Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miselka007
15. aug 2015

Zienky prosim poradte nejaky bezlaktozovy krem..este som taky nikdy nerobila a zakaznicka ma intoleranciu na laktozu.Budem vam moooooc vdacna 🙂

aduskatt
15. aug 2015

@miselka007 parížska šľahačka z bezlaktózovej smotany

aduskatt
15. aug 2015

@tatya úplne bez problémov, ak nemám Velvetku, poťahujem flowerkou, vôbec nič sa torte nestane

aduskatt
15. aug 2015

Preddovolenková - aspoň na torte je zima🙂)))

timuss
15. aug 2015

Jedna na dnes do daru 🙂

aduskatt
15. aug 2015

@timuss super🙂)) môžem si požičať foto na firemnú stránku?

elamaslakova
15. aug 2015

Pozdravujem vás dievčence . ja čoraz horšie znášam toto počasie, dúfam, že to už skoro skončí a bude sa dať zase normálne robiť . Pridávam moju tortičku , fotila som ju narýchlo o 22hod večer , ked si prišli pre ňu , tak to aj tak vyzerá a ten šašo má hlavu akosi dozadu , už sa s tým nedalo nič robiť , no čo už .

pppeeetttaaa
15. aug 2015

dievcence myslela som ze sa uvarim v tej kuchyni..

pppeeetttaaa
15. aug 2015

a este jednu mi nenacitalo..

mysiatkoo
16. aug 2015

@govinda som tu po strasne dlhom case, tak neviem ci vobec este ma vyznam riesit, ale aj tak... neviem o akej torte hovoris, lebo ja som ziadnu devu v aute nerobila 😝

@muffinka8 5kg este otacam, iba take velke obdlzniky, ktore odhadom maju okolo 7kg robim bez otacania... casovo mi to pride omnoho narocnejsie

govinda
16. aug 2015

@mysiatkoo to je v poriadku, uz mi to tu dievcata vysvetlili 🙂

mysiatkoo
16. aug 2015

@govinda jaaaaaaaaaaaaj uz teraz mi doslo ked som narazila na fotku... to som veru vyrezavala rucne vsetko... furt som rozmyslala nad modelovanou ci 3D, na tuto som uplne zabudla :D

mysiatkoo
16. aug 2015

@stebota tiez nejaka starsia otazka mi tu vyskocila.... nemusis to davat do chladnicky, uz to tak nerobievam, lebo nie je cas... ale v tomto teple ti to na pouzitelnu hustotu tuhne dlhsie..

franica
16. aug 2015

ahojte cukrárky..viem, že to tu bolo už určite milionkrát preberané, no potrebovala by som poradiť ohľadom kupovaných poťahoviek- zamýšľam dcérke robiť takúto nejakú tortu, ktorú by ste mi odporúčali (K1, K2, Smartflex...?) Doteraz som všetko robila z marshmallow, ale nechcem sa mi s tým toľko babrať 😅
Dajú sa dobre farbiť, hlavne na čierno? ...a myslíte, že 1kg balenie stačí na takúto? ďakujem vám pekne za skúsenosti

sikag
16. aug 2015

po 3x kiahne a dovolenke opat tyzden pecenia 🙂
na tu velku svadobku som mala vymodelovanych vela lalii a orchidee ale jedneho dna mi to maly cele zjedol. baby hodinu som revala.... no hold, manzel mal deti nastarosti 😀 😀 ale nastastie sa nevesta rada dala nahovorit na zive kvety. tak po hodine a pol jazdy, trosku vypukla ale prezila a dozila sa kvietkov. zial este neboli rozvite ked som fotila

mimcak
16. aug 2015

ahojky moje tortušky čistá samovražda tento týždeň. Tá s mackom @pristella dúfam nevadí,že som sa inšpirovala tvojou tortuškou. 😅

timuss
16. aug 2015

@aduskatt dakujem..jasne 😉

govinda
16. aug 2015

@franica ja pouzivam Pasta dama top hlavne, gelovkami sa farbi celkom dobre, ale akurat cierna a cervena sa mi tazsie zafarbuje, mozno neja ina hmota je lepsia na farbenie. Na dvojposchodovu je 1 kg hmoty na potiahnutie malo, adpon teda mne. Ked mam nalo vyvalkanej hmoty, blbo sa mi to potahuje, robia sa mi zahyby, takze mam radsej viac hmoty a krajsie sa mi to potiahne, aj ked potom zctej hmoty zvysi....
Su tu ale daleko viac skusenejsie cukrarky, urcite lepdie poradia a aj ja sa rada priucim 🙂

mimcak
16. aug 2015

@sikag jeeej krásne všetky 😵 😵 😵 😵 .Tá máša je taká originálna tortuška páči sa mi to. Tie živé kvety si prosím ťa ako dala do tortičky do tých toboliek čo sú na živé kvety čo predávajú,alebo si ich len zapichla?

miselka007
16. aug 2015

Pre malu slecnu 🙂

1katuska73
16. aug 2015
dush
16. aug 2015

mamke

sikag
16. aug 2015

@mimcak nie, obmotam floristickou paskou a len zapichnem. vacsinou pekne vydrzia aj cely den, mam odskusane dokonca aj den-noc-den 🙂

sikag
16. aug 2015

@mimcak prosim ta ked robis tieto zlate/bronzove pismenka, nafarbis rovno hmotu a ona je takato pekna? alebo to nejak farbis az nasledne?

mimcak
16. aug 2015

nafarbila som hmotu na hnedu nie príliš tmavú takú stradnú a potom som práškovú farbu Metallic Ginger Glow zmiešala s vodou a farbila. 😉
@sikag

sikag
16. aug 2015

baby aj vy sa uz tak tesite na september a 20 stupnov ako ja? 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu188
16. aug 2015

macicka pre mojho Matuska 🙂

jakelina
16. aug 2015

@sikag já se těším 😉

abriela
16. aug 2015

@franica K2 je po mmf velmi mekka, aj smartflex, ale urcite lepsi. Kilo ti na poschodovu nebude stacit. Cervena a cierna farba sa zamiesava tazsie - treba dost vela gelovky.

adrika202
16. aug 2015

cavte ženy pridavam vikendovky a idem alit na dovcuuu 🙂 a teda sa radim aj ja k tortovým odpadlíkom ,som si povedal ze stacilo ,tak že do konca septembra mam este diar počmarany ale potom hadam aj svojim detom dam inde upiect tortu... ak bude v utorok v spravach že niekto vyvadzal na lomničaku tak to som bola ja ,budem kricat do celeho sveta že nenavidim tortyyyy 😀 😀 😀