Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
21. apr 2012

@mariann2 tak to je nádhera!!! Kolik měla kg? nedávno jsme tu měli debatu, jestli brát příplatky za takovou složitou výzdobu - tak tohle by si to určitě zasloužilo... 🙂
@zlatat jako vždy - úžasné květy, jako živé🙂

florentina
21. apr 2012

Ahoj,
tak jsem si včera v cukrářských potřebách fakt užila. Koupila jsem spoustu životně důležitých věcí 😉 , tak teď už jen dortovat. Nakonec jsem sehnala i ty vypichovače na motýlky a jsem ráda. Koukala jsem tam na ty patchworkové a holky obdivuji vás, že s tím dokážete něco vyrobit, přijde mi to s tím dost piplačka.

Přidaly jste opět nádherné dorty, obdivuji vás všechny.

Jinak jsem se chtěla zeptat, jak holky skladujete potahovky, ať už doma udělané, či kupované? Já včera koupila pravý marcipán - na žádost kamarádky co pro ni bude dort a tam je napsáno skladovat v chladu a temnu. Tak jsem to šupla do lednice, ale v tom krámu to měli normálně v regálu a v jiném internetovém ochodě jsem zase u popisků četla, skladovat při pokojové tepolotě. Tak jsem z toho nějaká zmatená, hádám, že lednice tomu snad neuškodí.

No a jinak s marcipánem pravým jsem už potahovala, ale dělala jsem jen takové drobné ozdobičky bez velkých detailů a bojím se, že na ty motýlky to moc nepůjde. Jak silně vyvalujete hmoty, když něco vypichujete? A když to pak budu dávat uschnout, normálně venku nezakryté? Máte někdo s tím marcipánem zkušenosti?

backorka
21. apr 2012

@dm1 Ahoj, len som sa ti chcela podakovat za rady a ukazat ti tortu pred a po dokonceni. Na prvy krat to nie je take zle si myslim, ale chcelo by to tu tmavu cokoladu niecim ozivit, s bielou cokoladou som sa neodvazila experimentovat...

dm1
21. apr 2012

@backorka super 🙂 . Na takuto tortu si mohla aj len take haky baky nastriekat na papier a to tam dal len tak na ozivenie. Alebo nastriekat haky baky bielou tam je to jedno moze sa hocako a ked trosku zatuhne ale ozaj len malo dat tmavu

backorka
21. apr 2012

@dm1 hej hej, videla som na you tube ako to robia, nabuduce vyskusam, teraz som mala malo casu babrat sa s bielou cokinou a striekanim. Vcera som urobila korpus a dnes dokoncila a ktomu plno inej roboty pred oslavou, ale raz sa na to dam 🙂

lamps
21. apr 2012

@vlada111 😀 😀 no snažila som sa 😀 😀, aby mala charakter, lebo nemám rada ľudí bez charakteru 😀 😀 😀

monika76
21. apr 2012

Ahojte ,dnes už len vegetím 🙂 moja na krstiny...

pristela
21. apr 2012

@backorka mnam malinyyyy 😀 vypada chutne 😵 taka mini rada, ked odstrihnes ten pas papieru na ktory lejes čoko, prežehli ho riadne zehličkou nech je uplne rovny, pak tam nebudes mat take pokrčence 😉

desmodka
21. apr 2012

golfove lopticky (kazda ma cca 4 kg)

mariann2
21. apr 2012

ďakujem kočky za pochvaly, veľmi si to vážim @reruna mala prekvapivo iba 9 kíl 😉

zlatat
21. apr 2012

@yamahafazer ďakujem, cmuk 😉

jakelina
21. apr 2012

@mariann2 vypadá na větší 😲

vecernicci
21. apr 2012

@reruna tak já taky potřebuju shodit páááár spíš desítek kilo, ale naši nám přivezli krásný jahůdky, no a neudělej buchtu s krémem a jahůdkama a červenou želatinkou, že? 😀 😉 Teď jsem odevzdala poslední dort a už se chladí buchtička pro nás 😵

jakelina
21. apr 2012

@vecernicci vy si na sladké potrpíte asi všichni, kluci i manžel co??? Často sem dáváš dort pro vás domů, to já se krotím, jinak bych vážila sto kilo 😝 😀 😝
Zhubnout taky potřebuju, břicho po čtyřech dětech a jak kojím, tak to nějak nejde dolů 😝.

