Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
27. máj 2011

ahojte, no teda... tak dlho chodim na konika a ja som si az teraz vsimla tuto sekciu 😀 aj ja milujem piect torty (haha sklonujem jak moj syn 😀 ) ale na vas mam este daleko... peciete naozaj velmi krasne torticky... stale sa mam co od vas ucit.. ale ja sa rada ucim, takze dufam, ze coskoro sa aj ja pochvalim mojimi vytvormi. Zatial som piekla len par pre nasu rodinku a pre znamych ako darcek. Tu su moje najnovsie dve 🙂

pristela
27. máj 2011

tak konecne torticky odovzdane, este jednu a hotovo, jedna bola klasika visne/šlahacka ta šperkovnica z ruzami mala 4,5kg 😕 a ta druha mi dala nervoooou 😠 bo nechceli potahovanu chceli klasicku puncovu s tou polevou, ja ju najskor poliala celu, vypadalo to desne, ale dala som do chladnicky ze nieco s tym vymyslim, no vecer som to kukla a normalne mi z nej vytekal ten sirup ☹ jaj porazalo ma a aj ta poleva vypadala deeees, tak som v noci sla spat s tym, že nieco musim vymysliet, kedze piect dalsiu a vyhodit tuto z 20vajec by ma šiblo,vymyslela som toto, polevu som odrezala celu, tortu som otocila a upiekla som piskotu na boky, hore som dala novu polevu , tak nakoniec som si vydychla, ale boli to nervyyyyyyyyy

79zuzana
27. máj 2011

@yamahafazer mas uzasne nadhene torticky

jakelina
27. máj 2011

@katulkaaaaaa tady to právě bylo přes celý den i noc. 😒

lusil2005
27. máj 2011

@pristela si mala ruzove pecenicko!!! nadherne! 😀

katulkaaaaaa
27. máj 2011

@79zuzana krasne nato ze to mas len ako hobby
@pristela fuha tak to si mala dobre nervy ale super si sa vynasla,torty su nadherne

lusil2005
27. máj 2011

@pristela az teraz som docitala co si mala s tou tortou 😀 ja som minule sila na objednavku tildu, a ked uz bola hotova, isla som jej namalovat dve cierne bodky sta by oci, no nezababrala som jej od toho tvar a aj bielu bluzku? si mala vidiet tie maskovacie manevre a presivanie vlasov zpredu dozadu 😀 😀 😀

inac tato moja posledna margaretkova - ma priemer len 24 cm a vazi 3 kila! 😕 som tam riadne nacapala tej plnky 😀

mima595
27. máj 2011

@pristela - ale fakt je to prekrasny 2. pokus...si sa vynasla perfektne

pristela
27. máj 2011

jej holky dakujem , mrkam ze preco mne to tu vzdy hodi v malom to foto 😠 tak skusim to inak

tica
27. máj 2011

@vlada111 ja robim z jedneho bielka a pridvam 7 lyžic sušeneho mliek a 7 lyžic cukru a jasne že trochu vody

tica
27. máj 2011

baby poraďte ako urobyť penu na pivo lebo keď som robila minule tak som dala šľahačku ale teraz potrebujem aby to držalo dlhšie ďakujem za skore odpovede

lusil2005
27. máj 2011

@tica a ta rastlinna by nevydrzala? ja som ju este neskusala, ale uz ju mam pripravenu v chladnicke! 😀
alebo to sprav z bielkovej polevy...

alicc
27. máj 2011

dievcence velmi pekne vam dakujem za vsetky paci sa 🙂 🙂 🙂 ste zlate

jajuuus
27. máj 2011

@katulkaaaaaa ahoj, torty poťahujem MMF, ozdoby robím zo smartflexu velvet 😉 a na konci potriem tenučkou vrstvou obyč oleja, preto sa tak lesknú 😉

jajuuus
27. máj 2011

@pristela fuuu, si dobrá... takto to vymyslieť... nenapadlo by ma to obtiahnuť to korpusom 😀 palec hore šéfe!!! 😀

