Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
23. máj 2011

@matatara wow, tie su nadherneeee!!! 😵

petusko
23. máj 2011

@mrka2 lenze ja to uz z tych visni tazko zoskrabnem 😒 Netusim co urobim, rozhodnem sa asi rano 😒
dakujem vam vsetkym baby. ste zlate 🙂 😉

jakelina
23. máj 2011

@petusko já bych asi udělala nový dort, když to není pro vás. Je to pech, je mi tě úplně líto. ☹

mrka2
23. máj 2011

@matatara krasne!!! 😵

jakelina
23. máj 2011

@matatara všechny krásné a růžičky nádherné.

matatara
23. máj 2011

Ďakujem baby 😉 😵

mrka2
23. máj 2011

@petusko ahaa, tak ty si davala na visne... no tak to je teda fakt smola... ☹ ako sa hovori rano mudrejsie vecera,tak sa pekne vyspi a rano dostanes nejaky dobry napad 😉

petusko
23. máj 2011

@matatara ked som to slahala, tak to bolo o.k., az natrete to zostale take ine ☹ keby sa mi to dalo odfotit a poslat vam, ako to vyzera ☹
a ja uz viem, kde je asi chyba, teraz mi to svitlo.
Ta plnka je cokoladova a bezne pouzivam cokoladu z lidla a dnes som nemala, tak som dala orion na varenie. A ta ma viacej tuku, takze preto to mozno je take peniste a akoby mastnejsie a nie kompaktne. Ci to je blbost? 😕

dm1
23. máj 2011

@jakelina ale ved to si musis tie pismenka "vylamat" z toho ako kazdy jeden patchwork je takto spolu pospajany a rozdeluje sa 😉

katy1979
23. máj 2011

baby viete mi poradit nejaky dobry orechovy korpus?

alex21
23. máj 2011

ahojte, dlhsie som tu nebola lebo som nestihala, v poslednej dobe mi vsetko dlho trva, hlavne nez sa niekam dostavim 😀 teda dogulam 😀
Prisla som vam ukazat svoje posledne 3 torty a momentalne s tortami definitivne koncim. Je mi to sice velmi luto ale nic sa neda robit uz fakt nevladzem. 😔
Ak budem mat viac casu tak spatne popozeram a pokocham sa vasimi dielkami 🙂

mrka2
23. máj 2011

@alex21 krasne torticky a ty sa len pekne setri a oddychuj 😉

lusil2005
23. máj 2011

babizne nitko tu nerobil este tu jogurtovo-slahackovu plnku? 😕

reruna
24. máj 2011

@jakelina tu bych si právě chtěla koupit - ono se to má rozlámat, aby ty písmenka byly zvláš´t, jestli máš prosímtě nějaký návod, jak se s tím dělá, tak prosím prosím dej odkaz. mě se právě líbí, že je tam velká i malá abeceda. Ale líbí se mi i ta funky abeceda, jenže ta se zase na všechny typy dortů nehodí...
@alex21 nádherné dorty, neboj, až se dáš po porodu trochu dohromady, tak si zase najdeš čas i na pečení. Ty máš jakou abecedu na tom dortu k přijímání?
@petusko možná to bylo tou čokoládou? dělala jsi nový dort? nebo to do rána ztuhlo?
@matatara krásné dorty!
@lusil2005 já jsem jednou dělala, ale už nevím přesně recept, ale bylo to taky jak píšeš řídké, ani pak v ledničce to pořádně neztuhlo, z dortu to při krájení teklo ven... jako bylo to hrozně dobré, ale vypadalo to pířšerně, naštěstí to bylo jen pro nás, ale příště bych přemýšlela, jestli tm dát nějakou želatinu nebo želatinový ztužovač za studena....

jajuuus
24. máj 2011

@daria77 ďakujeme, aj toto sa nám zíde... len sa nám pekne miešaj do debát, aspoň budeme všetky múdrejšie, keď si takto navzájom poradíme 😀 😉

jajuuus
24. máj 2011

@lusil2005 ja ju robím skoro pravidelne, lebo im chutíííí 😉

jajuuus
24. máj 2011

@veronkaj to som si aj ja myslela, že budem piecť len pre rodinu... po prvých tortách som bola na seba taká hrdá, že som dala pár foto na FB a akosi sa začali ozývať aj iní ľudia... 😀 ale ešte som ich nerobila veľa pre cudzích... 😉

