Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beti1
27. nov 2012

baby chcem poprosiť o radu...dnes som si kúpila silikonovú formu Macka 🙂 , upiekla som v nej ako recept na bublaninu s ovocím, ale vobec sa nedala vyklopiť celá sa mi prilepila na formu... 😨 kde som urobila chybu???ako to mám piecť aby som bola spokojná...ďakujem za rady 🙂

lamps
27. nov 2012

@beti1 mne sa stalo to isté, keď som piekla v silik. forme korpus na tortu - prilepil sa mi, ale niekde som čítala, že formu treba poriadne vytrieť olejom, no neskúšala som to ešte 😅

lussy23
27. nov 2012

@jenie123 krásna
@jankaferancova krásnučká
@luciahromadkova krásne dielka

@vecernicci krásna princezná
@lokalistin krásnučké postavičky
@niobe63 krásnučké
@mia1111 krásne @zuzulina11 to je nádherné, úplne rozkošné, tie muffinky. škoda zjesť.
a tá tortička s tou veveričkou je tiež úplne nádherná, veverička je úplne rozkošná. jej. na spapanie. 🙂
@miciatko krásne dielka @jakelina krásna
@pipka krásne @wera.g krásna, tá ryba je ako živá
@florentina krásna @evala777 tem krokodíl je úplne bombový waw @kochanka paráda waw @dagmarmustafa nádherná
@chudadka je krásna
@sisix krásne výtvory. odkiaľ máte také krásne formičky? @nika1985 krásne autíčko
@jakelina perfektné je
@eliska22 krásna @mrka2 krásne dielka
@79zuzana krásnučké @pristela - nádhera @frlka krásne @smisek24 krásne dielka až na tu poslednu, nemám rada taketo témy. ale je to skvelo odvedená práca🙂
@jakelina krásnučké, šikuľka @aduskatt krásna

beti1
27. nov 2012

@lamps ja som vymastila tukom/cerou/ aj tak sa prilepil... netreba to vysypať múkou??

ajka82
27. nov 2012

@beti1 ja som pred prvym pecenim vytrela olejom(niekde som to citala) a zatial sa mi stalo len raz, ze sa mi prilepila a to vtedy ked som ju tam nechala uplne vychladnut...

lamps
27. nov 2012

@beti1 no možno by to pomohlo, ale keď je silikónová podľa mňa by to malo fungovať tak, že s formou netreba robiť nič, počkaj čo povedia skúsenejšie cukráročky. Ja mám len jednu silikónovú na pečenie a použila som ju až raz 😀 😀 😀

rapunzel1
27. nov 2012

baby prosím vás idem robiť tortičku a neviem absolut ako skombinovať plnky a korpus, dám varianty a prosím poraďte mi, čo by sa k sebe hodilo : mramorový, red velvet v čoko verzii,alebo ako medové rezy,marlenka, šľahačková s medom, šľahačkov so sanquikom, alebo s gaštanovým pyré, vanilková pudingová, karamelová pudingová ako v marlenke, pribinák vo vanilkovej, alebo čoko, a nejaké ovocie. mám voľnú ruku a neviem čo 😝 😝 😝 😝 😝 ďakujem baby za nápady

lamps
27. nov 2012

ja by som urobila mramorák v kakaovej verzii a ku nemu hocijakú plnku. Aj tento týždeň idem robiť našej Veronke k narodkám kakaový mramorák s parížskym krémom a karamelovou plnkou 😉

lamps
27. nov 2012

@rapunzel1 😀 😀 odpovedala som ti o príspevok vyššie

sisix
27. nov 2012

@lussy23 tesco

ukana
27. nov 2012

babule, idem k vám po radu, občas pečiem rodine torty, teraz som kúpila tie jedlé oplatky, stačí, ked to položím na krém? či to treba aj tými lepidlami? krém bude svetlý, parížsky z bielej čokolády, čoho sa vyvarovat? možem dat oplatku už v piatok večer, či počkat do soboty? bojím sa, aby sa nejak nevlnila, ..............dik za rady 🙂 😠 😠

pristela
27. nov 2012

@beti1

@lamps no oni pisu ze pred prvym pouzitim sa ma vymazat nejakym tukom , potom sa moze normal umyvat aj v umyvacke a mazat uz netreba , az po nejakom case treba vraj znova "máznuť" a zase istu dobu nie :D

12321
27. nov 2012

@smisek24 tie cokoladove kvety su super robila si ich sama

lamps
27. nov 2012

@pristela no na obale to napísané nebolo, tak som to dala piecť bez vymastenia a dopadlo to zle až potom som čítala, že ju treba olejom vymazať ☹