jajuuus
27. máj 2011

@lusil2005 rehooooooooooooot 😀 som sa dobre zasmiala s tou tildou 😀 samozrejme nie na tom, že sa ti nedarilo, škodoradostná nie som, ale tie výroky, že "...sťa by oči..., ...prešívanie vlasov zpredu dozadu..." 😀 keď som si to predstavila, ako jej robíš "prehoz", tak sa tu normálne smejem ako divá 😀

vlada111
27. máj 2011

@tica aha to je zaujímavé, taký recept som ešte nenašla 😉 . Je ich koooopec

dajna11
27. máj 2011

@pristela nááááááááááááááááááááádhera...a punčová krásna...teda tak narychlo a toto vymyslieť...klobúk dolu

aktak
27. máj 2011

@mizulienka dakujem ti velmi pekne, uz peciem, plnka hotova, pravy marcipan kupeny, zajtra dam foto, dufam ze sa mi to podari ako chcem 😵

mrka2
27. máj 2011

ahojte dievcata, nadherne torticky ste opat pridali,este ze je tu tlacitko paci sa mi to,lebo kazdu z vas menovat da zabrat... 😎
pridavam svoju prvu krstinovu,dufam,ze sa bude pacit 😅

lamps
27. máj 2011

@pristela krásne sú obidve 🙂 😉 🙂

lamps
27. máj 2011

@mrka2 veľmi milé bábetinko a tortička je krástna 🙂

lamps
27. máj 2011

aj ja som sa dnes večer činila, kamoška chce, aby som jej upiekla tortu pre jej syna k narodkám. A tak som si vymyslela, že na torte bude sedieť šaško. Je to moja celovečerná, takmer 3-hodinová prácička, ani by som nepovedala, že mi to bude tak dlho trvať. Tu je, fešák môj 🙂 😉 🙂

mrka2
27. máj 2011

@lamps dakujem 🙂 a tvoj sasko nema chybu!!!! je super!!! 😵 😵 😵 ja sa chystam v juni na Noddyho,tak to som zvedava,ako to dopadne. 😅

lamps
27. máj 2011

@mrka2 ja som nejaké 3 - 4 mesiace dozadu ani netušila, že niečo takéto dokážem vytvoriť. Keďže od decembra do apríla má každý mesiac niekto u nás narodky, tak som sa rozhodla vyskúšať urobiť tortu sama. Na synove 10-te narodky sme tortu dali spraviť, na pohľad bola veľmi pekná, ale chuťovo nič moc. Tie moje aj keď nie dokonalé zatiaľ doma chutia, tak sa vytešujem 🙂 🙂 🙂

mrka2
27. máj 2011

@jajuuus ja som sa tiez chystala si kupit tu podlozku,ale napokon som kupila gumeny obrus,taky pevnejsi,nie ten tenucky a valkam na tom a si prestav,ake to je super!!! nelepi sa a stoji to nejakych 4 ecka,kupila som v Jysku,tam mas vselijake vzory a teraz maju akciu!!! 😀

mrka2
27. máj 2011

@lamps no bodaj by nechutili,ked ich robi maminka. od mamicky je vsetko najlepsie 😉

jajuuus
27. máj 2011

@mrka2 to fakt? to ten, čo má odspodu takú ako látku, či ako to nazvať? veď taký mám doma! to musím skúsiť 😀 takže ani ničím nepodsypávaš? 😕

lamps
27. máj 2011

@mrka2 no to je pravda, pochvala od mojich ratolestí je pre mňa tou najväčšou odmenou. Tak sa takto potešujeme navzájom 😀

mrka2
27. máj 2011

@jajuuus hej,ten s tou latkou zo spodu. 🙂 no dnes som akurat robila tu tortu na krst a veruze nicim,pekne mi to slo odlepit a ked robis s MMF,tak to duplom pojde super. ja teraz robim s PDT a to je horor,ked je trosku teplejsie vonku,tak sa lepi 😠 ,ale musim ju vynicit. no a to som len maaalinko dala solamylu,takze skoro nic a vobec to nebolo vidno na hmote. vyskusaj, ja som fest spokojna 😀 no a minule som robila so smartflex velvet a to som vobec nepodsypavala. usetrila som na podlozke a aj na solamyle 😀 😉