Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

saminka
13. nov 2012

@pristela no ono se to jednoduse rekne serezat do rovna 😅 ja si dortu serezala ale stejne kdyz jsem zacala davat krem, hlavne treba ten mascarpone tak se mi v urcitych mistech nezdala dost rovna, ono to je vse o cviku a ten ja nemam kdyz delam jednu dortu na mesic 😅 ale s tou cokoladou to je dobry napad, vyzkousim....jeste mam jeden dotaz, nestava se vam ze mmf spatne schne? ja si vykrala par ozdob a vubec nesche spis se rozpousti, cele jsou lepkave 😨 pak jsem jich vykrala z WI a krasne schnou, asi uz budu pouzivat jen ten WI 🙄

miciatko
13. nov 2012

@zuzuz1 ja som robila truhlice, vrchne veko boli dva korpusy medzi tym plnka , dala som ich na podlozku obalenu potravinovou foliou a bola o 1 cm mensia po obvode a zdvihnutie veka som docielila ked som do stredu torty dala do sikma zrezany pas korpusu, vrch truhlice som potrela kakaom rozriedenym v alkohole

pristela
13. nov 2012

@saminka 😀 😀 😀 nee, pred plnením 😀 po plnení orezať 😀 pred obmaslovaním

79zuzana
13. nov 2012

@saminka recept na krem: 3 vajicka vyslahas nad parou s 180 gramov cukru(pouzivam caster sugar) a s lyzickou vanilkoveho extraktu asi 15 minut. Nechas trosku schladit a potom do toho prislahas 300 masla (Avonmore-neslane- to strieborne). A je to. Neskutocna mnamka.
Ten puding v krabicke ti neodporucam, podla mna sa to rozleje. Aj ked som ho nechala stat len tak v miske, tak sa po chvilke zacal uplne rozlievat.

jakelina
13. nov 2012

@saminka lepkavé jsem to nikdy neměla, MMF schne strašně rychle, musíš pořád i když s tím pracuješ dávat do sáčku, aby ti to neobeschlo. Netuším proč ti to dělá 😲 😲 😲

saminka
13. nov 2012

@pristela aha tak to me nanapadlo, ona ta mascarpone plnka je dost tekuta tak jsem vzdy opatrna aby jsem na to moc nemackala 😀

@79zuzana mooc dekuji, ted jsem si koupila neslane maslo i v lidlu 😉 a mas pravdu s tim pudingem asi by se mi to rozteklo

@jakelina no tak to nevim co jsem udelala spatne ale mam ho hodne mekky roztekly, neschne vubec tak musim udelat ozdoby znova 😨

dadka212
13. nov 2012

@saminka ja do mascarpone plnky pridávam želatinovy stužovač a je pekne tuhá a chuť to nemení 😉

zuzulina11
13. nov 2012

@pipka no priznam sa ze video som nepozrela,lebo sa mi akurat maly zobudil....ale tak aspon pre inspiraciu, vsak kazdy si to uz urobi podla seba a teda zodpovednejsie ak teda ako vravis ze je to tam odflaknute...ja nepeciem pre ine maminky,len pre moje deti a do diskusie som sa zapojila len tento tyzden tak nie som este zbehla co dokazu maminky upiect 😉

jakelina
13. nov 2012

@saminka tak máš asi málo cukru. Mělo by to být jako plastelína, takové tužší a po rozpracování změkne. 😉

79zuzana
13. nov 2012

@saminka ake maslo si kupila v lidl, ako sa to volalo? u nas maju v lidl len vsetko tie slane 😝

saminka
13. nov 2012

@jakelina no ono to je vzdy lepkave, tak fakt je to tim cukrem? tak zkusim jeste pridat a uvidim co to udela,

saminka
13. nov 2012

@79zuzana no ma stejny obal jako to jejich zlute slane, je to 250gr ne 454g jak to zlute, ma stribrny obal a stoji asi jen 1.29 😉 maji ho tam uz pres dva mesice, aspon u nas v co cork. Jmenuje se Dairy Manor

79zuzana
13. nov 2012

@saminka dakujem,,, tak k nam to este nedoslo 🙄 🙄 🙄 Dufam, ze ho budu mat aj tu, ved je to celkom dobry cenovy rozdiel oproti Avonmore 😉

saminka
13. nov 2012

@79zuzana no to urcite, i mascarpone maji ohodne levnejsi nez treba v Dunnes, nebo i v Aldi ho maji levnejsi 😉 a jeste k tomu kremu, mam strach aby se mi to nesrazilo, uz se mi to parkrat stalo, ty vajicka micham s cukrem az do zhoustnuti a musi to byt teple?