@ukana s jedlými oblátkami som ešte nerobila, ale na šľahačkový krém by som ich z bezpečnostných dôvodov určite nedávala, podľa mňa to od tej šľahačky navlhne a bude to robiť šarapatu

anibas
27. nov 2012

@aduskatt ja som mala v máji tortu v aute na noc - pretože nevošla do chladničky a potom sme ju viezli z PO do Prahy cca 9 hodín a prežila v pohode - bola v krabici - obalená foliou 😉 😉

aduskatt
27. nov 2012

@anibas aj my sme to obalili este jedlou foliou

anibas
27. nov 2012

@aduskatt neboj - prežije 😀

nika1985
27. nov 2012

@lamps mne sa stalo presne to iste tiez som bola v tom ved silikonova forma tak by to malo fungovat akoze vyklopylo sa to ale nebolo to uplne bez chyb a vzdy ked tu formu vidim rozmyslam naco su potom silikonove ked ich treba vymastovat 😠 no skusim to este raz ako pristelka pise a uvidime mne to neda ozaj uz si skusala marlenku ja sa na nu chystam cez vikend

lamps
27. nov 2012

@nika1985 no vyskúšaj a daj vedieť 😀 😀 😀 ja sa na formu vždy len pozriem a odložím ju ☹: Marlenku som ešte neskúšala, ja ti akosi nič nestíham ako začali deti chodiť do školy. Doobeda varím a poobede upratujem... a učím sa s deťmi. Tento týždeň som mala v pláne začať piecť medovníčky, ale vidím to blede, mám dve torty, jednu som musela odmietnúť. Dnes som opravovala toho jednorožca a modelovala ten nešťastný traktor

aduskatt
27. nov 2012

@anibas ze jedlou, xixi.jednou

nika1985
27. nov 2012

@lamps ja mam teraz len hackovanie torty mam az 15steho 2kusy tak ma svrbia prsty 🙂 vcera som hladala po nete recepty na medovnikovy domcek vecer som miesila cesto a dneska je uz upeceny este hladam ako spravit tu bielkovu polevu lebo na bojnej nemaju glazuru a to som hovorila ked sme boli spolu ze na take ma nikto nenahovori 😝 ja mam len jednu doma a mam co robit ta obdivujem pri 4roch ako to stihas.

lamps
27. nov 2012

@nika1985 no práve že nestíham všetko, čo by som chcela. Oni sú zlatí, zahrajú sa, ale chalani potrebujú občas pomôcť a vyskúšať hlavne angličtinu a Terezka je prváčka, tak tej sa musím venovať. Keď traja píšu úlohy, Veronka si sadne za svoj stôl a chce sa učiť tiež 😀 😀 😀 tak jej predpisujem písmenká a učí sa aj ona. Už číta aj zo starého šlabikára.

nika1985
27. nov 2012

@lamps jej to mas sikovnikov velikych 😉 nesmies toho tolko chciet a budes stihat 😉 ja som taka ista 😉 potom tu strasim do rana a dorabam krpana o 6 vstana kazde rano ju prosim este chvilku a ona mi picha prsty do oci 😠

smisek24
27. nov 2012

@12321 jj sama 🙂

lamps
27. nov 2012

@nika1985 to si napíšem na chladničku, že: "Aďka, nechci toho tak veľa, budeš stíhať a budeš spokojná!" 😀 😀 😀 inak máš veľmi "príjemné" budenie

nika1985
27. nov 2012

@dm1 ahoj Danka prepac ze otravujem nasla som si par receptov na bielkovu polevu len v jednych je pisana majzena a v niektorych citr.stava tak teraz neviem jedny sa maju slahat nad parou a ine len lyzickou asi ju budem slahat nad parou len neviem kolko robila som si bezne len tak na male medovnicky ale vzdy mi tiekla tak preto chcem skustit nad parou idem si zdobit chalupku k advetnu tak nech to nepokazim uplne dakujem pekne.

nika1985
27. nov 2012

@lamps tu vetu mi hovori mama ked ju prosim aby aspon raz mesacne na 2hodiny prisla za malou a teraz som ju prosila ze k vianociam aspon na den nech si spracem a popeciem a zas zas s nej vypadla ta ista veta 😠 ale ja to aj tak stihem aj bez nej 😀

dm1
27. nov 2012

@nika1985 ono nejde o to ci nad parou ci bez to s riedkou polevou nema nic spolocne. musis to slahat, miesat aspon 15 min. ja dam do mixera ale na najnizsi stupen len jednu tu vrtulku a robi to samo. Pomer davam vaha bielka x 5,3 a tolko dam cukru preosiateho + lyzicka citron.stavy. Neviem mne to takto vyhovuje ale zase kazda pernikarka ma svoj osvedceny recept.

dm1
27. nov 2012

baby ja som taka truba. Napiekla som si medovnicky este predtym ze nech na PN uz len zdobim a mam x chalupok, kostolikov, stromcekov na svietniky ale podstavce na svietniky vsetko len na 1 sviecku 😝. Musim rychlo spravit cesto a dopiect jeden velky sak nech v nedelu mame co zapalit 😀. Hlavne ze mam asi 6 malych 😀

lamps
27. nov 2012

@nika1985 jasné, že stihneš aj ja stihnem všetko podstatné, čo nestihnem, nestihnem ... svet sa nezrúti a vianoce prídu tak, či tak. Tiež nám nikto nepomáha ani s deťmi ani s pečením, zvykli sme si a už mi to tak celkom vyhovuje 😉