, šikuľky moje!!! 😵

cicimotinka
21. máj 2011

@lussy23 ďakujem, domček je pečený...a potiahnutý... 😠

bzucinka2
22. máj 2011

krasne torticky super 🙂

lusil2005
22. máj 2011

ahojte! tak torta je hotova, oslava moze zacat... nakoniec mi tie kliestiky isli, asi som naozaj dala do tej prvej potahovky vela cukru. ale to ze idu som samosrejme zistila az ked som mala potiahnute iba boky, takze uz som to musela urobit tak ako som povodne planovala - vrch potiahnut zvlast. keby som vedela ze mi pojdu kliestiky, potiahla by som ju celu naruzovo. ale takto tam aspon neni tolko tej ruzovej 😅

gumkacka1
22. máj 2011

@dadka212 no parizsky som robila s maslom, ale isla tam aj slahackova smotana, tak preto neviem, ci vydrzi

dadka212
22. máj 2011

@gumkacka1 malo by, baby to robili a vydržalo...mne sa ten krém nepodaril 😅

gumkacka1
22. máj 2011

@dadka212 ja som uz torticku darovala, tak dufam, ze vydrzi, kym sa zje. 🙂 Ja som robila ten krem prvykrat a bol super, podaril sa

dadka212
22. máj 2011

@gumkacka1 myslím, že reuna to robila a vydržalo 😉 ja som nemehlo na šlahačkové krémy....asi som to prešlahala, alebo bola chyba v tom, že som šlahala hneď po vybratí z chladničky....

gumkacka1
22. máj 2011

@dadka212 no ja som to dala na chvilu do mraznicky, aby to dobre vychladlo, lebo som mala malo casu a hned ako som to vytiahla, tak som to vyslahala, ale neviem, aky mas recept, lebo som videla, ze niekto dava len 100 g masla, len ja som mala taky, kde islo cele maslo

dadka212
22. máj 2011

@gumkacka1 ja mám ten istý...

lusil2005
22. máj 2011

baby? existuje nejake malicke rezacie kolecko (radielko) na hmotu? sa mi zdalo ze som v nejakom video navode videla take ale niesom si ista 😕

lussy23
22. máj 2011

@lusil2005 - krásna torta. Natálke všetko naj, veľa zdravíčka, úspechov v škôlke, nech vám robí radosť 🙂
@gumkacka1 - peknučká tortička

lussy23
22. máj 2011

@tica - níádherná torta,
@petusko - krása

lusil2005
22. máj 2011

@lussy23 dakujemeeee!!! 😀 <3

mrka2
22. máj 2011

@lusil2005 krasne sa ti podarila, vyzera skvele! a aka originalna sviecka 😉

dievcata, ja mam taku radost, vcera si boli po torticku na PSP a ked priviezli domov,tak ze vraj pani az plakala,aku krasnu som urobila 😵 strasne ma to potesilo a az dojalo,kolko malo staci potesit cloveka 😵 😵 😵

lusil2005
22. máj 2011

@mrka2 no ja by som radsej jednoduchsiu sviecku 😅 ale ked mala uvidela tamtu "kitty", bolo rozhodnute. 😠
dakujem, mala je z nej nadsena. prvy krat ma takuto ozajsku vaznu tortu. doteraz mala hnusne alergie na vajcia mlieko a muku takze vzdy mala na narodeniny len take divne nahrady ktore ani nechutili ani nevyzerali dobre 🤐

mrka2
22. máj 2011

@lusil2005 no co,ved to je jej torta,tak jej nemozes do toho kafrat.. ked chce kitty sviecku,tak nech ju ma 😀 nahodou,mne tam velmi pasuje a vsetko najlepsie Natalke 😵

lusil2005
22. máj 2011

@mrka2 ved to, tiez som si povedala ze je to jej torta 😀 a dakujeme!!! ked sa mala zobudi, ideme na oslavu, tak som zvedava ako bude chutit rodine... 😅 iste je, ze MMF im Natalka vsetok zje! 😀

jakelina
22. máj 2011

@lusil2005 taky se přidávám s přáním všeho nej malé a dort se ti moc povedl.
@mrka2 to muselo být dojemné, jsi šikulka a ani se paní nedivím, že to obrečela. Škoda nakrojit.

jakelina
22. máj 2011

@petusko dívala jsem se na tvoje dorty, jak jsi prosímtě přidělala ty bílé stojící paravánky na tu dortu?? Víš co myslím, má to být oltář, alespoň já to tak vidím. Moc krásné. 😉

cicimotinka
22. máj 2011

...babuľky, čo som zmyšila? Ja teda nie som expert na pečenie, silnejšou stránkou je zdobenie 😅 ... recept na piškótu 4 vajcia, 120 g múka, 120 g cukor, 1/2 prášku do peč. ... šľahať žĺtka s cukrom, to šlo 😀 , pridať múku a sneh 😒 ... len čo som dala múku, ostali mi žmolky 😨 a nijako to nešlo ani rozmiešať, ani rozmixovať 😲 , tak som tam vyliala bielka 😠 😠 😠 ... akože rozmiešalo sa to, upieklo sa to... len neviem, kde je chyba... 😠 😠 😠