Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
16. dec 2012

@njonja este ma napadlo, ci sa ti nepodarili hrubsie korpusy, ze tie prerezat na tensie, tam dat marcipan... zakaznikom neviem ci by som experimentovala, ale zas ak robis klasika pravy, tak tam by sa nemalo co pokazit 😕

njonja
16. dec 2012

@ajka82 milacik, nerobim🙂 Kupila som! nemam naladu este vyrabat, lebo som uz taka unavena, ze az🙂 Mozno skusim, ako hovoris, dat medzi tensie korpusy, alebo zbehnem tu niekde do cukrarne sa popytat..uvidim, ci budu ochotni mi poradit...

pristela
16. dec 2012

@njonja andelicka aha tu su dve marcipanove plnky : http://tortyodmamy.sme.sk/marcipanova-plnka
http://www.recepty.vander.sk/recept-558-Plnene-...
inak marcipan dnu ako plnka alebo vrstva plnky musi byt mnaaaaaaaaaaaaam, isto daj pak vediet, nech ti poslu kusok späť 😀 😀

lienka_1
16. dec 2012

Na medovnicky som sa tesila uz od predchadzajucich Vianoc 🙂 Tohtorocne uz mozu prist.

lienka_1
16. dec 2012
pristela
16. dec 2012

@lienka_1 jeee, svata trpezlivosť 😕 😕 nááádherneeeee

mne by malý vsetky takéto krasne medovníčky s prepáčením vyžral 😅 som robila ted tie svietnicky a nejak mi mizli stromceky 😠 ale len tie ozdobené 😠 že , pcha, on potrebuje do bruška krásne nie neozdobené škraty 🙄 🙄 🙄

lienka_1
16. dec 2012

Prisla kamoska s detmi a hned som ich nukala a mala vybera a vybera a ja, ze kludne papaj a kamoska zahlasila: " Ona hlada ten, kde je najviac polevy!" 😀 😀 😀

1zaza
16. dec 2012

@lienka_1 Nádhera, tak na toto by som trpezlivosť nemala a ani nemám, vlastne mne pečie takéto veci moja mamina, lebo mňa to nebaví, ja to iba rada jem :D, obdivujem ťa, sú nádherné

makinka2
16. dec 2012

holky prosím nemá někdo uložený dorty s domácíma zvířátkama, jako farma a třeba i traktor, moooooc děkuji 🙂

rapunzel1
16. dec 2012

babenky čo bývate v okolí To, hore na jednote, či ako sa to tam volá oproti kostolu dostali dnes silikńové formičky za celkom fajne ceny, keby som nekupovala darčeky, tak by som sa inak vyšantila, dalo sa vybrať. Inak aj silikónky od Martina sú super, mi došli od neho a aspoň mne sa zdá, že super, včera som to tak na nečisto skúšala.

makinka2
16. dec 2012

@dm1 Nádhernýýýýýýýý perníčky 😵 😵 😵

boise
16. dec 2012

Ahojte, krasne torty robite 😵 😵 😵 Ja sem zasadne prispievam raz rocne, inak torty nerobim...Teraz budem musiet 2x, kedze mi pribudla dcerka 🙂 Tak sa vam aspon pochvalim svojou tretou tortou v zivote, zabila som pri nej cely vcerajsi den. Nechapem ako niektore vyrobite za vikend viac tort 😅 😅 Moja velka poklona a obdiv, ja mam co robit, aby som zvladla jednu 😝

flowerfairy
16. dec 2012

@florentina dakujem velmi pekne, chcela by som piect viac, ale mozno az ked maly podrastie, lebo teraz vobec nestiham, aj toto bolo dost o drzku, starsi mi tam behal, maly plakal, preto som rada, ze z toho vobec nieco ako tak vyslo 🙂 Uz je aj po oslave, torticka je spapana 🙂

dada2007
16. dec 2012

@rapunzel1 dík za info, pôjdem tam kuk.......bola som tam.....cca pred 2tt a vtedy nemali nič ,,nové"

rapunzel1
16. dec 2012

@dada2007 dnes pred obedom to vykladali, ešte na všetkom nemali ani cenovky, som im to brala priamo z krabíc a písala mi tam cenu, mali tam toto plus iné také malé štvorcové silikónky ako motýle, len neviem ako by to vyzeralo,asi len na otláčanie, potom silikónové písmenká, teda forma na ne, formu anjela a aj tie od wiltonu, ale len zelenú a ešte na také malé kvetinky, tú si ešte pôjdem asi zobrať, teraz si nadávam, že snáď ju ešte budú mať, ale na jeden raz bolo aj toto dosť, aj keď v klasika eschope, by som na to ani nepomyslela... finance finance....
inak to oranžové, čo nie je moc vidno, tak to sú kocky a na vrchu sú písmenká, takže keď natačím hmotu dúfam dostanem kocočku s písmenkom... možno :D

ajka82
16. dec 2012

@lienka_1 baby toto mi nerobte s medovnickami, lebo ja cely rok budem skusat zdobit a na vianoce sa uz budeme len kotulat prec od medovnikov 😅 🤐 😀

patrikmisko
16. dec 2012

@lienka_1 klobuk dole, proste nádhera 😵

dada2007
16. dec 2012

@rapunzel1 ooooooooooo................to tam musím ísť 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀

lokalistin
16. dec 2012

@katulkaaaaaa boze suhajdy ja teda fakt mozem,ale neviem ich robit 😝

lokalistin
16. dec 2012

@rapunzel1 jezis baby od TO ja dojdem az vo stvrtok nevykupte mi to ja chcem ake tam mali? a kto je Martin?

lokalistin
16. dec 2012

@rapunzel1 nemas tie ruzove blizsie pofotene co to je?

lokalistin
16. dec 2012

@rapunzel1 a to maju aj v nedelu otvorene?

jakelina
16. dec 2012

@makinka2 já jsem dělala takový traktor.

jakelina
16. dec 2012

@lienka_1 nádherné perníčky. 😉

pristela
16. dec 2012

@dada2007 Daduš a ostatne To !!!!! opovazte tam ist v pondelok !!!!!!!!!! ja mozem az poobede a ak tam uz nebudu ziadne silikonky umriem !!!!! ☹ ☹ to mi predsa nemôžte urobiť ☹ ☹

@lokalistin no na vianoce cez advent su predsa obchody otvorene kazdu nedelu tusin do 12hodky 😉 v beznu nedelu maju zavrete jasne 😉

lokalistin
16. dec 2012

@pristela nechajte aj pre mna nieco 😢 zoberiem tam familiu nech kupia nejake vianocne darceky 😉

dada2007
16. dec 2012

@pristela 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

njonja
16. dec 2012

@pristela Si poklad !!! Dakujem , ja ju asi v malej porcii spravim aj pre nas, nech viem, ako chuti🙂 a poslem ti kusok domv.-)

lamps
16. dec 2012

Babuľky z To a okolia @pristelôčka a @dada2007 ak tam u Vás budú mať tú malinkú ružovú silikónku s mašličkami, mohli by ste mi ju kúpiť? Ja by som Vám bola veeeeľmi preveľmi povďačná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
16. dec 2012

@jakelina Majka, tie prasiatka a ovečky sú neskutočné milé a krásne 😅 😅 😅