irriss
21. apr 2012

@jakelina
Koukam, ze jsi pouzila mou klavesnici vcetne prstu i kil i deti... 😀 😀 😀

irriss
21. apr 2012

@vecernicci
paaaaaaaar desitek kil... 😒 vim, o cem mluvis.. 😉

vecernicci
21. apr 2012

@jakelina tak já nekojím a taky mi to moc nejde dolů, ale manža mi teď koupil nový kolo a bydlíme u lesa, kde je hafo cyklostezek, takže vyrážíme skoro každý den 😉
ale to sladký to je mor, děcka jsou jak tyčky, ten starší vypadá jak z koncentráku a přitom co on sní, to nesním ani já 🤐
ale já v jeho věku byla tak hubená, že dr v nemocnici, když jsem tam byla s kýlou chtěla na naši posílat sociálku, že mi nedají najíst, v osmý třídě jsem měla 36 kilo a podívej se na mě teď 😀 😝

jakelina
21. apr 2012

@vecernicci no podle fotky co tu máš vypadáš normálně, to je výhoda fotek kde je vidět jenom hlava a ten zbytek je schovaný 😀 😀 😀

vecernicci
21. apr 2012

@jakelina tam jsem půl roku po porodu, to jsem měla jen 70 kilo, přibrala jsem až teď co jsem doma, co nechodím do práce, teď už mám 76 😝 😝 😠 , naštěstí manža je celkem tolerantní, on neřekne, že jsem teď tlustá, ale pojď, jdem se projet na kole ať se trochu hýbeš 😀 já ho prostě miluju 😵 😵 😵

jakelina
21. apr 2012

@vecernicci já taky ráda na kole, ještě k tomu táhnu v sedačce patnáct kilo živé váhy a chodím cvičit, ale to břicho je fuj. No snad se to ještě trochu spraví 😀 😀 😀

lussy23
21. apr 2012

@backorka krásna
@desmodka nádera
@monika76 krásna

lussy23
21. apr 2012

@pipka krásna tortičkaa a ten šaško je zlatučký 🙂
@mailli krásna tortička
@jakelina krásne
@vecernicci nádherné
@pristela nádhera

lussy23
21. apr 2012

@1katuska73 krása @lamps nádherná je @katulkaaaaaa krásnučká @adul67 krásne @janula.h krásnučká @mariann2 prekrásna @salonka1981 prekrásne @sonka_d nádhera @zlatat perfektné. tie vaše kvety sú dokonalé @yamahafazer krásne @ladydia - krásnučké @jakelina - krásne dielka @aduskatt veď je nádherná. ak smiem poradiť. pri ružučkách treba odrezať spodok, aby neboli také vysoké. 🙂 @ajka82 nádhera @iwulka23 krásna @mizulienka krásnučké výtvory aj oslávenkyňa @alenv nádherný zámok aj princezná @lucula73 krásna @pristela parádny mecqween @maya30 nádherná

jakelina
21. apr 2012

@lussy23 ty nás tady tak hezky chválíš, o víkendu to je fuška co 😀 😀 😀 😀

lifinka
21. apr 2012

@florentina taky jsem si koupila právě k vůli stuhám🙂 tak ať nám to jde od ruky 😀

monika76
21. apr 2012

Dievčatá potrebujem poradit 🙂 postavičky,kvety a všetko čo sa modeluje na to používam smart flex...Našla som že je aj pasta dama top Decor . Pracovali ste už s tým ? je dobrá ,drží tvar? na poťahovanie používam pastu dama top špecialku alebo KOK...s tým som spokojná 😉

1katuska73
21. apr 2012

dievcata, potrebujem poradit mam tortu na stvrtok, poziadavky: velka, obdlznik, lodicky alebo balerinky, kvety ,je to na tanecnu sutaz,mate nejake inspiracie dakujem.

aduskatt
21. apr 2012

@lussy23 ano, dakujem, uz mi baby poradili..........🙂tak buduci tyzden sa polepsim🙂

mia114
21. apr 2012

moja dnesna