zuzulina11
13. nov 2012

@blcha @ mamina1978 @vlada111 dievcata ja s vami suhlasim, viem ze maminky co tu pecu torty ich pecu s laskou a davaju do toho pecenia ovela viac ako tie tortarky co to robia ako na beziacom pase...len ma napadlo ze ta futbalova torta je nieco narocnejsie a kedze maminka co sa pytala sama povedala ze si na nu netrufa, automaticky mi napadla ta spominana pani co pecie profesionalne.... 😉 taaaakze samozrejme nic ine som tym nechcela povedat a ako som uz viackrat tu pisala, obdivujem vas vsetky co tu peciete niekolko tort za tyzden lebo sama viem kolko casu zaberie pecenie a zdobenie takej torty a vy ich urobite niekolko za tyzden...takze naozaj mate moj obdiv 😉

pipka
13. nov 2012

@zuzulina11 jasnee, v pohode..som myslela, ze podla toho, ze si to videla, si si to ulozila ako navod 😉

79zuzana
13. nov 2012

@saminka mascarpone kupujem v Aldi, fakt je ovela lacnejsie... krem sa mi este nezrazil, ked budes mat vajicka s cukrom vyslahane, len ich nechaj trosku schladit a potom po trosku prislahavaj maslo, Ono sa to zacne najprv roztekat ale ked pridas vsetko maslo, tak to krasne zhusstne

jakelina
13. nov 2012

@saminka já to pak ke konci lepkavé už nemám, namažu si ruce tukem a propracovávám až je to úplně hladké a vůbec to nelepí. Dám do sáčku a pak už jenom odebírám a potahuju.

jakelina
13. nov 2012

@79zuzana já to dělám naopak, dávám do vyšlehaného másla, tak někdy zkusím takhle. Ještě nikdy se mi nesrazil a je strašně dobrý. 😉

sisix
13. nov 2012

@dadka212 diky

sisix
13. nov 2012

@pristela ja bych taky chtela tak hezky umet. Dnes jsme zkousela.... hi hi ... radeji sme hned snedli......nedalo se na to koukat. Potrebovala bych skoleni. 😀

kleopatris
13. nov 2012

@mishulle dakujem je super 😵
@zuzulina11 super aj tebe dakujem 🙂 ste zlate babenky 😵

rachel36a
13. nov 2012

dievčence z akej hmoty robíte kvety a figúrky...ja som robila z pravého marcipánu, ale je dosť drahý a nie je biely... a dnes som skúsila z K2, ale tá je moc mäkká tak to z nej nejde...

pristela
13. nov 2012

@sisix aa ved dobre ste urobili 😀 ved na jedenie to má byt 😀 😀

1zaza
13. nov 2012

@rachel36a ja robím všetko zo smartflexu a som zatiaľ spokojná

rachel36a
13. nov 2012

@1zaza ďakujem, a farbíš to normálne gelovkami... a ako dlho ti schnú približne kvietky...

lussy23
13. nov 2012

@bambula1307 krásna mikimauska
@pristela neskutočné nádherné torty

lussy23
13. nov 2012

@katulkaaaaaa krásne tortičky
@jakelina krásnučká je tá víla. ale neviem kto to je, ale to je tým, že nepoznám ani takú rozprávku.
@lawli krásne tortičky @daducha nádherné tortičky @jakelina krásne @dada2007 krásne tortičky @bzucinka2 krásne dielka @jovanka81 krásna tortička @natyi25 krásna @mates22 krásnučká @sisix krásne
@monikapo krásne tortičky
@dm1 krásne
@racik krásna tortička. Inak, nemusíte mať čiernu. Stačí zmiešať fialovú a zelenú a hnedú (kakao)
@1zaza nádherné klobúčiky
@ajka82 krásna husenička

79zuzana
13. nov 2012

@jakelina no vidis... podla mna je to aj jedno, hlavne aby sa hmota spojila 🙂 a vysledok je ten isty... chuti fantasticky 😉

79zuzana
13. nov 2012

dievcata, zase prosba. Uz ste niektore robili penu na pive z bielkov... aky je tam pomer bielku a cukru a ako dlho to treba slahat...a vlastne sa slaha nad parou? chcem to pouzit ako penu na mori... a hlavna otazka, rozpusti mi to WI alebo to normalne stvrdne? dakujem ako vzdy 😉 😉 😉