petusko
24. máj 2011

ahojte baby, stuhlo to dobre, odkrojila som kraje, na vyrovnanie, a vyzera to v reze dobre, tak ju idem dokoncit. Ale vam poviem, ze som nic nespala a nevedela dockat rana, uplne som bola nervozna z toho 🙄 A myslim, ze este aj budem, kym sa zakaznicka neozve, ze bola dobra 🙄

reruna
24. máj 2011

@petusko no jesti to vypadá normálně, tak to bude v pohodě, ty odřezané kousky jsi určitě ochutnala, tak kdyby tomu něco bylo, tak to přece poznáš 🙂
@jajuuus a dáváš tam i nějakou želatinu nebo ti to drží jen s tím ztužovačem šlehačky?
@jakelina tak jsem trochu pátrala a ta abeceda, co máš - má každé písmenko držátko? protože některé holky psaly, že tam je držátko společné pro více písmenek a že to nejde rozlámat, tak ta abeceda možná není na to rozlámání dělaná...tak nevím, já už jsem z toho jelen a vyčetla jsem, že se to otláčí přes folii

reruna
24. máj 2011

ještě jsem našla takovou abecedu - to asi není na vylámání že? takže otláčet asi do malých čtverečků hmoty, že ? http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

jakelina
24. máj 2011

@dm1 tady ten vylámat nejde, je to ten co drží pohromadě, já jsem si toho nevšimla, jak jsem to kupovala. 😒

jakelina
24. máj 2011

@reruna právě nemá ani jedno písmenko držátko a vylámat vůbec nejdou, je to spojené takovým tvrdým plastem. Já jsme si ji koupila na svůj třetí dort a neporadila jsem se a tak to dopadlo.
Postup mám jenom tenhle a mám přesně tuhle abecedu s tím jedním velkým držátkem. Tak si udělám malé čtverečky a do těch otlačuju.
http://www.urybicky.cz/2011/02/jak-na-pismenka/...

petusko
24. máj 2011

@reruna pokazene to nie je urcite, to som uz vcera chutnala krem a dost vela. Len som sa bala, ze ked sa prekroji, bude to vidiet nejako skarede ako zdrcnute, ale nie je, ono s tymi visnami to vyzera fajn. No ved uvidime, aka bude spatna vazba, ak nejak bude. Idem ju potiahnut a dokoncit, esteze nema byt vobec zlozita, len jednoducho ozdobena na zelanie.

reruna
24. máj 2011

@jakelina díky, a jakou by sis chtěla objednat teda abecedu - která je dobrá?

mrka2
24. máj 2011

@reruna ja mam tuto, to su take 4 lišty,ktore su len zlepene lepiacou paskou,preto to vyzera,ze je to v celku. tato je velmi pekna 😉 ja robim tak,ze si urobim z hmoty taky dlhy pasik,necham obschnut a tak vykrajujem. ked hmota trosku obschne,tak to vykrojim, tresknem o pracovnu dosku a pekne vyleti 🙂 praveze cez sacok mi to vobec nejde,je to take neostre a nepaci sa mi to 😔

reruna
24. máj 2011

@mrka2 díky, tato se mi moc líbí a není drahá, tvůj postup je taky zajímavý 😀 ale hlavně že funguje

jajuuus
24. máj 2011

@reruna urobím si jeden "želatínový stužovač za studena" (návod je na obale - môže sa do neho dať voda alebo šťava z kompótu) a do toho vmiešam jogurt a potom vyšľahanú šľahačku so stužovačom a vanilkovým cukrom... viac už nesladím, lebo je to podľa mňa dosť sladké takto 😉

lusil2005
24. máj 2011

@jajuuus ja som tam zelatinovy stuzovac dala, ale podla mna som mala dat dva. a stuzovac do slahacky som nedavala 😕 no nabuduce budem vediet 🙂 tato torta je len pre nas - chcela som skusit urobit kaly, tak som k nim musela spravit tortu 😀 takze nevadi ked to nebude take pevne. dakujem za radu!!!

jajuuus
24. máj 2011

@lusil2005 možno to bolo aj tým stužovačom šľahačky... alebo aj dva želatínové stužovače za studena, ak si dala viac jogurtu 🙂 ja zajtra začína robiť tortu s kalami 😵 som zvedavá, ako sa mi podaria, lebo som ich ešte nerobila 😀

jakelina
24. máj 2011

@reruna která je dobrá nevím, ale chtěla bych nějaké ozdobnější písmenka, takové ty kroucené.