Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
27. sep 2010

jeeej prekrasne torticky ste porobili, mnam 🙂

bzucinka2
27. sep 2010

@nadulici masla na babike sa ti perfisne podarila 🙂
@anibas 80-tka elegantna 🙂

bzucinka2
27. sep 2010

@mihouk zaujimava je to rozkrojena torta z vnutra, sikulka 🙂
ja som robila itty, ale foto hodim, az ked stiahnem fotky 🙂

13lenka13
27. sep 2010

ahoj mam na Vas prozbu idem piect tortu z poprsim ženy a neviem ako vymodelovat prsia mohla by ste mi prosim poradit ako to mam urobit...? 😲 DAKUJEM

bianca
27. sep 2010

ahojte

@13lenka13 no su dva sposoby.Upiect telo bud v srdcovej forme alebo normalne torzo na plechu a potom kozenky s neakej mensej miske alebo ich vytvarovat z puncoviny -t.j.zvysky co ostanu pri peceni:korpus,krem,dzem zmiesat do kopy a vytvorit z toho.
ale je pravda ze ja som este nepiekla tak baby lepsie poradia.Ja mam nastudovane len postupy 😉

katrin21
27. sep 2010

baby, davam vam link kamosky, co mi radila ako robit rorticku.. kuknite si tie pre deti a pod... ja z nej nechapem...
ale prave prestala piect.. casovo to bolo na nu moc a stala sa jej z toho rutina a uz ju to netesilo ako volakedy, tak prestala..ale teda proficka je to , ved uznajte sami !
umieram aj z tych ľalii co vie urobit a dofarbit vraj nejakymi praskovymi farbami, ci ako..... a ze ozdoby robi z weizingu , ci coho....
http://www.pati.wbs.cz/narodeniny.html

13lenka13
27. sep 2010

@bianca ahoj no ja idem piect v srdovej forme tak mi korpus neostane,ale nebol by problem korpus upiect a tak to potom vymodelovať...Vyskusam,veľmi pekne dakujem za radu 😅

13lenka13
27. sep 2010

@katrin21 idem si pozret link dakujem... 😅

katrin21
27. sep 2010

pozrite si hlavne tie detske, a pod.. su uzasneee

alionuska
27. sep 2010

@vinka akurat sme to preberali na FB ..ja som piekla tie clanky v miskach kompotovych...take hnede sklo...normalne som vymastila,mukou vysypala a piekla a potom naplnit,popripade orezat a potahuj! Drzim palce!!

Pridavam este tu poslednu,co vznikla vcera narychlo doobeda -pre m,oju neterku...ze Hannah Montana🙂 😀

katrin21
27. sep 2010

jeej, ali, ta je supernaa!!!!
aj ta moja kamoska tam ma jednu Hannu, kukni 🙂

winona24
27. sep 2010

ďakujem baby za promptné odpovede ohľadom toho mliečneho marcipánu...nakoniec skončil v koši....nemala som na to nervy .... 😔 😔

@alionuska ty si podľa mňa nejaká nadprirodzená bytosť...nechápem ako to dokážeš...tie množstvá a tak nádherné výtvory....smekám klobouk... 🙂 🙂

13lenka13
27. sep 2010

@alionuska dakujem to fakt tiež dobry spôsob...dam vedieť ako dopadla..... 😀

bianca
27. sep 2010

no ja som bola prekvapena ked som piekla,,kopec,,v miske nerezovej obycajnej.Na dno som vystrihla koliesko s pec.papiera a kraje vymazala.Uzasne sa v tom upieklo a v pohode som to vybrala
@13lenka13 ked budes piect v srdcovej forme tak ti nic netreba dotvarat.Len srdco otocis a dorobis bradavka.Korpus kus po bokoch orezes a budes mat dokonale poprsie

beruska2x
27. sep 2010

@13lenka13 ja budu prsa delat, upecu si nizsi srce asi jen ze 4 vajec a pak zvlast na pekac piskot a ten si promazu a prolozim banany do misek.. necham zatuhnout v lednici a vyklopim na dort hotova prsa a potahnu 😉

13lenka13
27. sep 2010

@beruska2x pozerala som to si robila ty.?je pekna nevie či sa mi taka vôbec podari... 😀 😀

beruska2x
27. sep 2010

@13lenka13 nene to je jen "tahak" z MMb, prave se rozmejslim jestli ty kozy nahoru nebo dolu.. je to dilema 😀

13lenka13
27. sep 2010

@bianca o.k. 🙂 🙂

13lenka13
27. sep 2010

aha ale inšpiroval... 😅

beruska2x
27. sep 2010

@bianca no me by to proslo "ploche" jen ze srdce 😀 😅

anibas
27. sep 2010

@beruska2x záleží od spodného prádla - aké oblečieš, aby prsia vynikli 😉 😀 😀

anibas
27. sep 2010

Baby krásne torty ste napiekli - ak košík, aj Barbie, aj krstinové s pačvorkom, aj Alenka - a ja som z pečenia srááááááááášne unavená, už ma to neteší - mám kopec iných povinností a vecí čo som odkladala celé leto a teraz ma to zavalilo 😒 😒 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katrin21
27. sep 2010

a co hovorite na ten link tej mojej kamosky, nepacia sa vam tie torty? aj ta s tym vlacikom je uzasna 😉

bertica.h
27. sep 2010

@alionuska ta je prekrásna!!!nádherná tortička

fopardi
27. sep 2010

@alionuska dik za radu ja chcem teraz skusiť ten korpus že kolko vajec tolko muky a cukru tak uvidím a asi urobim z troch

fopardi
27. sep 2010

@katrin21 krasne torty a hlavne ta s nemom nadherna

katrin21
27. sep 2010

😉

monkula
27. sep 2010

ten skvelý recept na korpus si prosím , už o dva týždne pečiem... 😀

katrin21
27. sep 2010

dnes som sem davala ten tortovy od evicky, co mi davala, je tam niekde link 🙂 ten nema chybu 🙂