Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkas1
29. máj 2013

@zklimekova krasne 😉

brunila
29. máj 2013

děvčata některá hledala postup na polštář,pokud už tu byl,tak se omlouvám,případně to odstraňte.Je to z netu,není to můj postup

brunila
29. máj 2013
jakelina
29. máj 2013

Holky moje kuchyň zatím vypadá takhle, ale už mám doma novou troubu, provizorně ji mám danou na sušičce prádla a hned jsem musela vyzkoušet jak bude péct a udělala jsem korpus. Na první pokus se mi povedl, tak jsem ráda, že hezky peče. Forma 22 cm ze čtyřech vajíček, korpus z celých vajec bez oleje.

stankapk
29. máj 2013

Ahojte kocky.
Pridavam moje muffiny do skolky na vystupenie ku dnu matiek.
A chcela by som vas poprosit o nejake inspiracie na tortu. Ideme na chatu hasici kolegovia aj s rodinami. Dvaja oslavuju narodeniny, alebo moze byt aj detska k MDD. Napadlo ma Pat a Mat inac nemam ziadne napady... Dakujem

jakelina
29. máj 2013

@stankapk jsou krásné

sisix
29. máj 2013

@cwilinge77 jestli je to tn co uz meli a byl v bile barve, tak neeeeeeeeeeeee.

mamcas
29. máj 2013

@jakelina Pred par mesiacmi moja kuchyna vyzerala rovnako 🙂 Uvidis, ze sa Ti bude este lepsie tortickovat v novej, aj ked to dlho trva 🙂 Recept na korpus z celych vajec najdem v tej druhej teme?

makinka2
29. máj 2013

Ahoj holky 🙂 nemáte prosím postup na figurku nějakýho dinosaura a nebo aspon fotky dortu kde je donosaurus, mooooooc děkuji 🙂 zase jsme to nechala na poslední chvíly a nic nemůžu najít 🙂

makinka2
29. máj 2013

pro karolínku k narozeninám 🙂

brunila
29. máj 2013

@makinka2 zkus se mrknout tady celkem dobrý postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=429&...

eliska22
29. máj 2013

kurnik, mne sa dnes tak strašne nedarilo ☹ najprv som krivo rozrezala korpus, potom som cez sitko parírovala hrudkovú plnku, nakoniec som ju presladila, torta krviá a akurát to je taká, čo som si na nej chcela dať záležať 😖

stankapk
29. máj 2013

@jakelina Dakujem 🙂

jakelina
29. máj 2013

@mamcas ano recept je tam už asi dvakrát. Je to ze 6 vajec a někdo ho tam kopíroval. Ne přímo já.

jakelina
29. máj 2013

@eliska22 to je tak vždycky 😉 😒

mrka2
29. máj 2013

@jakelina Majka, prosim ta, ked budes mat cas, napises mi tu ten recept na ten korpus? to je ten,co si minule pisala? ja som ho zabudla opisat a teraz to je nemozne ho pohladat 😝

glee
29. máj 2013

Ahojte baby, potrebujem radu. Mam objednavku na svad. tortu. Pytaju sa ma na cenu. Ja nemam predstavu, kolko moze taka torta vazit. Prosim, tie, co uz mate skusenost, kolko by ste si za taku tortu pytali?

jakelina
29. máj 2013

@mrka2 už píšu.
Do mísy dáme 6 celých vajec, špetku soli a 250 g cukru krupice. Ušleháme do pevné pěny a přidáme dvě lžíce oleje a 110 g hladké a 110 polohrubé mouky a asi 1/3 KP. Mouku s KP a olej už zašleháme jenom ručně metličkou. Pečeme na 150 stupňů. Dá se dělat ořechové s kakaem, stačí odebrat trochu mouky.

dada2007
29. máj 2013

@glee záleží od druhu plniek-lahšia, ťažšia, ovocie........ale cca môj odhad 9 až 11 kg...krát tolko, čo dávaš za kg.

jakelina
29. máj 2013

@glee záleží jak velké budeš mít ty rozměry pater, určitě bude mít hodně víc než 10 kilo. To prostřední a vrchní patro vypadá plněné 3x krém a 4x korpus.

gumidekmomo
29. máj 2013

kocky POMOOOOC ..asi aku velku tortu mam urobit cca pre 50 ludi? ☹ dakujem

glee
29. máj 2013

@dada2007 dakujem, plnky nie su este upresnene, podla mna zatial zistuje nevesta, ktora zienka jej to za kolko upecie 🙂 ale tazko sa mi odhaduje, nemam skusenost s 3. poch. Dakujem za nazor.
@jakelina dakujem.

makda
29. máj 2013

kocky kolko vydrzi pribinacikovy krem? ked ho urobim zajtra, v pondelok bude este dobry? dakujem

cwilinge77
29. máj 2013

@sisix neni dobry? preco?

mrka2
29. máj 2013

@jakelina dakujem, zajtra vyskusam 🙂 a ked pises,ze na 22 formu zo 4 vajicok,tak das len 4 vajcia a ostatne suroviny tak ako si pisala,ci vsetkeho tym padom menej? lebo ja robim vacsinou do takej formy torticky 🙂

jakelina
29. máj 2013

@mrka2 ne rozpočítám si to na jedno vajíčko a podle toho to dávám

jakelina
29. máj 2013

@mrka2 já jsem zrovna jak jsem pekla tady ten korpus, taky udělala z šesti, ale Jakub chtěl kakaové těsto, tak jsem nalila do formy a zbytek přidala trochu kakaa, pár kapek vody, aby to nebylo moc husté, protože už jsem nemohla ubrat mouku a dala jsem to do silikonové formy srdce.
Ale v kuchařce si u těch receptů co často peču napíšu kolik čeho je na jedno vajíčko a pak to mám rychle spočítané.

jakelina
29. máj 2013

@mrka2 ještě jsem zapomněla, ten olej tam můžeš dát, ale nemusíš. Já tedy většinou dám, ani to přesně neodměřuji, trošku tam naleju tak odhadem. Ale už jsem na něj i zapomněla a nebylo to poznat. Nevýhodou toho korpusu je, že je celkem lehký na váhu. Třeba někdy použiješ, když budeš chtít lehčí dort a nebo pro vás doma. Udělaný je rychle a máš špinavou jenom jednu misku.

1janickak
29. máj 2013

@makinka2 ahoj super figururky na dortu,kde jsi nechavala delat dort,ci ty sama?

nanna11
29. máj 2013

mile dievcence, obdivujem Vasu pracu, klobuk dole pred Vasimi dielami 🙂 Ja som zatial urobila len asi tri torty - doma pre deti - bola som na ne velmi hrda, ale uz nie som, kedze som videla Vase vytvory 😀 Chcela by som sa vsak spytat nejakej dobrej duse, ked uvadzate, ze davate do kremu maslo, tym myslite normalne maslo alebo palmarin, heru a podobne?